Vyber komponentu do PC

Zdravím,sestavuju si nove PC a potrebuji nutne pomoc. Hledal jsem ruzne na googlu, ale jsem z toho akorat vic zmatenej. Chtel bych vas tedy touto cestou pozadat o pomoc a sestavit to s vasi pomoci. Doslova hledam radce, ktery mi pomuze s celym procesem vyberu :)Pozadavky: cena by mela byt okolo 30,000,-. I po 5-7 letech by mel byt stale solidni. Je urcen predevsim k hrani her a sledovani filmu. (uprimne nevim, jestli jsou vubec me pozavky splnitelne...)Zacal jsem se sestavovanim, nicmene uz na zacatku jsem se zasekl. Vybiram mezi https://www.czc.cz/intel-core-i7-6850k/19219... a https://www.czc.cz/intel-core-i7-6800k/19219... (cena je temer podobna, nicmene ten 6850 je nepatrne lepsi). Pak jsem se vrhl na vyber zakladni desky (ZD), rikal jsem si je to okey, ceny jsou okolo 2-3 tisice, pak jsem zjistil ze musi byt kopmatibilita v paticich, ze potrebuji ZD s 2011-3 socket, ale tam jsou ceny jiz 2x vetsi, viz https://www.czc.cz/herni-zakladni-desky/prod... Otazka je tedy: mam si vybrat jinou zakladni desku? (protoze mam strach, ze to vyrazne prevysi 30,000,-) Taktez bych uvital, kdyby ZD mela HDMI, 2.0 a 3.0 (3.1) USB.Predem diky moc za konstruktivni a napomocne rady :)

Odpovědi na otázku

Co vše se počítá do ceny? Monitor? Windows?Do X99 nemá pro vás cenu chodit.

PS: Proč musí mít deska HDMI 2.0?

HDMI kvuli monitoru, ale vzhledem k otazce predpokladam, ze jsou i lepsi zpusoby. Alespon male nastineni me neznalosti Do ceny zahrnuju cely obsah bedny (zakladni desku, procesor, graficka karta, RAM, HDD, chladic, zdroj, zvukovou kartu,..)Windows, monitor, mys, klavesnice a repraky uz ne.

Verzi HDMI řeší grafika - od GTX 960 přes RX460 nahoru. Pokud to má být upgradovatelné i za 5 let, tak jedině X299 nebo Ryzen na AM4. Což je ale mimo rozpočet.

Pokud to má být na hry, tak budete potřebovat grafickou kartu. Což znamená, že monitor bude zapojen do ní, takže deska je co se týče konektorů pro monitor úplně jedno. Moderní grafiky už HDMI 2.0 mají, ale dosti pochybuji, že vám to k něčemu bude např oproti verzi 1.4. Nebo snad máte 10bit 4K monitor? To by potom na herní PC bylo 30tis dosti málo, když 4K rozlišení pro hry táhne slušně maximálně GTX 1080Ti. Nemluvě o tom, že tyhle monitory mají Displayport.

Jinak takto jsem tam horko těžko za 31 dostal R5 1600 + GTX 1060 6GB (jsou momentálně hodně drahé):https://www.czc.cz/110330,70136,215970,19155... Berte to jen jako nástřel.

Říkal bez Windows. Já jsem s 1070 na 34 510Kč u tsbohemie a teď si vyberte na čem pujdete dolů:1. Koupit to na heurece = - 20001. 8GB ram - dá se kdykoliv dokoupit =- 2000 Kč2. Levnější čase = - 500-1000 KčSestava: https://www.tsbohemia.cz/nakupni-kosik Nevím jestli ten košík vidím jen já nebo všichni protože na tsbohemii jsem nikdy košík nesdílí.

Aha. Dekuji panove za vysvetleni.Vyborne, takze HDMI tedy neresim. Nicmene tedy zbyvaji me dve otazky. Mam zvolit jiny procesor, abych usetril 3000,- na ZD? Nebo mam spise vybirat z tech drazsich ZD? Lidi mi rikaji, ze bych preci jen mel mit vic jader, nez jen 4...Co jsem tak porovnaval, tak tohle se mi libilo nejvic https://www.czc.cz/msi-x99a-tomahawk-intel-x... ano? ne? neco lepsiho za min penez? dfg psal, ze pro me X99 nema cenu... muzu vedet proc? DikyDekuji za nastrel, budu to pro me odrazovy mustek :) nicmene jedna z mala veci je, ze (dle vetsiny lidi) jedine intel, nikoliv amd procesor.

