» Poradna » Mobily

Výběr fotomobilu

Zdravím, chci si pořídit mobil výhradně pro focení, případně natáčení. Cena vyhrazena do 15,000 Kč Děkuji moc

Odpovědi na otázku

vyhradne pro foceni = nic ine ako fotit to nebude, takze chod do alzy, daj si do vyhladavania "canon eos" a mas tam okolo 15 hned 2 a kopec pod 15. Na telefon sa vyser.

Díky

A kdo to brání? Nebo ti máme těch 15 tisíc korun dát?

tohle ti těžko někdo může radit. Odfiltruj si v alze mobily podle ceny, velikosti a třeba baterie, vyber 4 kandidáty a pak si na ně najdi recenzi na Mobilenetu, huramobilu, fony.sk.. Ty dělají podle mě docela objektivní recenze. Fony,sk má na webu podrobný fotky z každýho recenzovanýho telefonu.Sám si udělej názor. Je tam prostě spousta věcí který ti nikdo nedokáže rozhodnout za tebe a takovej dotaz jen ukazuje že si línej se věnovat něčemu co zřejmě považuješ za důležitý. Nebo ne ?

Proč zrovna na alze? Tebe alza platí? Proč ne na heurece,nebo někde jinde?

Do které třídy chodíš? Když už, tak 15 000 nebo 15.000 Kč. A vyhrazena bývá změna cen, ne pevná cena.

Třeba myslel 15 korun

Dobře, pořiď. Proč nám to říkáš?

Jestli chceš mobil výhradně na focení, tak za těch 15 tis to fotí všechno vesměs podobně, osobně bych se pleskl přes kapsu, koupil iphone 13 pro a máš na dlouhou dobu vystaráno.

Děkuji za normální odpověď, aspoň někdo se tu najde. Děkuji moc

Kdyby Tvoje otázka byla normální, dostal bys normální odpověď. Přitom by stačilo, abys vlezl na Heureku nebo třeba na Mobilmanii a porovnal si pár modelů tam.

By mě zajimalo, za co zase ty mínusky?? To, že iphone 13 pro fotí top fotky je fakt a zároveň to, že všechno v cenovce kolem 15tis fotí podobně je taky fakt! Některý telefon fotí líp v noci, něktrý má vyváženou bílou lépe a podobně, ale všude je to +- podobný a musel by si to tazatel srovnat sám, co se mu líbí nejvíce

preco na alze stoji 29000 ked sa da podla teba zohnat za 15? Telefon za 29000kc/1150€? to by som musel vypadnut z 10. poschodia priamo na hlavu a prezit.

Já vidím cenu 22990, Mini, které je co do focení stejný jako iPhone 13 dokonce 19990.Pročko má sice o něco lepší optiku/senzory, má navíc telefoto, ale jen kvůli tomu to za těch 6 tisíc navíc nestojí pokud nechce fotit primárně jen portréty. Pročka navíc rychle ztrácí hodnotu proti základním modelům.

Ahoj, můj názor je takový, že mezi androidy nejlépe fotí Pixely (4a, 4a5g,5) ještě lépe na tom budou pixely6, které teprve představí. Za zmínku stojí i Asus8. Ostatní značky moc nemusím. Mimo Android jsou to iPhony ;).

Pritom samsungy foti velice dobre. Aktualne se treba s21 dost pretahuje s novymi iphony pro. Pixely jsou fajn ale starsi jsou uz kapku pozadu. Navic velikost nevyhovuje vsem

Iphone 12 pro max z bazáru. Alebo radšej došetri na novú 13 pro. Máš vystarané na 5 rokov dopredu. Zrkadlovku môžeš nechať doma. A15 robí zázraky.

Ne, zrcadlovku fakt nenahradí

Kdybych se rozhodoval na rychlo, tak iPhone nebo Pixel. V opačném případě bych si pak procházel recenze, jak který mobil fotí. Jiná možnost není.

A volat s tím nebudeš, když to chceš výhradně na focení a natáčení? Tak proboha k čemu mobil? Výhradně na focení si kup foťák, třeba kompakt.

A proc nosit kompakt a mobil? Prave to je duvod proc upadaji fotaky a zustavaji jen u fanousku a profiku. Mam doma starsi DLSR. Prasi se na to protoze jsem liny sebou tahat tak velky kram, natoz abych ho mel porad u sebe. Jesnoduchost pouziti vyhrava. Kvalita je pro drtivou vetsinu uzivatelu dostacujici. Fansmejri pak k telefonum dokupuji treba dalsi objektivy apod. Nejvetsi nabidka je pro iphony.

Fansmejri pak k telefonum dokupuji treba dalsi objektivy apod. Nejvetsi nabidka je pro iphony.Ty jsi skutečně komik, viděls vůbec někdy tu kvalitu dalších "objektivů"?

Jak můžeš srovnávat DSLR s mobilem, obzvlášť když zrcadlovku máš? Sice mobily dnes fotí i velmi slušné, ale stále je a bude pořádný objektiv prostě pořádný objektiv. Fyziku prostě neo*jebeš. Kresba, hloubka ostrosti...ale jo, i tu hloubku ostrosti mobily umí pomocí SW oje* bat, ale opravdu optickou cestou hloubka ostrosti je někde úplně jinde.

Tak, větu tázací nedokážeš vytvořit, takže neděkuji za naprosto zbytečné oznámení. Ten tvůj: "...chci si pořídit mobil výhradně pro focení,..." se jmenuje: "fotoaparát", viz příklad výše. Jo, ale 15,- Kč ovšem stát nebude ani šmatlací placka, pokud ovšem pokud ovšem používáš něco jiného než typografické zvyky kontinentální Evropy.

tak to si kup fotak.