» Poradna » Notebooky

Výběr herního notebooku

Zdravím, už dlouho uvažuji o koupi nového herního notebooku do 30-35 tisíc. Jelikož nevím jaký si vybrat, protože se v komponentech moc nevyznám, obrátil jsem se na kamaráda co těmto věcem trochu rozumí. Doporučil mi notebook Asus ROG Strix G15. Je tento herní notebook vhodný?Nebo by se popřípadě mohl vyhledat i nějaký výhodnější notebook v poměru cena výkon? Předem moc děkuji za odpovědi..

Odpovědi na otázku

Herni ntb neexistuje.

Herní notebook-y samozřejmě existují, jen se musí počítat s vyšší cenou. Desktop ve stejné cenové hladině bude mít podstatně vyšší výkon a bude rozhodně lépe chlazený.

Teď je doba omezená, mrkni na nějaký Legion, ty jsou za mě OK. Mám ho a chladí (zatím) bez problému. Pokud chceš ntb je to tvoje volba a částečně riziko, ale já si nestěžuju.
https://www.alza.cz/lenovo-legion-5-15ach6h
16gb, rtx 3060

pokecame o 2 roky, ked ti to odide na teplo, aj ked vyrobca tvrdi, ze tych 90° je OK.

Zatím u her co hraju mám od 60 do 75 stupňů, prumerne tak 67, takze na 90 jsem se (zatím) nedostal

A musím říct, že mám herní desktop, a ntb používám výhradně pokud jsem mimo domov což je tak 50% měsíce, takže každodenní 5 hodinové paření jde mimo mě

Musím říct že Lenovo y510p i5 4200m, 16gb ram, GT755 SLI z roku 2016 a furt jede parádně a teploty nejdou přes 80°C. Jednou preparované.

Mám Asus Tuf gaming F15 a chlazení v pohodě. Celkově si na ten noťas nemůžu stěžovat.

Kdybyste aspon napsal, o ktere G15 uvazujete. Je jich fura, za ruzne ceny, s ruznym HW..Treba tohle je dobre: https://www.czc.cz/lenovo-legion-5-15imh05h-... . K tomu treba jeste OS, protoze neni v cene. Na rozdil od nekterych jinych "hernich laptopu" se to v pohode uchladi (a ma to slusny display).