» Poradna » Notebooky

Vyber herniho notebooku - zhodnoceni

Dobry den, vybiram si novy NB a vzhledem k mym potrebam budu potrebovat asi herni. Ano, vim, ze ty prave herni NB zacinaji az nekde od 100 000 vys, ale to je jaksi mimo me. Takze musim vybirat z dostupnejsich. Nasel jsem tenhle, navic ted je na nej akce, takze jej poridim o neco levneji:https://www.alza.cz/msi-alpha-15-a3ddk-027cz-... Co si o nem myslite? Bude to dobra volba? Trochu se bojim te kombinace all-AMD... da se tomu verit? Jak si ty soucastky vedou oproti konkurenci od Intelu a NVidie v teto cenove kategorii? Za odpovedi predem dekuji.

Odpovědi na otázku

jen 256 GB SSD a 1TB pomalá plotna? To nikdy. A ta diskotéka místo klávesnice.. to je úplně úlet :D

Přesně, koupil jsem vnukovi před dvěma lety Dell G3 17 (I7 8750 2,2 GHz), je ještě o 10k dražší, a žádný zázrak. Po dvou hodinách hraní si můžeš otevřít opékárnu vajíček. Rovněž funění ventilátorů je v tichu ohromující (čistím ho od prachu pravidelně).

To je proto, ze na noteboocich se nehraje, protoze maji na nic chlazeni..

A ta diskotéka místo klávesniceTo jen ilustruji ze kazdou klavesu lze jinak podbarvit, to je urcite lepsi nez to co mam treba ja u Alienware kde lze klavesnici podbarvit v urcitych blocich. Jinak taky neholduju vysokemu jasu takze mam svetelnost na 15% vcetne boku, touchpadu, loga, power tlacitka.

Dobry den, co se vam konkretne nezda? SSD bude na system a HDD na hry. Klavesnice je myslim v pohode, i kdyz mate pravdu, nemusela byt tak duhova.

A k čemu ti je SSD na systém? Počítač spouštís jedenkrát denně, u notebooku se často jen dává do spánku, takže to je naprosto jedno, jestli se spustí za 30 sekund nebo 2 minuty. Ale ty hry načítají za provozu pořád něco a to budeš trvale brzdit pomalým harddiskem? Tahle filosofie už je dávno překonaná, pochází z dob, kdy byly SSD šíleně drahé. Dnes je na SSD systém i všechny programy a speciálně hry, protože tam se nejvíc projeví to zrychlení. Na HDD se už jen odkládají uživatelská data.

Takze vase doporuceni je vzit misto kombinace SSD + HDD NB s jednim, ale vetsim SSD?

Ja bych to tak doporučil. A instalačky her můžete mít na externím HDD, připojeném jen v případě potřeby.

Tohle je zavisle na vice faktorech. Technicky je v laptopu vzdy lepsi plotny vynechat (spotreba, odolnost), ale muze to jit trochu do penez. Pak je to otazka, jake kapacity pro konkretni pouziti pozadujete, do jake miry pri takovem pouziti ocenite ten fofr. Nebyt to o penezich, rovnou Vam reknu, at nevahate a vemete to pro jistotu se 4TB SSD. ;o)

O klávesnici bych se nebál. V eshopech jsou nesmyslné fotky, které prezentují, co a tom jde nastavit za pičoviny. Ale reálně tam půjde nastavit i jedna barva, třeba bílá a hned to bude vypadat normálně.HDD je dnes spíš už jen na data. Na SSD patří vše aktivní. A nejenom systém, programy a hry, ale i aktuálně zpracovávaná data. Pokud není zbytí, budiž, ale pokud najdeš NTB s větším SSD (klidně úplně bez HDD), tak jedině plus.

A proč furt všichni chcete hrát na notebooku?

Také mi to nejde na rozum Kdybych musel jít do "herního" NTB, tak pod 70K bych nešel, To už těch 70K radši investuji do PC

Zblblí z reklam, tam je každý notebook nad 15000 herní.

Protože dnešní mládež nechce sedět doma u kompu zalezlá jako krtek. Dcery ráno ntb sbalí do školy, odpoledne cestou "domů" to vybalí někde ve StarBucksu a u "kafíčka" si udělají úkoly nebo u kámoše společně zapaří GTA online. V pozdním odpoledni milostivě dorazí domů, popř obejdou kroužky a večer si zapaří doma u monitoru a normální klávesnicí. Když jsme řešili jestli stolní PC na hraní a nějaký malý lehký přenosný (XPS 13 apod) do školy, dívaly se na mě jako na úplného debila. Prostě chtějí mít všechny "své věci" (fotky, hudbu, hry) pořád "v jednom balení" a nechtějí (je to pro ně zkrátka zbytečné) řešit nějakou synchronizaci atd jen proto, aby jim to přineslo trochu lepší parametry při hraní.Je to zkrátka jako např s VR .. ačkoliv máme doma Oculus, stejně leží ve skříni a daleko častěji se hraje na PS VR s daleko horšími parametry - jak snímání, tak zobrazování. Většina totiž neřeší hi-tech provedení, chtějí zkrátka s kámoškou přijít, zapařit Beat Saber a za hodinu to pustit z hlavy. Ti co řeší maximální kvalitu si samozřejmě koupí hi-tech hračky, ale těch je zkrátka menšina oproti mainstreamu, který hraje a bavíé se normálně. Je to jako kdyby hifista řešil, proč si puberťáci všude ven tahají svoje "úžasné" JBL velikosti plechovky od Coca-Coly.

