» Poradna » Mobily

Výběr MT pro dceru za 3 500Kč

Poraďte, prosím s výběrem MT pro 14-ti letou dceru.Nechci nic drahého a kromě běžných požadavků – volání, sms, FB, Messenger, internet, focení, poslouchání hudby, žádné zvláštní požadavky nemám.Jaký mobil byste mi doporučili z těchto tří? Za 3.500.- Kč můžu pořídit následující:https://www.czc.cz/realme-8-5g-6gb-128gb-sup... https://www.czc.cz/realme-8-4gb-64gb-cyber-s... https://www.czc.cz/realme-8i-4gb-64gb-stella... Děkuji

Odpovědi na otázku

ten nejdražší - když vás stojí všechny těch 3,5tis

Moc nechapu otazku tazatele, ma tam dva telefony za 4k a jeden za 5,5k. Srovnatelna velikost, baterie, stejny vyrobce, stejna modelova rada. Nejlepsi bude proste ten nejdrazsi, co na tom vic resit?

Beru castecne zpatky. https://www.gsmarena.com/compare.php3 ten "zakladni" Realme 8 ma nektere vyhody (lepsi display, lehce nizsi hmosnost, asi trochu lepsi fotak. Designove vypada vic cool. Osobne bych ale stejne sel do toho 5g s 6/128, 64gb je dnes uz hranicni.javascript:WebForm_DoPostBackWithOptions(new WebForm_PostBackOptions("ctl03$1074_1029$ctl00$lbtnSave", "", true, "", "", false, true))

Žádný. Až se 14letá dcera vyspí, zeptej se jí, který by chtěla ona.

Díky za radu ??. Nekupujeme hadříky, ale telefon. Jsou hodně podobné, takže neví, líbí se jí všechny tři, ale parametrům nerozumí. Zajímaly mě názory na parametry telefonů, raději s 5G anebo je to zbytečné, rozdíly displeje...atd .

V téhle ceně je tohle všechno úplně jedno. To který se jí líbí nejvíc bude to nejpodstatnější.

5 G nejspíš není třeba - zbytečný příplatek.

Příplatek 500 Kč na věc na 4 roky mi ani nepřijde jako příplatek, to bych vůbec neřešil. A 5G se během těch 4 let může hodit. Navíc ten telefon je v datartu o těch 500 Kč levnější a stojí stejně jako ty bez 5G v CZC.

Uvádím, že všechny uvedené mohu pořídit za 3,5 tis. a lepší cenu nemají ani v Datartu. Přikláníte se tedy ke koupi Realme 8 5G 6/128 GB?

Realme 8 jako jediný z těchto má Amoled a asi lepší foto,procesor. Jinak 8i a 8 5G jsou skoro totožné. Pokud není 5g priorita, asi bych vzal Realme 8. Nemá vyloženě slabinu

Dcera hry nehraje, takže ten Amoled je pro ni asi zbytečný, více využije asi větší RAM a úložiště, tak spíše to vidím na Realme 8 s 5G 6/128. Cena je v této kategorii bezkonkurenční.

5G není priorita, ale za cenu 3,5t. je to asi v této kategorii to nejlepší, co se dá pořídit + 8/128GB

Jakou castku investujete je vec vase.
Ja teds pro 9ti leteho syna vybral telefon vyssi kvality a ne o moc drazsi. Nebude jej mit na rok, ale urcite nejmene na 4.
Zkuste se zeptat dcery, co by si ona predstavovala. Chvili se s ni o tom pobavte, a dostanete i rozumnou minimalistickou odpoved a to ji kupte

No, tak výhoda je, že nebyl o moc dražší. Ale říct, že 9ti letý dítě bude mít mobil na 4 roky nejmíň je dobrý vtip 2. Mu po 2-3 letech odejde baterka (v dnešní době to tak bohužel je a než bude výměnná, nemá to moc cenu, protože výměna v servisu je docela drahá), respektive po 3 letech mu vydrží tak den max.Ale co je důležitější, je docela velká šance, že mu někde upadne a rozbije se (to se může stát i opatrným kór ve škole, položí na lavici a někdo ho shodí, někdo kolem něj proběhne a vyrazí mu ho...), do těch cca 15 let bych úplně drahý nekupoval i z těchto důvodů

Svatá prostoto! Kam na tyhle nesmysly chodíte? Kdo vás to učí? Ve škole asi těžko.

Proč vtip? Proč by dítě nemělo mít mobil 4 roky? Naše dostane nový právě přesně po 4 letech. V současnosti má 3,5 roku Asus Zenfone 5, který šlape jak hodinky, a to včetně baterie. A to je jeho majitel heavy user, ne jak já, který dobíjím co 3 dny, protože telefon moc nepoužívám. A to ten Asus nebudeme měnit z technického důvodu, ale spíš z morálního. Bez výměny baterky bude velmi dobře sloužit klidně ještě další 2 roky, možná ho ještě prodáme, tomu telefonu vůbec nic není. Jo, a dostal ho v 10 letech, kdy průměrná cena toho telefonu byla 10 000,- (my ho měli podstatně levněji). Ale právě brali jsme ho s tím, že nebudeme za 2 roky kupovat jiný. A nelitujeme, i na dnešní dobu mu v podstatě nic nechybí. Což u levného telefonu hrozí.

Vaše rada je za všechny prachy. S dcerou jsme to řešili a ji v podstatě jedno, který z výše uvedených telefonů. Zajímají mě spíše Vaše názory na parametry uvedených telefonů - 5G, displeje..

A jaký lepší telefon jste koupil?

Redmi 9T
Ten ale v soucasne dobe nejspis nesezenete. Vybral hlavne kvulu CPU Qualcom snapdragon a ne Mediatek...
Na nabiti vydri i 5 dni. Neni na nem prilepeny.
Na Teamsy dobry, ale ty jedou z 90% na Notebooku. Do skoly jej nenosi.
A ctyrletou vydrz jsem myslel po strance uodatu a podpory zevstrany vyrobce, tj ze i za ctyri roky nebude zasekany, zarvany a pujdou v nem dulezite aplikace

Kdy a za kolik jste Redmi 9T kupoval?

Počítej, že si do toho bude cpát hry. 4GB paměti je dneska už na hraně. 64GB úložiště je málo.

Realmi 8i a priplat petistovku z averzi se 128GB ulozistem.

Je dost hodně naivní si myslet, že krám za 3500 bude na dýl než 2 roky a to už přeháním. Na 4 roky vůbec. 14 letá dcera s ním v lepším případě za rok jebne o zem a bude se kupovat další za 3500... a na další už si našetří sama