Protože chcete herní PC to znamená že chcete GTX 1060+ tj. 9000 Kč a víc za GPU. Pokud pak koupíte CPU a MB za 18000 tak asi těžko narvate ram, disk, zdroj a skříň do tří tisíc.

CPU + MB = +-10000GPU = 1060-9000 nebo 1070-14000RAM - 4000HDD/SSD - 500 GB SSD - 5500 nebo 250 GB SSD a 1TB HDD - 3500PSU - 2000Skříň - 1500

RAM - 8GB - 2000 nebo 16GB - 4000

Bylo to pouze orientacne dano. Jsem ochoten dat i neco navic.Podminkou je aby to slouzilo dele nez 4 roky. Nebo jestli myslite, ze je lepsi do 25-30,000,- a postupem casu (2-4 roky) vzdy vymenit zastaraly komponent za lepsi...?

X99 je zcela mrtvá platforma na konci životního cyklu - Intel ji nechá umřít. Za rok do ní nic nekoupíš, takže zapomeň na to, že ji budeš moct za 5 let nějak upgradovat. Vzhledem k mánii kryptoměn bych teď koupil nějakou základní grafiku z bazaru okolo litru a počkal, až kryptománie opadne - bazarový trh bude přesycený grafikami se záručákem.Nejlevnější AMD, co bych koupil (paměti ověřeny na kompatibilitu):https://www.czc.cz/209974,213627,211926,1768... Vychází to na 27 155 Kč bez grafiky - věřím tomu, že okolo Vánoc bude po těžení a bazary budou plné GTX 1060 6 GB a RX 570/580 8 GB. Nemluvě o tom, že v září nejspíše dojde dech i 3GB GTX 1060 - na Etherum přestávají stačit a jsou potřeba karty 4GB+.Protože Fractal Core 2500 má v základu 2 ventilátory, tak bych doporučoval dokoupit 1 ks Noctua NF-P12 PWM - jsou nesmrtelné.Nejlevnější Intel, s výhledem na upgrade za pár let, bych stavěl na Core i7-7800X + Sabertooth X299 a potom to vychází jako sestava za 50k:https://www.czc.cz/asus-tuf-x299-mark-2-inte... U Intelu je nutno počítat s dobře větranou skříní kvůli chlazení napájecí kaskády (Fractal Define R5) a potřebuješ zdroj s EPS + P4 (asi RM850x - možná je tam nějaký SuperFlower brandovaný jako EVGA okolo 600 W).

Výhled do budoucna u mého AMD:-- za dva roky vyměnit R5 1600 za R7 2xxx-- až přestane stačit, tak přikoupit další kit 2x 8 GB-- až přestane stačit, tak vyměnit grafiku-- až nebude stačit, koupit větší SSD

co je tedy dobra alternativa misto X99? aby to tedy bylo kompatibilni s procesorem? (Intel Core i7-6850K)děkuju za radu, ale preci jen se mi nechce cekat tak dlouho... hlavne kvuli financim, protoze vzhledem k me rychlosti utraceni, uz ty penize mit nebudu :/. navic teda chci intel... ale dekuju :)ke grafarne atd jsem se jeste nedostal, ted resim ZD a procesor, pak du na RAMky a grafarnu.

