Výběr komponent do PC

Ahoj,Chtěl bych poprosit o pomoc s výběrem vhodných komponent do nového PC.Počítač by měl být levnější, ale s určením na hry. Dík za odpověď.https://www.czc.cz/225470,204572,189362,1667...

Odpovědi na otázku

Celý je to nesmysl. Zdroj a bedna jsou sračky. Proč kupovat i3 7100 když za stejný prachy je i3 8100 ? Chybí SSD. Na tý GK si moc nezahraješ. Prostě neser se do věcí o kterejch nic nevíš a nech si to navrhnou někým kdo tomu rozumí. Třeba v poradně Živě.

Takže když napíšu pravdu, tak schytám akorát mínusy bez jediného argumentu. V poslední době se na Živě schází dobrá sbírka volů.

Ono totiž nejde o to, co píšeš, ale jak to píšeš. Chodí sem lidé, kteří tomu nerozumí a pořád lepší, aby se zeptali, než to koupili.

Souhlas, kdyby vynechal větu "Prostě neser se do věcí o kterejch nic nevíš", bylo by to ok. Ale i tak má ode mě +, protože ta sestava prostě sračka je.

1. brát 7. generaci je nesmysl když se staví nové PC. i3-8100 + b360 deska bude ideální volba, bude to jen o něco málo dražší (deska) a bude to plnohodnotné 4 jádro, které v pohodě výkonově srovná i i5-7500.2. zdroj nepatří k tomu nejlepšímu ale to není až takový problém, raději bych v té ceně vzal Corsair VS450 i když ten není také nic extra, přidat 2-3 stovky na corsair CX450.3. zvolená bedna je vhodná spíš na multimediální nebo kancelářský počítač. I něco s podobným výkonem co tu vybíráme by se vešlo, určitě ale bude lepší zvolit o trošku dražší case s větším prostorem a hlavně rozumnějším airflow.4. jaké hry, v jakém rozlišení, jakých detailech a fps se na tom mají hrát. RX560 je multimediální karta ne herní. Výkonově je v lepším případě jako GTX1050 ale tu si dnes na hraní snad nikdo nekoupí. 1050Ti je nevětší budget základ ale o moc víc už nestojí 1060.https://www.czc.cz/211343,223205,234215,2300... tohle je asi o 800 víc ale o dost výkonnější, dá se ušetřit na bedně, ale v téhle je rozumné airflow a jsou tam už 3 ventilátory v základu, možná bych dokoupil ještě 2x Arctic F12 silent + nějaký splitter (rozbočovač) na ventilátory.https://www.czc.cz/211343,223205,234215,2300... tady je to za necelých 17200 s GTX1060 6G, o tisíc levněji by to šlo s 3GB variantou karty, ale tu se nevyplatí kupovat.Tohle bych označil jako minimum rozumné coby herní počítač pokud se na tom nebude hrát jen něco jako minecraft, wot, csgo, overwatch apod.

a ano zdroj, deska ani skříň nejsou nejlepší, stejně jako tam není SSD.Na těhle věcech ale nestojí výkon a původní tazatelova sestava byla za 13,5k tady si člověk nemůže dovolit dávat na každé věci o 500 navíc.

Na SSD výkon rozhodně stojí.

Tak mi řekni, o kolik se uvedne výkon ve hrách s SSD? Akorát se ta hra rychleji načte, ale nepojede mu o nic lépe.

Tak ono zdaleka nejde jen o FPS ve hrach. To skutecne neni jediny "vykon", o ktery pri navrhu sestavy jde. On je kua rozdil, jestli pokazde, kdy se trochu rozklikate ve vokynkach, u toho pomalu usinate, nebo jestli jsou vsechny reakce systemu blezkurychle. Stavet v poslednich letech cokoli bez systemoveho SSD je VRAZDA uzivatele!

Já SSD nemám a žádná vražda to opravdu není. Tak holt počkám o pár vteřin déle, svět se z toho nezboří!

Pár vteřin na každou operaci a za týden práce z toho máš hodiny

Pár vteřin, jo? Při startu systému a složitějších aplikací to jsou desítky vteřin, nemluvě o "zadrbávání" systému když takových náročnějších operací začne dělat víc naráz a plotnový disk začne skákat z jedné úlohy na druhou. Když o tom nic nevíte a nemáte na SSD, tak tady aspoň nedělejte chytrýho.

Je vidět, že SSD opravdu nemáš, jinak bys tohle nikdy nenapsal. Ano, dá se oželet, ale vzhledem k tomu, kolik dnes stojí 240GB, tak bych v novém PC raději oželel HDD a koupil jen 240GB SSD s tím, že HDD se dokoupí časem, až to bude potřeba.

to nejsou vteriny, ted jsem daval ssd do starych notebooku a jedou jako drak, predtim jsem u toho nadaval a bylo to hrozne utrpeni, ted v pohode.

No je mi uplne jasne, ze SSD nemate. Kdybyste ho mel, nebudete tu o jeho potrebnosti psat uplne nesmysly.Takze dik, ze jste se aspon priznal. A priste se radeji moc nerozepisujte o necem, o cem vubec nic nevite.

Dík moc za odpověď mohl by jsi prosím upřesnit základní desku B360 je hodně druhů i značek. Dík

Jedna z nejlevnějších neočesaných B360:https://www.czc.cz/msi-b360-a-pro-intel-b360...

Opravdu je to nesmysl. https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i3-7100-vs-... Proč kupovat i3-7100 za 3000,-, když se dnes prodává podobný výkon v podobě G5400/G5500 za půlku? A za ty 3000,- můžeš mít i3-8100, které je na tom s výkonem jako i5-7500.Grafika je vykleštěnec s 896SP. Pokud už RX 560, tak neojebanou s 1024SP a 4GB. Ale ta už stojí prakticky stejně jako lepší GTX 1050 Ti 4GB, takže také moc smysl nemá.Zdroj je odpad, bedna tragedie a deska jen se dvěma sloty pro RAM je také blbost.Takže zahodit a začít znovu. Třeba tím, že napíšeš, kolik na to máš a co to má umět.