» Poradna » Ostatní

Výběr grafiky ATI

Dobrý den,chtěl bych se zeptat někoho kdo se vyzná hodně v grafikách od ATI.Ne že bych tomu nerozumněl ale některé položky podle kterých se dá poznat zda je výkonější než ta druhá.

Např.
Rychlost grafického čipu [MHz]: 900
Pixel Shader Engines: 800
Vertex Shaders: 800
ROPs: 16
TMUs: 40
Shader Clock [MHz]: 850

U všeho asi platí čím více tím lépe,je to tak?

Tady je to celkem jasné:

Typ grafické paměti: DDR5
Velikost grafické paměti [MB]: 1024
Rychlost grafických pamětí [MHz]: 3900
Šířka paměťové sběrnice [bit]: 256
Propustnost pamětí [GB/s]: 124,8

Díky moc za případné (rozumné) odpovědi.

Odpovědi na otázku

dnes to není jen o parametrech ale i architektuře čipu, proto je nejlepší najít si nějakej benchmark na odborným webu. Ikdyž dnes v červené době je to easy 5750-5770-5850-5870-5970

JJ jasny ale jeste bych tam priradil HD 4870 s 4890 ty jsou ještě dosti slušný...

Klidne je tam priradte. Ono je to celkem jasne podle ceny...
Nez tady rozjimat, radeji mrknete na testy treba na tomshardware.com (VGA Charts 2009).