Veď X299, s tým, že sa použije lacnejší CPU (žiaľ Intel staršie nezlacní)

1) ???? To jako vážně? PC se řeší jako celek! To je jako pořídit si motor a pak přemýšlet jak ho dostat do karoserie auta. Nemluvě o tom, že 400 koní nebudete dávat do trabanta. Auto, stejně jako počítač, musí být stavěno jako celek.2) Proč i7 6850K? Je to mrtví procesor. X99 nebude nijak rozvíjena. Kromě toho chcete herní PC a tam je výkon malý (malý tedy bráno s ohledem na možnosti stejně drahých či levnějších procesorů)! Jádra nejsou všechno. Pokud Intel na hry tak jedině i7 7700K a přetaktovat! Pokud je pro vás 4/8jádro málo (vzhledem k financím opravdu nevím na co myslíte, lepší do financí nedostanete), tak jedině X299 a nějaké i7 7800Xhttps://www.czc.cz/intel-core-i7-7800x/21710... Problém s ním ale je to, že je uspěchaně vydané, je náchylné k přehřívání a desky stojí balík, nemluvě o tom, že mají problém s chlazením napájecí kaskády. Nejlevnější deska stojí 7 tisíc!https://www.czc.cz/zakladni-desky/produktyTakže vaše jediná možnost je i7 7700 bez K, nebo AMD R5 1600. Více se se slušnou grafikou do ceny vecpat nedá. Možná ještě i7 7700K pokud to je bez těch windows.

K X299 jsi vynechal zdroj - většina 8+4/8+8pin nemá. Dřív se dávaly i na 400W OEM Seasoniky (dva samostatné kabely s nedělitelným konektorem), než je nějaký blb zapojil oba a zdroj shořel. Ve výsledku není šance postavit Intel upgradovatelný za 5 let šance:-- CPU do LGA2066 10k-- deska X299 7k-- PSU 2 500 Kč (EVGA 650 GQ - Fortron Aurum Gold CM) nebo 3 000 Kč (EVGA SuperNOVA 650 G2 - Leadex Gold).Core i7-7700K je s ohledem na budoucí upgradovatelnost v rozporu s úvodní podmínkou na upgrade za pár let.Prostě AMD v tomto vychází nejvýhodněji a řekl bych, že není přímo konkurencí ani LGA1151 ani LGA2066, ale krásně se segmentuje mezi ně.

Ako sa dali zapojiť oba 8PIN konektory?

Pokud takový zdroj použiješ u žravé desky, která má dva konektory pro procesor (lepší taktovací, nebo serverové nebo hovado FX-9750). On totiž někdo vybíral zdroje jen podle konektorů a ne podle výkonu. Připojit jde navíc 8 disků, nebo kolik, k tomu grafika s dalším 6+2pinem a je po zdroji. U těch Seasoniků se mohl použít jen jenom jeden konektor - buď 8pin EPS nebo 4pin ATX12V.https://ctrlv.cz/2Hkc

Už som pochopil - zdroj nie je na 12 PIN stavaný (ak sa zaťažia aj ostatné komponenty)

Máte nějaký rozumný důvod k tomu nejít do AMD? Intel střídá sockety jako ponožky a vzhledem k tomu, že jsme zhruba v půlce LGA 1551 tak vám CPU, MB a pravděpodobně i ramky vydrží 2-3 roky.

Intel nestřídá sockety jako ponožky. LGA115x je low-end a má stejný životní cyklus jako low-end u AMD - tedy jako AM1/FM2. To, že výkon low-endu u Intelu byl vyšší než výkon hi-endu v podání AMD je věc druhá.Plný socket od Intelu je LGA1366, LGA2011-1/3 a LGA2066. Konkurence ze strany AMD byla AM3/3+ a teď nový LGA4094.

Ahoj, nedavno jsem si koupil tenhle PC 32.000czk:https://www.czc.cz/173032,176139,55202,20150... - 32.433kdyz bych usetril na tom co jsem tam chtel mit, tak lepsi vykon za mensi penize muzes mit trebas tohle:https://www.czc.cz/205068,204399,195164,1685... - 30.568 - mozna bych si trosku priplatil za 650W nebo za starsi verzi G2 750W, ale z toho co jsem googlil 550W by melo stacit, osobne mam radsi velkou rezervu viz moje 750W (navic nikdy nevis co si za par let dokoupis)k vyuziti ramek: ted mam porad 8GB volnyho, jestli chces ted usetrit na RAMkach tak si kup 8GB, ale pocitej s investici do 16GB za nekolik letJinak Crysis 3 full detaily uplne v pohode ;) a teploty 30-45°C a PC jsem si kupoval s velmi podobnymi pozadavky (velka zivotnost a 1050ti s 7500 pro me dostacujici vykon). Maximalni spokojenost. Stejny vykon by sel poskladat levnejs trebas i za 25k (bez tech serepeticek okolo ;)kupovat socket 2011-3 je nesmysl (pokud nechces 16ti jadro), kup si kaby lake (nejnovejsi socket) a budes v pohode ;)kaby lake: procesory s oznacenim iX-7xxx a desky na chipsetu b250, h270, z270 - Z zbytecne drazsi - je to na pretaktovani, B ma na muj vkus malo USB, H zlaty stredRAMky si kup takovy aby jsi mel stejnou rychlost jako podporuje deska a CPU - v mem pripade 2400MHz