Souhlasim s vami. Z presne takovychto duvodu jej chci. Nac mi doma herni PC a na cesty mit nevykonny ultrabook za cenu vyssiho vykonu stolniho PC?

Na to máš ale malej rozpočet

To Lenovo Y540 naprosto dostačuje na základní hraní ve FullHD

Od noveho NB nic vysokeho neocekavam. Nyni mam starsi Compaq s Intelem Core 2 Duo, 3GB RAM a integrovanou grafikou. Ten sice zvlada programy dobre, ale uz je stary a zadychava se. Na novem NB bych chtel pracovat v tech programech ve kterem jsem pracoval dosud (Word, Photoshop, Powerpoint atd.) a taky si zahrat nejake hry(treba World of Warships nebo GTA 5), coz na starem NB nemohu. Takze tak.

Kdybyste nepsal o "dcerách", řekl bych, že píšete o mých dětech (syn a dcera)

Herní notebooky jsou pro děti, ale ty asi dítě jsi.

Ze potrebuju vykonny NB na cesty ze me dela dite? Zajimave.

Špatně formulovaná otázka, chtělo to asi takhle: "Jak si dnes konkurenční součástky od Intelu a NVidie vlastně vedou oproti AMD?

Neřeš tohle u notebooků. Ať Intel, nebo AMD, ani jedno neuchladíš.

Ten notebook celkem ujde, ale je to pořád ta starší generace ZEN a ty procesory zas tako výkonné nejsou. Tyhle notebooky budou výkonnější:https://www.alza.cz/lenovo-legion-y740-15https://www.alza.cz/lenovo-legion-y540-15Pokud se chceš plácnout víc přes kapsu, tak Lenovo Y740 není o tolik dražší.

Dobry den, dekuji za odpoved. Notebooky jsou zajimave, ale mel bych jeden dotaz. Co je konkretne ten ,,antireflexni displej''? Znam jenom leskly a matny. Co to presne je? Nebude se lesknout?

Antireflexní displej má vrstvu snižující odlesky, často jde jen o jiný název pro matný displej.

ne. to si pleteš - antireflexní je jiný název pro lesklý displej. Matný má opravdu matný povrch, je to taková ta matná plastová folie.Lesklý je normální sklo jak u tabletů a antireflexní je to sklo jen s nějakou vrstvou. Ale pořád je v podstatě víc lesklý než matný (už z principu použití toho skla)

Dobry den, dekuji vam za odpoved a osvetleni tohoto typu. Na leskle displeje jsem vylozene alergicky, takze bude asi lepsi kdyz se tomuto typu vyhnu a vezmu nejaky s true matnym displejem.

Antireflexní se vážně označuje polomatný. Vyloženě matné a lesklé stejně nekoupíte v této cenové hladině, vše je +- stejné.Vyloženě lesklé jsou jen některé IPS ve 4K a všechny OLED.Vyloženě matné jsou zase některé pracovní notebooky, takže toto řešit vůbec nemusíte

Herní notebook je blbost ,ale bohužel současná móda. Hned se to hřeje a tím se snižuje životnost.

Co se módy týče, trochu jste zapsal. Například neustálé omílání tisíckrát vyvrácené mantry, že na noteboocích se nedá slušně hrát, vypadlo z módy tak před pěti lety, spíš ještě dříve.

na těch levných se nedá slušně hrát. A když se nedodržujou nějaký pravidla tak za nějakej čas ani na těch drahejch. Prostě fyzika.Kdo tvrdí opak tak jen přehlíží ty problémy který s tím jsou.

Jaká pravidla? Že se musí jednou za čas vyčistit? Vyčistit se musí i desktopy. Někteří zde by měli dělat gramotní testy, než se jim povolí registrace.

Nevím co to je "nějakej čas". Ntb je spotřební zboží, asi jako rychlovarná konvice nebo zubní kartáček. Když pominu takové to "levné cosi" za 15 tisíc, tak ten ntb zastará morálně dřív, než na něm něco odejde - teploty zkrátka dneska problém nejsou (protože pwr management) a při normálním zacházení teplem určitě neodejde.

Na levných počítačích se nedá slušně dělat víc věcí... A netýká se to jen notebooků...

Ptam se na herni NOTEBOOK, ne pocitac.

