Výběr komponentů

Dobrý den chtěl bych si pořídit nový herní počítač a chtěl bych poradit jaké komponenty koupit když mám monitor 1080p 144Hz. Prosím bez OS, case,hdd,ssd. Monitor nemám v plánu měnit, rozpočet tak 15-20k

Odpovědi na otázku

Nechci ti brát iluze, ale 1080p@144Hz a 15-20k nejde dohromady. Ale na 1080p@60Hz to cca stačí.

Dobře a co by ste tedy vybral když vezmeme v potaz 60Hz?

Rozpočet klidně 25k ale to už je max.

https://www.czc.cz/223206,187659,223635,1929... Je to trošku nad limit. Pokud je 25k hranice, vem zatím jen 1x8GB a druhý modul dokup časem. i5-8400 je na tom ve spoustě her s výkonem podobně jako starší a podstatně dražší i7-7700K:https://www.techspot.com/review/1502-intel-core-i5... Pokud je na tom hůř, tak rozhodně ne o tolik, o kolik je levnější. Takže kupovat na hry jen 4-jádrová i7-7700(K) je nesmysl (natož pak 4-jádrová i5-7xxx).Případně se dá koupit i AMD Ryzen 5 1600, který je na tom také slušně a stojí podobně.GTX 1070 ti ve spoustě případů umožní i těch 1080p@144Hz, pokud omezíš nějaké ty detaily. Pokud to chceš ale zlevnit, kup jen GTX 1060 6GB, ale u té už můžeš s 144Hz počítat jen málokde a za cenu velkého omezení detailů.Grafiky AMD jsem ani nezmiňoval. Ne že by nebyly zajímavé, ale bohužel jsou díky těžební mánii buď vyprodané nebo předražené.

Teda netuším jakou optikou koukáš na tebou postnuté výsledky. Ale mě se tedy nezdá, že i7 7700K - jakožto 4 jádro- skončilo jako smysluplné herní PC. Tak jasně, že dnes do herního PC je lepší koupit i7 8700K. Ale že by stará i7 byla převálcovaná? To ani náhodou... Jinak pro tazatele bych právě tu i 7 7700K doporučil, ale nikoliv novou. Plno hráčů se bude i7 s deskou zbavovat za zajímavou cenu....a zrovna limit tazatele, který má na upgrade...je tak nějak na tu jetou i7 dostačující. Teda jestli chce za daný peníz....vyždímat co nejvíce herního výkonu.

Jednoduše - i5-8400 nabízí za podstatně nižší cenu skoro to samé. i5-8600K je pak dokonce lepší. Pokud PC s i7-7700K seženeš levněji než PC s i5-8x00(K), tak klidně. Ale pokud srovnávám nová za plné ceny, tak se i7-7700K nevyplatí. Díky těm ušetřeným penězům tam může mít místo GTX 1060 lepší GTX 1070 a to se na výkonu ve hrách projeví daleko více.

No....je trochu horší...i7 7700K je navíc na základu..., když jí popožene tak rozdíl bude ještě znatelnější. Navíc musí koupit Z desku... No, stejně se domnívám, že bazarová i7 s deskou a ramkou....ho vyjde baj voko na stejno a po přetaktu bude stíhat déle. Samozřejmě novou i7 7700K....za plnou cenu...:) už smysl kupovat nemá. Ale jetou pro 144Hz moňasy? Když není na i7 8700K? tak podle mého je to lepší volba

S tím zdrojem ses posral, ne? Ne, že by byl v rámci sraček, co Evolve nabízí špatný - je asi nejlepší, co kdy Evolve onálepkuje, ale za dva litry máš Seasonic Focus.

reagoval jsem na na trolla, než jsem doreagoval, bylo to smaznáno

Díky všem za názory