Výběr monitoru

Zdravím, potřeboval bych radu kdo má větší zkušenosti s 4k monitory.Přemýšlím o jeho koupi a to konkrétně 32" BenQ EW3270U - https://www.alza.cz/32-benq-ew3270u-d5306444.htm. Nyní vlastním 24" ASUS VG248QE - https://www.alza.cz/24-asus-vg248qe-d390105.htm.Moje grafická karta podporuje amd freesync (Sapphire Radeon NITRO+ RX 470, 8GB GDDR5).Můj dotaz je jestli dokáže zmínění 4k monitor společne s amdfreesync udržet fps 50-60 nebo alespoň takové, aby obraz jel pynule na plné detaily které mám současně u her jako je Zaklínač, Metro. Nebo jestli mě navrhnete nějaký jiný alternativní monitor(kritéria alternativního monitoru-2xhdmi, úhlopříčka kolem 32 palců,amd freesync,kdyby to náhodou nebyl 4k aby měl 144 HZ a 1 až 4 ms odezvu a byl WQHD). Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

Tak téma je grafická karta a RX 470 teda zdaleka není trhač aslfaltu. Doporučuji se podívat na hry jak jedou na RX 470 ve 4k. Většina z nich ve 4k je ráda za 30 fps..

btw: Zaklínač 3 na medium ve 4k.. 31 fps... u Metra je to ještě méně..

"Free"Sync je tam zjednodusene na to, aby srovnalo synchronizaci monitoru s FPS. Vubec zadny vykon navic neprida.Takze kdyz mate velmi slabou GK, pojede to se 4K monitorem fakt bidne. Az tak, ze bych k te GK rozhodne o 4K monitoru na hry neuvazoval.(Jinak jste vybral fajn panel - je to VA, takze z hlediska kvality obrazu byste si velmi polepsil. Jen to k te stavajici karte nedava smysl.)