Výběr grafiky

Zdravím, chtěl bych si nechat poradit s výběrem grafické karty. Mám v úmyslu si pořídit řadu 1060 jen bych potřeboval pomoct s výběrem konkrétní karty. Zatím mi padly do oka tyto: https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-gtx-1060... https://www.czc.cz/asus-geforce-gtx-1060-dua... Procesor mám momentálně i5-7400, ale v následujících měsících mám v plánu si i pořídit nový z řady i7 buďto 7. nebo 8. generaci. Pokud máte odzkoušené jiné grafické karty, které jsou na tom třeba o něco lépe, rád si nechám poradit.Předem děkuji za odezvu. :)

Odpovědi na otázku

Nechápu proč si cpeš předraženou 6GB verzi když mezi 3-6 gb verzi je jen 5-7 fps rozdíl = nepoznaš ve hře nic.Dej si tam idealně toto : ušetříš a nepoznáš rozdil.https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1060-3gt-...

Pokud vím, tak paměť samotná nějaké lehké zvýšení FPS nepřinese. Buď je jí dost, nebo není, a pak přináší zásadní zpomalení.A VRAM se využívá podle rozlišení, kvality a množství textur...Takže dost záleží, na co to má. Jestli chce hrát na 1024x768, taky bych šel do 3GB verze.

Samozřejmě že 1920x1080. Momentálně mám 4gb 1050 Ti která mi při hře jede na 60-80%.

Netušil jsem, že je to samozřejmost.4gb, které jedou na 60-80%? Tzn. víte, že 3GB vám stačit nebudou, a nemá smysl se tím dál zabývat.

Rozlišení nemá moc vliv na využití paměti karty, v zásadě je větší jen frame buffer a nějaký pracovní prostor, co je ale zásadní, to jsou textury. A není problém použít vysokou kvalitu textur i pro nízké rozlišení.Mě třeba ve dvou titulech nestačí 8GB a i 11/12GB co je na 1080Ti/TitanXP bývá dost na hraně a bohužel potom to přináší výrazný pokles výkonu. 3GB kartu bych dnes odignoroval.

Zrovna včera jsem koupil do serveru GT1030 se 2GB RAM, protože jsem potřeboval Vulcan akcelerátor na experimenty :) sice je to lehce proti licenci, ale vzhledem k tomu, že si na sebe ta karta vydělala za 1 den, tak nahradit jí nějakou profesionální nebude problém.Překvapují mě dvě věci, kterým příliš nerozumím:1. Proč lidé tak hrotí grafickou paměť, a kupují si lowend s hromadou zbytečné paměti. To, že software odpověděl tak, že tu paměť začal neefektivně využívat, je důsledek.2. Proč všude cpete svoje konfigurace a svoje problémy. Tohle je poradna, a vy jste na straně těch radících. Jestli máte se svojí 1080Ti/TitanXP problém, založte si dotaz.

1: 6GB není rozhodně zbytečné, v pohodě ji využijete. Míval jsem GTX980 což je +- stejný výkon a mnoho herních titulů při nastaveních, která karta zvládala vyžadovaly i více paměti. Nebo některé tituly omezovaly nastavení automaticky. Třeba v The Division nevolíte kvalitu textur, ta se volí automaticky dle využitelné paměti na kartě a dle NVIDIA rozboru není garantováno že hra využije nejvyšší kvalitu textur pokud karta nemá alespoň 6GB VRAM. Long story short: I méně výkonná karta může použít kvalitnější textury = vyšší kvalita výsledného obrazu.2: Nepotřebuji psát dotaz, odpověď jasně znám, použít kartu s více paměti, nebo snížit požadavky, což se mi sice příčí ale zatím je to jediné rozumné řešení, potřebuji také zvednout výkon, ale žádná karta na trhu ho nemá tolik kolik bych potřeboval, takže doufám v dobré zprávy na Computexu. Šlo o ilustraci že i 8, 11 ale i 12GB VRAM nemusí být dostatečné množství

ad1: Psal jsem o lowendu. GTX1060 není lowend, to jste pochopil zcela špatně. U lowendu nepotřebuju kdovíjak moc paměti, protože její propustnost je tak nízká, že ji zvládnu nahradit klasickou RAM v rámci virtuální paměti.ad2: Začněme na jednom bitu paměti a indukcí vám dokážu, že neexistuje takové konečné množství paměti, které by stačilo. To jsou úplně zbytečné kecy. Stroj se pořizuje za nějakým účelem, u GPU je dobré vědět, k čemu se bude používat, a podle toho ji vybrat. Já třeba potřeboval kartu s alespoň 256MB VRAM a podporou Vulcanu, nic víc, tak jsem si koupil GT1030. Vy potřebujete zvětšovat přirození hromadou výkonu, tak si pořídíte to nejlepší, co je v rámci segmentu k dostání. Tazatel jasně specifikoval, že 3GB RAM mu nestačí, takže takhle otázka už je dávno zodpovězená.

