» Poradna » Notebooky

Výběr "herního" notebooku 0<24500

Zdravím.Jelikož jedu studovat na vejšku, hodil by se mi nějaký výkonný notebook na intr. Na internetu jsem našel tyto 3 notebooky a nevím, který si vybrat. Nejde to dohromady, ale jsem jak Dota2 hráč, tak i hráč LoL a vyžaduji stálých 60fps při co nejvyšší kvalitě do výše zmíněných 24 000,-.Zároveň bych chtěl, aby notebook neodešel po 2 rocích využívání a jeho výkonnost rapidně neklesla. Mohu si číst recenze, ale Vy tomu rozumíte víc a čím více názorů se mi dostane, tím více sebejistější při výběru budu. :)http://notebooky.heureka.cz/dell-inspiron-15-n5-7559-... http://notebooky.heureka.cz/lenovo-ideapad-y50-59-442... http://notebooky.heureka.cz/hp-pavilion-gaming-15-ak0... Pokud máte nějaké lepší tipy na notebook, sem s nimi :))

Odpovědi na otázku

Notas na hry idealni nebude ani v pripade kousku za 50k kc. Pri tomhle pouzivani bych spis byl radsi, kdyby odesel DO tech 2 let.Z vaseho vyberu bych volil asi ten Dell.

Proč byste byl radši, kdyby odešel?

Notebooky v tehle cenove kategorii pri intenzivni zatezi velice casto (nerikam ze vetsina) neprezije ani 3 roky.

A když už bys ten notebook z těch tří měl, tak jaký by sis vzal a jakým způsobem se k němu staral, aby ti vydržel co nejdéle?

Osobne zadny, beru to jako vyhazovani penez. Kdyz chci vykon, pak mam solidni desktop.Notebooky kupuju levnejsi a bez dedikovane grafiky. Jedine co na nem potrebuju, je matny display a minimalne 2x usb (1 pro mys, druhe pro flashku). Rozhodne na nem nehraju nebo neprovadim narocne vypocty. Momentalne mam ThinkPad Edge E550 z druhe ruky, je to sunka, ale k memu uzivani staci (stejne ho vytahnu tak jednou/dvakrat do tydne).

Ahoj, na intru jsem 2 roky a studuji informatiku :) Vybral si notebooky se špatným chlazením a nejslabší použitelnou grafikou, pokud chceš aby ti to vydrželo po celou vejšku musíš vybrat něco co se nemusíš bát překatkovat, něco co vydrží teploty a špatné zacházení na intru :D našla jsem ti tohle.http://pc.bazos.cz/inzerat/59589619/MSI-GT-7... pár lidí tyhle msi tady má a musím říct, že vydrží snad všechno :D rozhodně bych se nebála bazaru ba naopak tohle je kvalitně konstruovaný notebook a vydrží ještě dlouho.

Jsi hodná, ale nerad kupuji po lidech elektroniku.. :/ Reklamace, nikdy nevíš co tomu udělal předtím :D apod..

No když to bereš takhle tak si vem to lenovo no :D má z nich nejlepší chlazení, ale především takže Y serie překvapuje kvalitním zvukem na to že je to notebook. Jenom se ujisti aby měl 960m a né 860m grafiku

Však ale všude píší, že má 860m grafiku :D

kup si tenhle a máš po starostech :) dá se lehce vyčistit a vydrží ti 2 přednášky https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y50-70-bla...

