Výběr core i7 26xx do herního pc

ahoj, kamarád má starší pc, já mu dělám upgrade a místo procesoru core i5 2500K si tam zakoupíme nějaký výkonější, akorát nevim jak se liší a co vzít, řeknete mi prosímvás jak je to s výkonem vzhledem k novému Core™ i7-4770 se kterým mám zkušenost z jiného pc a procesory které se dají koupit na aukru a podobných serverech a jsou toCore i7 2600 K a procesor se stejným názvem ale Intel Core i7-2670QM 8X3.1GHZkterý se prodává třeba zde http://aukro.cz/intel-core-i7-2670qm-8x3-... jak se liší ty 2 procesory co mají Sandy Bridge a který bych si měl/neměl vzít, pc bude na hry s grafikou GTX 960 a plánujeme nákup ještě výkonější, takže aby to jako nějak nebrzdilo, díky

Odpovědi na otázku

Proc lidi naprosto bez vedomosti hrabou do HW. To jako auto taky budes rozebirat doma ?

ty se radsi do niceho nehrab nez si pekne vydelas

2500K je velmi výkonný procesor. Pokud chybí výkon a máte dobrou desku a chladič lze ho snadno přetaktovat. Na noťasové procesory zapomeň.

Core i7-2670QM je CPU pro notebooky a místo i5 2500K rozhodně nebude pasovat (jiný počet pinů).Jinak bych to nechal být. Tím i7 2600K se výkon příliš nezvedne a navíc pokud časem odejde základní deska, tak už nebude jednoduché ji rozumně nahradit.

Řeč je o grafice, tedy i hrách. Tam 2600K ve srovnání s 2500K nedává dobrý smysl. Jde jen o to, že "K" procesor nemá sadu OC turbo, ale jen turbo. To dává logiku, když je procesor určen k taktování. A tak má frekvenci jen 3,7 GHz jako maximum bez přetaktování, zatímco 2500 bez "K" s oběma sadami běhá bez taktování o 4 biny výš na 4,1 GHz.Tak aspoň základní přetaktování 2500K a výkon zase vzroste.

Co tam dát rovnou AMD FX, i7-6900K nebo nějaký jiný CPU, který tam také ani omylem nepůjde? Proč děláš upgrade ty, když o HW nevíš ani základy? Nech tam, co tam je. Je to stále výborný CPU a pro GTX 960 stačí (i pro lepší). Zvlášť pokud sedí v OC desce a dostaneš z něj 4,5-5GHz, co tyto kousky v pohodě umí. A pokud budete tu GTX 960 shánět, tak jen bazar a za nízkou cenu. Nova se nevyplatí ani omylem.