» Poradna » TV, audio a video

Výběr mikrofonu

Zdravím,Nějaká doporučení, zkušenosti, který mikrofon + rameno by byl nejlepší (a to ať už z těch "kitů", tak samostatně) do 3k?Koukal jsem na tyto -• Trust GXT 252 + Emita Plus Streaming (ten bych měl v rámci ISIC slevy za 2.5k) • Auna 900B (komplet sada) • SPC Gear SM950• uRage Stream 800 HD Studio• SANDBERG Streamer USB kit ... a tak dáleOvšem nevím, zda by nevyšlo lépe koupit mikrofon a rameno zvlášť (nejlépe z jednoho eshopu).Budu rád za doporučení, vaše zkušenosti 😀 Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Akusticky upravené studio máš? pokud ne a nahrávky budeš cpát do MP 3, tak ti bohatě postačí mikrofon ve spojovatelských sluchátkách; ( 50 Hz - 15 kHz), výsledky budou mnohem lepší, než když budeš používat nějaký Hogh tech produkt v akusticky neupraveném prostoru.

Nemíním zpívat, nahrávat hudbu a podobně. Každopádně ano, pokoj je z části akusticky upravený, ale nic extra. Nový mikrofon pořizuji proto, neboť starý (za pár stovek) už zrovna nejlépe nefunguje (potřebuji místo na stole = párkrát jsem jej shodil na zem ->proto již chci rameno, abych s ním jednak mohl lépe manipulovat a měl místo na stole k práci).Rovnou chci tedy koupit něco lepšího, kdy i ten výsledný zvuk z něj bude lepší a u ramena se nemusel bát, že při každém pohybu by se mělo "rozpadnout".

Krakonoš má pravdu. Je vidieť, že sa v tom vyzná. Pri mikrofónoch pre bežné použitie je viacmenej výhoda ak dolná frekfencia nieje čo najnižšia. Úplne postačí od 50-60 Hz. Ak má interpret hlboký hlas tak je lepšie až od 80 Hz. Na niektorých mirofónoch je možné nastaviť od koľko Hz to bude snímať. Taký by som vybral radšej. Uvedené mikrofóny som nemal v rukách, takže nemôžem poradiť a dosť pochybujem, že tu nájdeš niekoho, kto ich mal všetkých šesť naraz aby vedel, ktorý je lepší.

Díky za info, to jsem třeba nevěděl (absolutně se v mikrofonech nevyznám, takže jakákoliv ráda podle čeho a jaké vybírat se hodí).Je mi jasné, že tu asi nebude někdo, kdo je měl, spíše jsem to bral jako návrhy a jaký by kdo vzal, pokud by vybíral jak já (popř. Jaký jiný mikrofon je v té ceně fajn) - popř. Podle YT testů, který zní lépe (já se v tomto nevyznám, takže z těch testů slyším jak zní, ale nějak nerozeznám tolik ty rozdíly, jako někdo, kdo se v tomto orientuje)

Charakteristiky většiny mikrofonů, pořízené v bezdozvukové komoře jsou u všech plusminus stejné, rozdíly jsou hlavně v citlivosti. A čím citlivější mikrofon je, tím více a ,,lépe" snímá i ozvěnu a nežádoucí zvuky z okolí, což vede hlavně ke ztrátě srozumitelnosti mluveného slova a u hudby k občasnému výskytu prapodivných pazvuků.

