Výběr LCD monitoru

Ahoj, chtěl bych se zeptat zda je lepší 19 monitor normalní nebo širokoúhlý a dale bych Vás chtěl požádat o nějaký tip, ale jen do 4 000,-, nejlépe z alfacomp.cz jelikož budu objednávat i disky a další věci... Nebude to žádná sláva, ale aspoň něco...
Diky Bartes

Odpovědi na otázku

19" 4:3 1280x1024
19" 16:10 1440x900 (bude nizsi ako 4:3 ale sirsi)

ak nieco taketo male, tak by som radsej bral 20" alebo 22" s rozlisenim 1680x1050

www.alfacomp.cz ...

Myslíš například něco takovýho???

nema dvi
vem tento:
BenQ 22" G2200W černý
www.alfacomp.cz ...

lalala

radsej si priplat 750 korun
www.alfacomp.cz ...

tebe 1280x1024 vychadza ako 4:3? :))

19" urcite klasicky
sirokouhly od 22" vyssie

A čím větší uhlopříčka, tím určitě vyšší nároky na výkon PC že?

Cim vyssie rozlisenie pri hrach, tym vyssie naroky hlavne na graficku kartu.

ano, napis zvysok zostavy, ci ti take rozlisenie utiahne

len treba brať do úvahy, že 19-ky nemajú rovnaké uhlopriečky oproti pomeru strán. T.j. uhlopriečka 4:3 je vačšia ako uhlopriečka 19:9.

co je 19:9 ?

eh oprava. 16:9, to je snáď kryštalicky jasné ne.

ja len tak... ci nahodou nieco nove, co nepoznam

hmm, preco dnes niekto kupuje monitor mensi (s mensim) rozlisem ako 22"/24" fullHD, ked za velmi porovnatelne prachy dostane daleko viac?

K pomeru stran:
Dost zalezi, k cemu ten panel budete pouzivat. Nicmene obecne plati, ze pokud 19", pak pouze 4:3, protoze 16:9 mensi nez 22" je neprijemne uzka nudle s chabou ergonomii pri spouste pouziti.

K vyberu:
4000Kc za lcd, at uz 19" klasickych nebo 22" sirokouhlych je opravdu velmi malo. V obou kategoriich sezenete jen malo modelu, ktere by mely DVI vstup, ktery je v podstate nezbytny. A slava to nebude rozhodne, protoze technologie TN film je sice levna, ale bidna. Takze pak budete par let litovat, ze jste nedal do monitoru o 2kCZK vic...

Moje sestava se tu nedávno řešila... PC slouží na bežně užívaní ale ted hlavně na hry, kvuli nim si chci koupit lepsi monitor...
Sestava:

Athlon X2 6000+
Gigabyte GA-MA770-DS3 (rev. 2.0)
Gainward HD4850 512 MB
A-data Vitesta 4GB 800HHz+
atd.

Tlačí mě celkem peníze, potřebuji totiž i nový disk.... Ale asi mi nic jinyho nezbude...

Kdybyste jen trochu pridal, pak www.zive.cz ... ...

Takže nejspíš si vyberu některý z těchto:

Samsung 22" SM 2243BW černý
Samsung 22" SM 2233BW piano černý
BenQ 22" G2200W černý

Všechny jsou na alfacomp.cz o pár set levnější, konkrétně ty samsungy skoro o 400,- a ten BenQ o nejaky 200,-

Uvidíme... ALe díky za pomoc...