k tem rypalum do meho vyberu:hry hraju prevazne Borderlands 2 / Pre-Sequel, SC2, HOTS a Hearthstone od Blizzardu. Procesor a grafiku mam vytizenou do 50%, muzu si pustit vsechny hry najednou, prepinani mezi nimi behem zlomku vteriny, to jestli za 5let budu chtit hrat nejnovejsi hry s tim nepocitam a pokud jo tak nizke detaily ve fullHD by to melo jeste snad utahnout, kdyby ne tak vymenim grafiku/procesor. U starcraftu mi nejvic vyhovuji nejnizsi detaily a HOTS se mi krasne blyska ;) na stole PC vypada nadherne.Puvodne jsem chtel PC do 15-20k, ale kdyz jsem videl, ze i5 nestoji moc, tak jsem se rozhodl pro to co jsem koupil. Pokud bych chtel hrat nejnovejsi hry na plne detaily tak koupim neco uplne jinyho. Priority mam v zivote jinde nez PC. Kdyz si vezmu v potaz PC co jsem skladal pred cca 7lety i5-2600 + GTX460 tak jeste ted po upgradu na SSD a 16GB RAM porad krasne funguje tak od tohohle PC ocekavam jeste vetsi zivotnost. Chlazeny to mam velmi dobre, zdroj ani procesor ani grafika neni vytezovana na 100%. Levne soucastky tam nemam, takze duvod pro dalsi upgrade bude pro nedostacujici vykon, vzhledem k tomu ze her do budoucna budu hrat mene a mene, tak i5 verim na tolik, ze jeste za 7let bude mit dostacujici vykon na windows+internet a nejake ty hry.

1. aký zmysel má pre Teba "H" doska?2. S tým CPU a GK stačí 430W Seasonic. 6x 8 PIN je ideálne pre 2-3x GTX 1080 (Ti), Tvoja zostava spapká do 200W. Zdroj sa nevyberá podľa guglenia, ale podľa kvality a parametrov vzhľadom na Tvoju zostavu (chceš tichý - RM650x, chceš lacný - Seasonic S12II-430)3. načo Ti chladič HDD? Ak budeš mať aj v predu aj v zadu ventilátor, airflow bude dostatočný. Nemáš predsa pretaktovanú GTX 1080 Ti a i7-6800K4. 4x 4 GB??? Nie je lepšie 1x 16 GB a máť ešte 3 sloty voľné? 5. k tomu CPU je veľa aj FERA 3 1224 a ešte aj podstatne lacnejší

Já to pochopil jako ULN sestavu. Nicméně šlo by to udělat podobně tiché, stejně výkonné a rozumně kvalitní i o dobrých 7-8tis levněji.

https://www.czc.cz/ev353hi3s8i8kbokau6161v0d... Podařilo se mi tam dostat Ryzen 5 1600, GTX1060-6GB, 275GB SSD a Corsair RM550x. Jestli to vydrží 5-7 let bez výměny grafiky si nejsem jist.. (nevydrží).Mimochodem, ceny těch GTX1060 jsou zrůdné...

RAM tam hoď ty moje, tyhle nejsou na seznamu kompatibilních.

Hmm...7 let? Se koukni co bylo před 7 lety za 30K a jak to stíhá dnes. Za tu cenu to bude stíhat dnes ve FHD, ale někde budeš muset zapomenout na na vyhlazování. Budoucí upgrade vidím jedině v GK, prostě máš na střední třídu. Jako CPU část upgradovat? Jako Ryzen a za cca 3 roky nový Ryzen? Do starý desky? Hmm do toho bych nešel.