akusticky upravené studio se dá pro vaše potřeby celkem slušně obejít tím, že se na mikrofon bude mluvit z vhodné vzdálenosti. Ta by měla být jakýsi kompromis mezi- čím blíž tím méně se projevuje akustika místnostia- čím blíž, tím získává snímaný zvuk víc basových složek a víc se na něm projevují nežádoucím způsobem tzv. retnice, tedy hlásky vyslovující se rty. "P" "B" ... Tento jev se dá jednodušeji omezit molitanovou kuličkou, často přibalenou k mikrofonu, ale účinněji tzv. pop-filtrem, což je takové to "kolečko s našponovanými silonkami", co je mezi ústy a mikrofonem. Také se dá vysledovat v jaké poloze vůči ústům jsou tyto retnice nejméně rušivé, a celkově je nejpřijatelnější zvuk. Co se týče výběru mezi konkrétními modely, zkusil bych se dopátrat toho, který z mikrofonů má jak velkou membránu. Většina z nich se tvarem snaží připomínat velkomembránové studiové mikrofony, což ale nezmanemá, že uvnitř není elektretová vložka za třicet korun i s poštovným, obalená libivou mřížkou s modrým podsvícením, namísto velké jednopalcové. Ona tomu pak také odpovídá konstrukce předzesilovače a výsledný zvuk. I když, možná velkomembránivý mikrofon i se zvukovkou, invertorem co udělá z těch 5V oněch potřebných 35 a víc a polarizaci membrány, a nebude produkovat rušivé zvuky, a to celé do tří tisíc. Možná lépe zůstat u elektretu.

Zatím to tak mám, že se snažím mít mikrofon co nejblíže - akorát když potřebuji místo na stole, tak se stojanem to moc není možné - proto bych to rád vyřešil ramenem.Děkuji za dlouhý komentář a jednoduché vysvětlení, pokusím se něco dopátrat (minimálně u té Auny by to mohlo být možné).

Na to máš ideální právě ta spojovatelská sluchátka. Mikrofon máš stále v optimální poloze a přitom nijak výrazně nepřekáží a do sluchátek si můžeš současně pouštět např. nápovědu, nebo hudební doprovod, když budeš chtít mít řeč podbarvenou hudbou.

A co to jsou přes ty "spojovatelská sluchátka" - normální sluchátka s mikrofonem, nebo něco speciálního? Takový výraz slyším poprvé. Sluchátka mám od Beyerdynamic, takže nové zrovna nepotřebuji.Ale co si tak říkám, tak by to asi nebylo špatné řešení.

Termín spojovatelská sluchátka označuje sluchátka, spojená do mechanického konstrukčního celku s elektretovým mikrofonem. Mikrofon je na raménku, které se dá nastavit, takže můžeš zvolit optimální vzdálenost od úst, citlivost k okolnímu rušení je minimální a pouzdro mikrofonní vložky je upraveno tak, aby eliminovalo akustické nárazy, takže výsledkem je kvalitní přenos mluveného slova s vysokou srozumitelností. To, co ti bohatě vyhoví, začíná na úrovni od 500 Kč, (cenový rozdíl je hlavně v kvalitě sluchátek), mikrofony jsou ve všech případech prakticky stejné) Jenom si ohlídej, jestli mají mikrofon a sluchátka samostatné jacky.

Čím větší mem brána, tím větší citlivost. (středotónový dynamický 4 ohmový reproduktor, připojený na vstup mikrofonního zesilovače začne okamžitě fungovat jako supercitlivý mikrofon a dokáže snímat i tak slabé zvuky, které už člověk sotva slyší).

Za tu cenu se dá pořídit i něco od osvědčených výrobců, včetně stojanu jsou třeba:https://kytary.cz/shure-mv5-ltg/HN164987/https://kytary.cz/rode-nt-usb-mini/HN215321/

Potřebuji I rameno :/Kdybych nepotřeboval rameno, tak bych vzal ten Rode, popř. viděl jsem i Audio-Technicu,...Každopádně Auna je taktéž "osvědčený" výrobce, ne?

Rmeno se vezme ze staré lampičky se zářivkou, do které se už nikomu nechce kupovat ty zářivky co rychle odchází a polovinu své kariéry poblikávají. V eco-dvoře určitě nějaká bude Jinak varianta mikrofon na hlavě, potažmo součástí sluchátek, rozhodně není špatná.