2 přednášky? :D Jak to myslíš? =P Jinak, nevadí ti tam pouze 2gb paměti na grafice? Třeba HP Pavilion nabízí 4gb a skoro srovnatelnou grafiku 950M

tak jednu přednášku máš 1.5 hodiny pak 30minut volno a pak dalších 1.5 hodiny přednáška :D vydrží tedy minimálně 3.5 hodiny hraní her, zapisování, koukání na filmů a všeho dalšího co se dělá během přednášky :D a za malá pamět nemá vliv na výkon

Ďalší, čo deli grafiky podľa VRAM? Pre Teba je GT 730 so 4 GB VRAM delo a GTX 750 s 1 GB šunt? GTX 960M je na úrovni GTX 750 Ti a tej stačí 1 až 2 GB

Většina notebooku už ve stocku dost topí... taktovat bych si dovolil jen notebook co je na to stavěný, u tady těch kancelářských by mě to ani nenapadlo... Jinak tvrdit, že MSI vydrží všechno je dosti odvážné, některé série se obzvláště rády pekly...A jetej notebok bych si taky nelazl koupit, tolik peněz fakt nemám, abych po někom kupoval politý notebook... u stolního to není problém, ale na notebooku, tam se nic nedá vyměnit... (MXM grafika, ok, může bej... ale je to oser)

MXM grafika? To je? :D

slot

radši zasíráš poradnu pitomejma dotazama než bys použil vyhledávač ??https://www.google.cz/search

No nevím co by sis dovolil nebo ne, ale MSI GT 70 jsme překatkovali a běží v pohodě, teploty se zastaví pod 80C což je u herních ntb běžné. Je zvláštní, že nové řady MSI už stím mají problémy například Stealth, Ghost, nezvládají nárůst výkonu uchladit. Vím z vlastní zkušenosti, že tenhle model to zvládne a shodou okolností je i v cenové relaci 24k. O životnosti tu můžeme spekulovat, notebook běží 24hodin denně po dobu 2 let co tu jsem a každý tu na něm jenom hraje, v životě nebyl přepastován, několikrát spadl na zem a pořád žije.

Tak 2 roky, to nic není, to je novej notebook... i těch 80 to dá, já jen že už sem potkal pár upečených msi po cca. 5 letech, takže tady o to slavném taktování, jak to vše vydrží, provozních teplotách atd. si myslím svoje... (prostě moje reálná zkušenost, žádnej hate)btw: padání notebooku na zem.. nototo :)

MXM grafika je co? :D A co by jste popřípadně vybrali za notebook.. :D Já jsem více nakloněný k HP Pavilionu.. Je něco, čím byste mě od něho odradili? Má tam 950M a 4gb u toho.. i5 a dva disky, díky kterému by ten notebook nemusel jet pomalu

radši zasíráš poradnu pitomejma dotazama než bys použil vyhledávač ??https://www.google.cz/search

S 960M si něco málo zahraješ, na lol a tady ty omalovánky ok, ale s "náročnějšíma" hrama na "full" nepočítej, přece jen je to v podstatě gtx 750ti. btw: Někdo by šel do Dellu, my jich máme ve firmě hromadu, mám už několikátý pracovní notebook a nemůže na Dell říct nic dobrého... drahé jak čert, ale kazivost stejná jako všechno ostatní... (nedávno se mi upekl Latitude 54xx)

Takže co bys tedy doporučoval? :)

V téhle cenové relaci je to podle mě prašť jak uhoď... pod 960M určitě nechoď a na lepší grafiku nemáš rozpočet. Bacha taky na Učkový cpu, tomu se vyhnout obloukem. Mno a vybírej i podle monitoru.. přece jen do toho budeš čučet pořád :)

Mluvíte na mě čínsky.. :) Co znamená Učkový cpu a co jste měl na mysli tím monitorem? Rozlišení je u všech stejné :D

Uckove procesory jsou extremne usporne = nizka frekvence, maly vykon, dvoujadra

Jo, máte pravdu.. Už si vzpomínám.. Nedávno tu byl příspěvek ohledně toho.. Co vy byste doporučoval za výše uvedený notebook? A hraje velký vliv 2gb nebo 4gb na grafice?

Vram u tady té 960M (tj. GM107) v podstatě nehraje roli... i u něco lepších grafik to nejde poznat (viz gtx960 s 2 a 4 GB )

A o kolik je gtx950 slabší než gtx960 (HP Pavilion)

Teda gtx950 (HP Pavilion) :D

Už ta 960M je relativně bída, takže pod ni bych nešel.. o kolik... nevím jak takový rozdíl kvantifikovat... pro představuje třeba (dole jsou i nějaké hry)http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-960M-vs-...

