Výběr disků do NAS zařízení

Dobrý denChci se zeptat.Dá se zapojit do RAID1 jeden 2tb Seagate ironwolf a jeden 1tb Skyhawk, nebo musí být stejná kapacita a ty samé disky 2x 2tb ironwolfy ?

Odpovědi na otázku

Mohou být různé, ale v RAID 1 ti z 2+1 zůstane jen 1TB.

RAID 1 je zrcadlení. Kapacita disků musí být tím pádem stejná. Disky mohou být různé.

Kapacita nemusí být stejná. klidně může vzít 40GB disk + 4000GB. Jen pak nesmí být smutný, že výsledné pole mé jen 40GB a zbytek z toho 4000GB disku je mu k prdu.

Mě šlo jen o to, jestli do RAID 1, když mám v nasu 2tb ironwolfa, tak jestliMě to bude fungovat, když bych si koupil levnější disk od stejné firmy, ale řady Skyhawk 2tb.A myslel jsem si, že když budu mít 2tb disk, tak že se 2tb budou zrcadlit s 1tb, ale ono to asi tak nefunguje.

Musím říct, že teď Ti nerozumím :) co se vlastně snažíš říct ... Tedy polopatě : 1 x 2TB + 1 x 2TB = pole 2TB , nebo 1 x 2TB + 1 x 1TB = pole 1TB a 1TB bude nepoužité, přesněji půjde použít jako další disk jen nebude v RAIDu.

Aňo budou, ale vyuzitelna kapacita bude pouze 1TB

Resp. To uz je snazsi mit ty disk samostatne, mit dostupnou jejich plnou kapacitu a vybrana dulezita data synchronizovat mezi nimi.

Tak to mi prozraď, jak by jsi jednoduše data synchronizoval?

Jen doplním, disky nemusí mít stejnou kapacitu. Jen výsledná kapacita pole bude podle velikosti menšího disku. Dokonce si odvážím tvrdit, že je vhodné nemít v poli stejné disky. Může se stát, že bude vadná série (při výrobě) a podělají se oba takřka současně. Je vhodné aby disky měly stejné parametry (otáčky, cache ...).