Výběr mezi sestavami

Dobrý den, mám dotaz, která z těchto sestav se mi vyplatí víc a je lépe sestavená.. Víc peněz do toho nehodlám dát, takže změny jen kolem stejné ceny prosím. Děkujii3- https://www.czc.cz/6g3cu9ltocja4b3aq7lt9maep... i5- https://www.czc.cz/5665ot21nghlr99ntrt9rc58u...

Odpovědi na otázku

Zabudol si napisat, k comu ma zostava sluzit.Ked aj na hry, tak ani jedna. Nemas tam graficku kartu.Add 1 preco mas v nazve "i3pc + rx 470/ r9 380x 4gb gaming" ?ked tam ziadnu grafiku nemas.Add2 Intel Core i5-6600K (taktovaci procesor, za drahe prachy) na doske MSI B150M je samozrejme blbost.Osobne by som Evolveo - 500W, retail nekupil.

Je to na hry a grafiku budu dokupovat.. a je Teda nějaká podobná základní deska v podobné ceně kolem těch 2k?

Napred si ujasni poziadavky a rozpocet.(ja viem, kazdy by chcel maximum za minimum, to bohuzial nejde).Stale plati, ze retaz je tak silna ako je najslabsie ohnivko v retazy.To znamena, ze procesor Intel Core i5-6600K (drahy a taktovaci) na doske, ktora na to nema MSI B150M ECO - Intel B150 su vyhodene investitie.Teda nic super silne, co nedokazem vyuzit (vyhodene peniaze) a nic super lacne/levne, co mi posere celu zostavu.To znamena, ze zostava sa riesi ako celok."Teda nějaká podobná základní deska v podobné ceně kolem těch 2k?"Nemozes riesit zakladnu dosku bez dalsich komponetov.Zakladna doska, procesor, pamete, grafika, zdroj, ale aj bedna, chladenie je sucastou dobre navrhnutej zostavy.Hod sem poziadavky na vykon (nezabudni kolko mas monitorov a ake rozlisenie, nie je to jedno).Upresni ktore hry preferujes (aj ked v tom Ti neporadim), ale niekto sa najde.Predpokladam, ze Ti zostavu vyladia.

Buď vem i5 6500 s B150 mortar (cca 2200), nebo pak musíš k té 6600K koupit desku, ale ta bude stát kolem 4000 - deska za dvojku pod to cpu neexistuje.i3 6320 se podle mě teda silně nevyplatí, o víc jak 1000,- levnější i3 6100 má jen o 100 MHz menší takt (a o trochu menší L3), ale výkonnostně na to budou podobně... Jako na jedné straně bereš zbytečně draho i3, na straně druhé "luxusní" i5... mělo by se to vybírat jako celek, ale obecně nejlép vychází i5 6500Evolveo nebrat ani zadarmo, to seš vyloženě hazardér... CX430 by tě vyšel tak na 1300,- a ten se dá nazývat zdrojem, Evolveo ne.