Výběr herního monitoru

Zdravím,potřebuji pomoct při výběru (hlavně herního) monitoru pro stolní PC. Prozatím jsme měli 20' Samsung Syncmaster 2043BW, který ovšem neznámo proč nefunguje.Nároky na nový monitor jsou 22'-24', s minimálně Full HD. Chci také relativně dobrý kontrast a logicky hodně nízkou odezvu.Cenově se neorientuju co spadá do kategorie "šuntů" a co ne, takže mi teoreticky můžete navrhnout cokoliv, ale prosím trochu rozumnou cenovou hladinu (já nevím, kolem 3-5 tisíc?).Pokud by monitor byl "pivot", byla by to jedině výhoda.Díky za váš čas

Odpovědi na otázku

" ovšem neznámo proč nefunguje" asi už byl starý, a za ty $ snad jedině Dell.LCD Monitor 23" LCD LED DELL S2340Lhttp://www.mironet.cz/23quot-lcd-led-dell-s2340... ovšem mnohem lepší by bylo došetřit na:24" DELL UltraSharp U2412Mhttp://www.mironet.cz/24quot-dell-ultrasharp-u2... není to hodně a vynikající podání obrazu i spolehlivost = doporučuji.

Dobře, ten Dell se zdá velmi fajn, ale dost se mi nezdá ta odezva. Nicméně chtěl bych aspoň jeden monitor (24", 1920x1200)) pro srovnání. Měli byste něco?

Díky :)

no pokud spadáš do kategorie prachatých fajnšmekrů určitě bych doporučil http://www.eizo.cz/CG241W-BK nebo EV2416WFS-BK nebo MX270W , FS2333 a podobně jsou to špičkové výrobky ....Mimochodem já mám Samsunga 2243BW už 5 let a pořád dobrý ....

Jak jsem říkal - rozumnou cenovou kategorii. Na tohle opravdu nemám, navíc u některých modelů by mi vadila ta boční pičovinka

Tento viz výše 24" DELL UltraSharp U2412M ber nešetři a nebudeš litovat! A ta boční věc není jen tak pro nic za nic, ale pro vyvážené zobrazení na celé ploše. Aby ti ho nic nerušilo. Tyto monitory mají HW kalibraci bílé, barev a dalšího a zobrazují v 10-bit barvách (na kanál, miliardy skutečných barev) přesně co mají vč. kooperace s tiskárnou, skenerem, zdrojem dat vše ve stejném barevném prostoru. Tedy co vidíš se bude i tisknout / dále zpracovávat pro PostScript (tiskárna) moc důležité. Na hry takový monitor opravdu není, odezva je příliš vysoká (mimo šedá / šedá) což ovšem pro praxi není moc použitelné.

Jak říkám - důležité je pro mě, že by to byl herní monitor. Polovinu z těch věcí co mi vypisuješ prakticky nepoužiju. Boční stínítko je také zbytečné, protože v pokoji, kde se PC nachází jsou téměř vždy stejné světelné podmínky.Nad tím DELLem ale uvažuju, jen se mi zdá ta odezva trochu vyšší... Obecně ale v recenzích chytal velmi dobré body (až na zobrazení modré, která prý byla dost mimo)

Uvažuj a já mohu jen dodat, že za dobu co ty uvažuješ já většinou už vybaluji takový ten praskavý obal a zapínám zařízení. Nevybírej nakonec tak dlouho až přebereš, je to stejné jako se slečnami.

Hry nehraju, tak neposoudím, ale zkoušel jsem na tom Dellu rychlé akční video/filmy a bez problému. Ten monitor na mne působí velmi kvalitně, má suprové barvy a báječný pozorovací úhel. Sám bych HW kalibraci barev nevyužil, ale koupě U2412M nelituju

S2340L na to bude podobně, jen je o 120 řádků menší a o 2000,- levnější.

To je herni monitor*, tj. pouzitelny na hry.Ona ta odezva trochu vyssi je, ale zase je to uvadene cislo realne, ne vycucane z prstu (2ms? ha, ha, ha..) A i pro dost zbesile hrani je to hodnota zcela dostacujici.(Ja osobne uz par let hraju na LP2475w a fakt nema problema.)* Naopak to neni "herni monitor" ve smyslu "tak ukrutny kram", ze na nic jineho se nehodi a deckam nebude vadit, ze se na to neda koukat.