Výběr grafické karty pro PC do 10tis.

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně výběru grafické karty, nejsem náročný hráč, ale zase nechci investovat do málo výkonné. Rozpočet ideálně do 5000,- maximálně 8000,- což je cena, za kterou jsem pořídil celý PC Základní deska: MSI B450M-A PRO MAX (MS-7C52)Procesor: AMD Ryzen 3 3200G (int. GPU Radeon Vega 3.60GHz)RAM: 2x Kingston 8GB DDR4-2400(1200MHz) v duálním zapojeníOS: Win 10Zdroj pravděpodobně 350W což počítám, že bude potřeba vyměnit též.Budu vděčný za každou radu

Odpovědi na otázku

Záleží co přesně máš za zdroj. Ale do takové sestavy bych sáhl po RTX 1660Ti ideálně. A pokud ten 350W zdroj není šunt, tak na tu kartu bude stačit. A bude tě to stát 3000-3500

*GTX 1660Ti

350W zdroj může být kvalitní a může stačit na X karet. Ale spíše bych to viděl na nějaký úplný lowend - pokud to tak je, vyměnit určitě.Karta ideálně RTX2060,2060SUPER,RX6600/XT.. 1660 může být taky, ale 2xxx nebude zas o moc dražší. Neboj se bazarů, inzerátů. Pokud to musí být nové, výběr se velmi očeše. Neber 6500XT, ta karta zapadá cenou, ale do staršího PC ji neber.

Díky, zkusím asi mrknout co se nabízí bazarově, ale moc tomu nevěřím, hledal jsem už před rokem avšak spousta lidí používala kde jakou grafiku na crypto, a nevím co s tím kdo dělal, jestli to něco málo snese aspoň dalších pět let.Bohatě mi postačí, když to rozjede KCD a podobnou hru na nižší rozlišení, časem bych rád dva monitory, ale to asi vynechám jelikož to jde zcela mimo mě, integrovaná GPU zatím šlapala jak hodinky, ale třeba menší věci v atuocad to zvládá sotva, obyč hry na 30FPS stačí

Když se na to podíváš víc do hloubky, dá se koupit na inzerát grafika která na 99% netěžila. Typicky AMD RX6600 se na to vůbec nehodila - kvůli infinity cache a použitou často i se zárukou ji pořídíš za 4-4500kč.A výkon je za ty prachy opravdu v pohodě.Záleží na tobě, ber to tak že skočila kryptománie a grafik je teď na trhu z druhé ruky přebytek. A tak je dobrá cena i u grafik, které dost pravděpodobně netěžily.30fps,,,, to tady ani nepiš, nebo tě místní štamgasti roztrhají na kusy...RX6600 dá v prakticky čemkoli i dvojnásobek. To je s rezervou.