S tvojí grafikou praktický žádný vliv mí nebude :D vram zaplňují především 2 věci anti-aliasing a rozlišení, pokud budeš mít 4gb tak budeš moct nastavit větší anti-aliasing jenomže na to pak zase nebudeš mít výkon a hra se ti bude sekat. Takže u týhle grafiky 2gb bohatě stačí.

Já fakt nevím, který vybrat.. :D :D Ty napíšeš koment, někdo tomu dá dislike..Takže říkáš, že https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y50-70-bla... je asi nejlepší varianta?Někdo proti? :D

asi mě někdo nemá rád

Ten mínus u těch pamětí/AA je ode mě, protože to je fakt blábol...

Chytil se chyby, ale nebyla to podstata prispevku. Mohlo se to minus objasnit rovnou. Zakladni myslenka byla, ze 2GB te grafice staci a 4GB je hlavne marketing.

Takže shadery/textury/mapy/modely ne ? Se dozvím věcí... Podle mě teda antialising počítá gpu, ale určitě to nesype při pipeline do vram a už vůbec ji tím nezaplní... jistě že bere výkon, ale to nemá nic společného s paměťma..

Chytráku říkám především a né jenom omg... podívej se na poměr vram co jí nejvíc zaplňuje a pak tu mel bláboly 1920x1080 = 8.3 MB na jeden snímek přidej si k tomu 16xmulti-sapling + super-sapling a máš 3-4gb vram pryč a to bez stínů, čistě jenom benchmark tekoucí vody. Vyjde ti že 90% vram zaplnuje právě vybrané rozlišení a kvalita aliasingu, to bys věděl kdybys chodil na informatiku.

Aha... tak to asi jo... že školy sem už bohužel skoro 10 let a inf. mám střední a vysokou. Pár aplikací sem již napsal a pár (set) profilerů v quake enginu, source a unity pokoumal... (a velkou část vram vždy žraly materiály/textury - v době kdy bylo třeba 16 MB ram to bylo fakt téma to tam nacpat), ale stále se mám asi co učit...Každopádně tohle už je OT a nemá smysl v tom dál pokračovat...

njn, ale Klára0 studuje informatiku 2 roky na střední, musí to být znalec , teoretik...

další chytrák, kde se pořád berete. Sem 4 roky na vejšce a z toho 2 roky na intru. WAD udělal chybu, když si nezjistil informace a pouze koumal nad tím jak by to asi mohlo být. Pozitron o tobě zatím nic nevím, ale stačil jediný tvůj komentář abych věděla, že se stebou nebudu zahazovat. Je lepší věci alespon vědět než tupě hádat.

Dievča, ktorú baví IT?

To je "Lokomotiva", nikoliv tohle. Výhodu má v tom, že své výrobní prostředky má vždy s sebou...

Teraz nechapem. Mňa ani nenapadlo, že Klara je Lokomotiva.

Že děvče, co zajímá IT a hlavně umí je "Lokomotiva", nikoliv tamto, na co jste reagoval. Už jen pomyšlení na srovnání je urážka nejen pro "lokomotivu".

Vyzerá celkom múdra

jj, možná jsem Kláře0 křivdil, vypadá to na druhou Lokomotivu. Ale mohla to s tím "intrem" napsat lépe, to fakt vypadalo teprve druhým rokem na střední

I když trošku pokory by to od studenta asi chtělo. Jsou tu lidi, kteří se tím zabývají roky profesionálně a znají (viz. WAD třeba), a ne se chovat jak namistrovaný studentík.

Dnes u mladých a pokora? To slovo väčšina ani nepozná

jj bohužel...

