Výběr grafické karty

Ahoj, rozhoduju se, kterou grafiku koupit k mému procesoru FX-6350, kterej na jaře plánuji vyměnit za AMD FX-9370Rozhoduji se mezi:https://www.czc.cz/msi-radeon-rx-480-gaming-... https://www.alza.cz/msi-gtx-1060-gaming-x-6g-... Kterou grafiku by jste volili vy?

Odpovědi na otázku

Je to +- to samé. Záleží hlavně na tom, co na tom budeš hrát. Mrkni se tedy do testů na hry, co tě zajímají a která si v nich vede lépe.Ty máš kvalitní 990 desku, která FX-9370 opravdu podporuje (nejlevnější stojí cca 3500,- a víc)? Většina desek na trhu ho totiž neumí a mohou dopadnout i takto:http://www.cnews.cz/clanky/paleni-carodejnic-... Navíc na jaře už bude snad na trhu Zen a AM4, takže FX už snad konečně po 5-6 letech na trhu dostane náhradu a zmizí. Takže kupovat tou dobou FX-9370 bude čiré šílenství (což platí i dnes).

Pffff, ještě že jsi mi to o té základní desce napsal a celkově o procesorech AMD :D Co jsem se na YT díval, tak GTX1060 je na tom o něco lépe, než RX480

Ani 4 roky od vydania Vishery toto ľudia nevedia? Plus, že je to predražený krám, ktorý je možné nahradiť FX-8300-vkou s tým, že sa dostaneš možno "len" na 4,6 GHz, ale Vcore si upravíš a máš pod. výkon s menším TDP, a menšou cenou alebo radšej i5-6500 za mierny príplatok, polovičné TDP (pretaktovaný FX zrejme pod 130W nepôjde), s lepším výkonom s výhľadom na upgrade na i7-6700K (aj keď na doske s B150 nepretaktuješ, ale niekto možno chce K verziu kvôli výkonu), alebo "len" i7-6700. FX-9xxx sú len marketing, nič viac ("s našimi CPU môžte mať až 5 GHz", ale nikto nezdôrazňuje za akú cenu). Vlastne i5-6500 s B150 oproti FX-9370 s 990FX a Grandisom je lacnejší

http://www.game-debate.com/news/20838/msi-geforce-gt... Asi jsem si měl nejdřív pročíst články, než založit zbytečné téma, GTX1060 je jasně lepší než RX480 8GB

V aktuálních DX 11 hrách ano. Otázkou je, jak si povede v nových. V DX12 by měl RX minimálně dorovnat.Jakou máš tu desku? Osobně bych se na výměnu CPU vykašlal úplně. Jen bych (pokud to deska dovolí) z toho FX-6350 vytáhl maximální možný takt a nechal to dožít. Jelikož hry na více než 4 jádra stále kašlou (alespoň drtivá většina), tak by přechod na 8 jádro nic moc extra zajímavého přinést ani nemusel. Zvlášť pokud se ti povede to FX-6350 dostat na vyšší frekvence. Pak může mít reálně i vyšší výkon, kvůli vyššímu výkonu na jádro (na to hry slyší).

Tak ta je vhodná tak na lehké OC toho FX-6350, co máš teď. FX-8xxx (natož pak FX-9xxx) bych tam necpal. FX-8xxx v tom fungovat bude, ale s FX-6350 máš šanci dosáhnout vyšších taktů.

Díky moc, ještě se hloupě zeptám, je GTX1060 "kompatibilní" s mojí základní deskou..? :D Moc se v tom neorientuji

Jistě. Jde nacpat do všeho, co máš PCIE slot.

jj, kaskada je pro tyhle procaky v podstate nutne minimum. S FX-9xxx by byly druhe carodejnice, ta deska ve videu byla dokonce jeste kvalitnejsi.

Kdyz vidim ceny, sel bych do Radeona.Silenost jako FX-9370? Co mate za desku a zdroj?Zustal bych na te 6350, kdyby se vyhodne objevila nejaka FX-83xx, tak bych do toho sel (navic se da nataktovat na uroven te 9xxx, bylo by to levnejsi, ale krmit bych to nechtel).