» Poradna » Mobily

Výběr mobilu - Samsung

Rád bych vás chtěl tady poprosit o radu. Přítelkyně chce k Vánocům mobil. Loni jsem jí kupoval na radu příbuzného nějakou Čínu a s tou to moc nedopadlo - přestal reagovat displej.Jelikož přítelkyně pořád básní o Samsungu, tak jí letos prostě koupím Samsung. Bohužel ne vlajkovou loď, ale něco do 5000 Kč (+-).Byl bych rád, pokud byste mi nějaký doporučili. Je jich tam strašně moc a nevyznám se, který je nový a který starý.Přítelkyně mobil má na běžné používání - facebook, hry, messenger, youtube, ale hlavně s ním hodně fotí, takže bych byl rád, pokud by byl zaměření více na kvalitu fotek.Další nutnost je, aby na něj bylo na výběr dost pouzder. Ať už ochranných (flip, knížky, silikonové záda, ...), tak pevnější. Například na Galaxy jsou i pevné, vodotěsné obaly a podobně. No to nevím, jestli se dělá i na levnější modely. Přítelkyně je totiž k mobilům dost nešetrná a prostě se stává, že jí spadne a pak někdy praskne displej (což ostatně například v obchodech vidím, že je obecně problém holek). No hlavně jezdí na koni a tam by ty pády mohly být horší - proto to pevnější pouzdro.

Odpovědi na otázku

Za tuhle cenu J3 2016, pokud musí být Samsung. Pokud chceš něco lepšího, tak buď P8 Lite nebo Lenovo P1M.

Pouzdro samozřejmě na aliexpresu, to do Vánoc ještě stihne přijít

Díky moc za tip. Našel jsem na něj i silné pouzdro, ale bohužel ne vodotěsné. Pokud se nenajde nic lepšího, tak je toto vítěz :).

proč potřebuješ vodotěsné pouzdro? Ty nejsou moc pohodlná na používání. A jestli ti jde spíš o transportní pouzdro např. pro výlety na kanoi, tak se dělá uzavíratelný vodotěsný "pytlík" - např. od kvalitní firmy Dicapac.

Zkusím ještě UP. O víkendu je tu snad více lidí.

pouzdra a příslušenství zásadně kupuju na Ebay.com nebo aliexpress.com - výběr mnohonásobně větší (leccos tady ani koupit nejde) a ceny velmi dobré. Dodání pár týdnů trvá, ale podle mne to za to stojí. A obal na mobil není nic, na co bys musel mít dvouletou záruku.Jinak "čína" jsou dneska skoro všechny telefony vč. iPhone, ale podstatná je konkrétní značka. Třeba Xiaomi je kvalitativně na úrovni Samsungu, HTC apod. přičemž za nižší cenu nabídne víc aniž by odrbala zpracování. Ale rozhodně se to chce vyhnout noname napodobeninám iPhone nebo drahých značkových telefonů, to jsou obvykle hrozné šunty.

Nakonec změna zadání. Samsung je předražený. Beru jakoukoliv značku a potřebuji, aby tam byl co nejlepší foťák.

mobil za 5000 " a co nejlepší" foťák? s tím bude kamarádka fotit fotky co budou vypadat jakž takž akorát tak na tom displeji telefonu

''Jakoukoli značku''Mě napadá třeba...Huawei P8 Lite. Ten prý fotí docela hezky, ale má problém za tmy.Vůbec špatně pak nefotí ASUS ZenFone 2 Laser. Ten seženeš za čtyřku.