No na fakultach fiit to uz dnes nevyzera ako nerd gayklub ako za starsich cias, emancipaciu nezastavis:D a niektore tie baby su dokonca aj celkom sexi :) aj ked chodit s prilis inteligentnou a matematicky zalozenou holkou ma svoje nevyhody :D

Supersampling je nenazranec, to jo. Jenze u klasickeho AA neni treba propocitavat cely obraz pro kazdy pixel.

Takže výsledek? :D

Nevšimol si si na konci označenia CPU "U"? U - ULV (15-17W), M - mobile (35W), HQ - 4 jadro/8vlakno s lepšou grafikou, MQ - 4 jadro/8vlakno s bežnou GK, H - 45W 2jadro/4vlakno, Q - 4 jadro/4vlakno

Tak díky za tip.. :D Je pěkný, že vím další informace, ale bylo by super mít odpověď na moji otázku a to, jaký notebook si tedy nakonec vybrat

Projedu jen ty 3 puvodne navrzene. Vsechno jsou to 4 jadra (Lenovo navic 8 vlakno) s 8GB. Takze pro vase pouziti mrkneme na grafiky:Lenovo = 860mHP = 950m (4GB pro grafiku to nezachrani)Dell = 960m, sice zadny zazrak, ale z tech tri je nejvykonnejsi

Počkej s nákupem na novou generaci grafik 14nm, nebud blbej, ted nic nekupuj !!!

A to bude kdy? :)

asi za měsíc, možná dva měsíce, si přečti AMD Polaris

AMD nechci.. A intel to ma vydat az v září

AMD Polaris je označení nových grafických karet

Proc ne AMD? Nynejsi generace je skoro primotop (do notase nevhodne), uznavam, ale predbezne info o chystanych kartach vypada vic nez zajimave.Ocekavam, ze do zacatku semestru by uz na trhu neco byt mohlo.

Cena bude ale vyšší.. Ja na tom budu hrát max. LoL, Dotu, Toť vše. Nepotřebuji jet na ultra jiné náročné hry

a to si četl kde, že cena bude vyšší, kup si co chceš, za dva měsíce si budeš trhat hlavu

Nechcem ti do toho kecat ale urcit by som ti este odporucil zvazit kupovat takyto notbuk.. ja mam cosi podobne doma 2 roky a vobec to nepouzivam, medzi ntb je to sice relativne vykonne, ale aj tak ho vykonovo prebehne hociaky lacny stolny srot.. navyse je to velke, tazke a s nizkou vydrzou na bateriu, takze mobilita velmi mala, ja to nazyvam ze "stolny notebook" lebo to sa da fakt prenasat len z izby do izby :D ja byt tebou zoberiem radsej nejaky 14 palcovy lahky laptop a k tomu jednu playstation4 z druhej ruky na hranie na intraku s kamosmi:)

Bohuzel tazatelem pozadovane hry na PS4 jaksi nejsou.

Aha, to som si az teraz vsimol ze to chce na lolko.. ale na to mu predsa mozu stacit aj moderne intel integrovane grafiky a nemusi potom kupovat tieto velke tazke pseudoherne notbuky

Asi bych to viděl na ten Dell. :) Potrpim si trošku na kvalitě a strachovat se o poklesuu fps pod 60 nechci

Tym dellom urcite nic nepokazis, je to vykonny aj kvalitny notbuk a zahras si na nom aj gta5 na vyssich detailoch. A ak ti nevadia tie nevyhody ako nizsia mobilita alebo pri castom vypekani hier potencialne nizsia zivotnost tak to mozes spokojne kupit. Zas nejak extra nad tym spekulovat nema vyznam, je to predsa len spotrebna elektronika a nie atomova elektraren :D

Koupenim chladící desky zvysim životnost nebo to nebude mít smysl?:)