1: 1060 považuji za lowend, jsou to maličeké čipy, mainstream pro mě začíná s x70 řadou. 2: dělejte si co chcete. A že tady padlo že tazateli nestačí 3GB? Kde přesně, asi jsem něco minul, ale hlavně teď se tady už vůbec nebavíme o dotazu

1) ech, tak koukám, že příště si nejdřív musíme nadefinovat termity, páč takhle se fakt nedomluvíme. Já vycházím z toho, co se mainstreamem obvykle myslí, a 1060 za lowend prostě nikdo, kdo se chce domluvit (=aby mu ostatní rozuměli), nepovažuje.Např.: https://www.gamingscan.com/gpu-hierarchy/2) Ray | 02. 05. 2018 15:32 | Microsoft Windows 10 Chrome 66.0.3359.139Samozřejmě že 1920x1080. Momentálně mám 4gb 1050 Ti která mi při hře jede na 60-80%.

Pojďme k někomu fundovanějšímu s větším jménem:PC Gamer - https://www.pcgamer.com/best-gaming-pc/povšiměte si jejich specifikací počítačů v rámečku..."Our recommended midrange build for most gamers." Na ten vede i odkaz... PC v hodnotě kolem 1250€"This midrange gaming PC is meant to play anything you throw at it with no compromises at 1080p or 1440p, hitting framerates of 60 fps and up. "Co tam vidíme? GTX1070Ti Což je karta mezi 1070/1080, spíš skoro ta 1080... Tohle není high end. Ta sestava zvládne jakoukoli novou hru, nebude to ale na max detaily (tzn. nesouhlasím s jejich bez kompromisů)

A New Mainstream King - GTX1070 ....https://www.techspot.com/review/1182-nvidia-geforc... najde se určitě víc takových případů...

Dovolím si nesouhlasit, s 3gb si nikdy nedáš např. PUBG na max.... jde o textury

On je rozdíl nejen ve velikosti VRAM, ale v GPU, kdy s 3GiB je GPU ořezané. Ovšem když už je GTX 1050Ti, tak spíše došetřit na GTX 1070, nebo počkat na nová GPU.

Z těch dvou karet bych volil tu levnější nebo tu, která by mi do bedny seděla více z estetického důvodu, či provozních -- například mohou mít jinou hlučnost.Jinak je to buřt. Karty mají sice odlišný factory OC, ale pokud na tom opravdu záleží, pak si to stejně člověk přetaktuje sám a výše, kam se karta dostane bude záležet na kvalitě čipu. Chlazení bude dostatečné u všech karet, ty 1060 moc netopí. Z vlastní zkušenosti vím že moje GTX1080 Founders Edice šla nataktovat výše než některé top OC edice AIB. Jednoduše na těch kartách byl o chlup horší čip.

Ja osobne, ak by som mal funkcnu 1050 Ti, tak by som 1060 nekupoval. Pockal by som do konca roka na novu generaciu kariet. Vykonovy rozdiel medzi 1050 Ti a 1060 nie je az taky zaujimavy aby som do toho isiel.Co sa tyka diskusie vyssie ohladom 1060 3GB vs 6GB tak rozdiel tu nie je len vo velkosti pamate, ale aj v pocte stream procesorov (1060 6GB ich ma 1280 zatial co 3GB len 1152) a tiez v pocte texturovacich jednotiek (1060 6GB ich ma 80 zatial co 3GB len 72). Z tohoto dovodu bude 1060 6GB vzdy o par fps vykonnejsia ako 1060 3GB (nezavisle na vyuziti pamati). Ci sa za tych par fps oplati priplatit za 6GB verziu je na zavazeni kupujuceho.

Do konce roku nelze předpokládat náhradu low end karet. Předpokládá se kolem prázdnin mainstream - x70 a x80 řada, pak přijde nejspíše Titan a pak teprve možná něco slabšího, ale to se bavíme o jaře příštího roku nejdříve. U AMD nejsou o nové generaci herních karet ani zmínky. Jediné co mají pro "blízkou" budoucnost v přípravě je nová výpočetní Vega20