» Poradna » Ostatní

Výběr CPU

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli bude mít dostatečný výkon tohle CPU na grafickou kartu RTX 3070 ti osazený v této Základní desce: https://www.alza.cz/asrock-z590m-pro4-d652785... CPU : https://www.alza.cz/intel-core-i5-10500-d5813... GPU: https://m.alza.cz/gigabyte-geforce-rtx-3070... Předem děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Ještě jsem našel tohle CPU je potřeba int. Grafika ? https://m.alza.cz/intel-core-i7-11700f-d632...

Proč sháníš nové CPU? A tu desku už máš?Pokud tu desku máš, tak je do ní dej určitě generaci 11. Ideálně nějakou tu I7. Zda s integrovanou grafikou, nebo bez, je jedno. Stejně použiješ tu RTX 3070. Jde jen o to, zda chceš mít zálohu, kdyby se tak 3070 pokazila.Spíše bych ale zvážil kompletní výměnu desky a přechod na generaci 12. Sice to vyjde dráž, ale získáš výrazně modernější CPU s lepší spotřebou a lepším výkonem.

i5 10500 je slabý procesor k 3070Ti. Ideální volba k 3070Ti je taková i5 12400f, pokud to chceš low budget, případně ryzen 5800X

Stejně si ho koupím :D chci vydět světýlka love mám dost

Ani bych se nedivil, kdyby jsi byl včera "Rostislav": https://www.zive.cz/poradna/herni-sestava-do-... Když chceš "vydět" světýlka a ještě vodní kravinu, tak k tomu nikoho nepotřebuješ. Hlavně když tam cpeš starou generaci CPU.

Koukám se po frekvenci GHz čím aby byla co největší a generace tak nějak je mi jedno mám to na domácí použití a ne dělat s tím psí kusy

mozno si dobry v hokeji, alebo cojaviem v inseminacii krav, ale do procesorov sa teda nerozumies vobec.

Norozumím tomu proto sem píšu, inteligentního člověka to napadne :)

ok, kup 12400f, nepotrebujes k tomu ani chladic, ten co je v baleni je uplne OK. Ak by si nahodou ale chcel tichsi, kludne kup fera5 za par drobnych. B660 asus tuf gaming, 2x8 ramky (alebo 2x16 podla rozpoctu) a minimalne 3050rtx. K tomu ti staci 550W seasonic core gc a akakolvek skrinka, co sa ti paci. Licencia win10, NVMe 1TB SSD a mas na par rokov pokoj.

Zajímavé, "love" má, vodní kravinu by chtěl, ale novou generaci CPU ne.Holt frekvence! Tak to by se měl podívat po Pentiu 4.! Ten měl krásné "frekvence" a výhřevnost, i když výpočetní výkon měl daleko nižší než aktuální 64 bitové AMD a izraelské Pentium M (pokračovatel Pentia III)

Nová generace potřebuje patici Lga 1700 to bych musel celou základovou desku vyměnit .. A když je řeč o vodníkovi tak jsi asi nepostřehl na co jsem se ptal. Ptal jsem se hlavně na údržbu vodníka jestly tomu musím dávat nějak značně velkou pozornost .. Né že si ho budu kupovat ale každopádně nad ním uvažuju.. není k zahození mít nižší teploty. A pokud si myslíš že je to kravina tvoje věc já ti to neberu.Me se to líbí tak si to tam dám.Snažím se vybírat tak nějak kvalitní komponenty. Jediné čemu nerozumím jsou CPU tak tady nedělej,děkuji za pochopení.

Vybral jsem i5 11600KF 11 generace tak snad už to bude lepší

nevadi, ze 12400f je rovnako vykonny v apps, vykonnejsi v hrach, ma nizsiu spotrebu a este je o 40€ lacnejsi? + doska co kupis ma vacsi potencial na upgrade ako stara 11kova?

A budu hádat, koupíš na to nějakého vodníka a budeš taktovat, že? Pokud budu předpokládat že ano, tak si to prosím hlavně spočítej. Nová slušná deska pro CPU generace 12 tě vyjde na cca 3500Kč.Jenže CPU pro generaci 12 je asi o 1000Kč levnější (i5 12400f) a přitom bude výkonnější a při nižší spotřebě, než ta přetaktovaná generace 11. To už je rozdíl jen 2500Kč. Když vezmu, že nebudeš taktovat, tak ti pro generaci 12 bude stačit chladič za 600Kč (nejsem fanda box chladiče, ale v nouzi by asi stačil i ten - pokud ti nevadí vyšší hluk). Slušný vodník bude minimálně za 2000Kč, možná i víc. To už srazí zase rozdíl v ceně o dejme tomu těch 1400Kč.Rázem tě tedy přechod na novou novou generaci bude stát jen cca, pokud tedy budu brát tato čísla, 1100Kč. A když vezmu, že třeba tu desku někomu za pár stovek prodáš, tak ještě míň.Neříkám, že čísla nemohou být jiná, záleží, co se přesně plánuje, ale opravdu má smysl mermomocí trvat na generaci 11? PS: Pokud ti opravdu jde o výkon, tak ani 12400F není něco, co bych si zrovna představoval jako ideální kombo s RTX 3070Ti. Když máš takové prachy na grafiku, tak musíš mít i na CPU. Bugatti Veyron taky nebudeš obouvat do Barumek. Když už kupuješ Bugatti, tak musíš mít i na to ostatní. U PC je to stejné. Pokud tě drtí 1000, 2000, 3000Kč navíc, tak asi nejsi člověk, který si může dovolit RTX 3070Ti.