Chadiace podlozky su dost sporny tovar, casto ich efekt je doslova len na urovni placeba :D Velmi totiz zalezi nielen na kvalite konstrukcii samotnej podlozky aj ci sa hodi ku konstrukcii konkretneho modelu ntb a ci sa tak v spojitosti s jeho typom chladenia vobec prejavi nejaky "chladiaci efekt".. ak by si nasiel na nete test kde nejaka podlozka realne a nezanedbatelne znizila namerane teploty tvojho konkretneho notbuku, tak ju kup, ale zbytocne kupovat nejaku len preto ze ktosi povedal ze je "kvalitna".. a kym taku nenajdes, uplne postaci ked si okraj notbuku pri pantoch displeja podlozich napriklad tenkou knihou:)

mam tam zopar preklepov a vynechanych slovicok ale hadam sme sa pochopili :D virtualna klavesnica je peklo :D

Zapomněl si své obvyklé ":D", což nejspíše označuje mentální stav. Tak, vysokoškoláčku, co se stane ofukováním plastu s vnitřními komponenty plastového notebůůůů?! Stačí na to aspoň jedna Poirotem oblíbená buňka a znalosti fyziky ze ZDŠ.

https://www.czc.cz/msi-gp62-6qf-678xcz-leopa... lepší poměr cena / výkon u těhle pseudoherních notebooků neseženeš. A mohl by ti vydržet i do bakaláře. Jen dodržuj proboha aspoň základy používání notebooku, tj. správné nabíjení, nepřenášení při zapnutí atd.

V čem je lepší MSI než Dell v mé nabídce?

Taky by me zajimalo. Pri rychlem probehnuti vidim rychlejsi disk, ale to nevyvazuje nepritomnost OS (=dalsich 2500-3000). Navic v popisu HyperThreading je pitomost.

Nerozmýšľal si o liečení? Ušetrilo by Ti to majlant

Dominiku ty ses ještě nerozhodnul jo :D chceš si vůbec nějaký koupit ? :D tady ho máš https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y50-70-bla...

Jsem dost zdrženlivý :P vcem je toto lenovo lepší než tamto v me nabídce? :D

je tam novější grafika :) dá ti více výkonu a sežere méně baterie

Jsi zlatá! Skoda toho TN monitoru, ale spokojim se s tim :)

ber to z té lepší stránky :D ips má lepší pozorovací úhly, ale zase tn má lepší odezvu a ty přece hraješ online hry :D

Sakra, nechtěl bych se s tebou jednou hádat. Máš pravdu! :D Přidej si mě na fb: Dominik Mojžíš (Jaroměře) :D

Hlavně nemnožit! Blbých mláďat je beztak dost!

Rozesmál jste mě. Pokud si mě slečna přidá, tak aspoň už se tu nebudu hloupě ptát a tento příspěvek se může smazat

Ta Klara a Dominik M dobří blbečci

Klára je jediná která dominikovi pomohla, ostatní se buď hádají nebo sami nic neví. Ajaj ty seš sračka, odpad lidstva, doufám že až budeš potřebovat pomoct narazíš na stejněho dementa jako si ty sám.

Ten navrhnuty notebook az tak spatny neni, ale vlakno me opravdu pobavilo.

Blbeček jsi samozřejmě Ty.

Kup si ten Dell 7559, solidní 74Wh baterie, výkonu za ty peníze stejně víc nedostaneš. Navíc se dá jednoduše sundat hlavní kryt, například pro koupi SSD nebo vyfoukání chlazení. Navíc nevypadá tolik přiblble, jako ty herní notebooky.Za zvážení by stál ještě Asus GL552 s GT950M s GDDR5(!) pamětí. Ale ten má menší baterii a myslím si, že větší kapacita baterie se na VŠ hodí.To Lenovo Y50 má problém s Turbo boostem na procesoru, respektive Lenovo vypnulo Turbo, když zároveň běží dedikovaná grafická karta.To jak dlouho ti notebook vydrží záleží hlavně na tom, jak se k němu budeš chovat.

Co znamená GDDR5?

Grafická DDR. To je jinak řečeno VRAM (Video RAM).