Ahoj,v dané ceně najdeš lepší výkon.Nejlepší je Lenovo Y540 https://www.alza.cz/lenovo-legion-y540-15Když by jsi našel ještě trochu peněz, tak je teď v akci super noťas Lenovo Y740.To už je premiová třída s G-Sync, RTX2070 Max-Q a hlavně úžasným displayem od BOE s 500 nits jasem, kontrastem 2600:1 a podporou HDR a Dolby Vision.https://www.alza.cz/lenovo-legion-y740-15

Na místní trolly se vykašli. Nejlepší je v této ceně Lenovo Y540 s GTX1660Ti

Asi tak... tady je to samý maximalista, který když tam nemá minimálně RTX 2080 tak se na to nemůže dívat a ničí mu to oči.Pravda je taková, že pokud si člověk nekoupí úplný bakelitový krám z nejnižších tzv. herních řad, které mají kancelářské šasi, ale začne někde na (klidně levných) Asus ROG nebo HP Omen a výše, úplně v pohodě to svou práci odvede. Dcery mají doma studijně/pařanský notebook s 1060 a úplně bez problémů tam hrají jakékoliv současné hry. Jasně "jen" ve FullHD, u novějších titulů (RDR2) kolem středních detailů, ale jsem si na milión procent jistý, že je jim to úplně jedno a prostě takové "kraviny" neřeší a normálně si to užívají jako kdokoliv jiný.Takže na normální hraní čehokoliv to je úplně v pohodě ... jasně, bude to trochu hlučnější ale to je v zátěži i ten můj AW za trojnásobek ceny - stejně mají na hlavách během paření furt sluchátka. Při kancelářské práci a on-line výuce ventilátory stojí a je úplně nehlučný. A že by ty 3-4 roky nevydržel fakt obavu nemám, po cca roce a půl i při téměř denním přenášení do koronavolna odřené plasty jak s tím jebnou do aktovky, ale nikde nic nevrže, vnitřní šasi je už v téhle kategorii většinou kovové a vyztužené. A teploty, jak tady někteří naznačují, opravdu ten ntb do křemíkového nebe za dva roky nepošlou, ony totiž úplně všechny počítače mají už asi tak 20 let power management a maximálně se podtaktují ale uchladí se úplně v pohodě.Ano, stolní PC bude při stejném výkonu levnější, tišší a asi i déle vydrží. To je snad všem jasné. Ale na druhou stranu není pravda, že notebooky k tomu určené, řekněmě kolem 30kKč a výše nejsou použitelné. Jsou úplně bez problémů. Ty narážky že ntb není určrný na hraní atd atd platí možná u kategorie těch nejlevnějších plastových šuntů za 15kKč apod - tam mohou problémy, kterými se tady všichno ohánějí fakt asi nastat.

najvacsi probelm je, ze pises tak uveritelne, ze keby som stym nerobil, tak ti aj uverim.

Taky bych nebyl tak prisnej co se tyce notebooku. Mam asi rok lenovo legion s i5 a 1060, hraju prakticky denně ve 2 az 3 hodinovych blocich průměrná teplota procesoru v zátěži je asi 80 st. Grafika 70 st. coz si myslím že nejsou teploty kvuli kterym by notebook musel shoret. Jasne v zatezi to fouká, ale není to zadnej vrtulník, to moje ps4pro dela kolikrat daleko větší brajgl a pri nejakym surfování nebo koukání na filmy je to úplně zticha. A stolni pc si do prace kde si občas zahraju, kdyz mam volneji tahat nebudu.

A samozřejmě platí nejaky zakladni pravidla ze si to pri hrani nedam na deku, mam ve hrách zapnutej vsync protože vic nez 60 fps tak grafika stabilne stejně nedá a je zbytečný ji trapit.

Mám tomu rozumět tak, že tvrdíte, že když si teď půjdu k zelenému mimozemšťanovi koupit nějaký "jakože herní" ntb, dejme tomu tohlehttps://www.alza.cz/asus-rog-strix-g-g531že to bude nepoužitelný krám, žádnou hru si na tom nepustím a když pustím, po dvou letech to shoří a mě odvezou s poškozením nervové soustavy nebo zraku protože to prostě nebude 4K a 60+ FPS? Ale jděte, koukněte někdy, jaký je nejběžnější konfigurace na hraní (např. podle Steam statistik) - a tohle dnešní ntb zvládají v pohodě, jak utáhnout tak uchladit a po těch 3-4 letech, až zastará morálně úplně se to odveze na chalupu k projektoru do altánku na letní večery, kde bude sloužit pár let, něž ho někdo zapomene venku a zmokne.

A proto je na yt plno videi o:How to UnderVolt Asus ROG Strix G - aby to nebezlo na 90st ale jen na 80How to fix an overheating ASUS ROG gaming laptop with a repaste(Solve Overheating Issues)ASUS ROG GL502VMatdAno hry vam pobezi, 2 roky to zrejme vydrzi taky tyhle teploty..Herni notebook je neco jako herni telefon PCMR

To je smutný příběh herního notebooku z Alzy.