» Poradna » Web a internet

Výběr cloudu pro skupinu lidí

Zdravím znalce a šikovné lidi,potřeboval bych poradit, kterou cloudovou službu vybrat pro skupinu lidí na sdílení souborů. Jedná se o skupinu +-150 lidí, kteří by měli přístup k 1 účtu a každý uživatel by měl přidělena práva k daným složkám. Např.: 50 lidí k "složce 01", 20 lidí k "složce 02", ale taky všichni k jedné "společné složce". Nabízí se rozšířený dropbox, skydrive, google drive a další, ale všechny mají omezení do několika GB. Hledám uložiště pro 10-15GB dat, které můžou uživatelé sdílet. (Dropbox při sdílení složky připisuje její velikost k limitu uživatele, který se připojí-> nelze využít 1x 16GB dropbox účet pro 150 základních)Nechceme zakládat nové google/microsoft mailové účty...Podmínky: klient pro Win/Mac a ideálně Android/iOS, 10-15GB, možnost sdílení složek, log změn, nebo přidělování právDěkuji moc všem za návrhy a nápady - případné detaily vysvětlím.

Odpovědi na otázku

"Jedná se o skupinu +-150 lidí, kteří by měli přístup k 1 účtu a každý uživatel by měl přidělena práva k daným složkám."Skutečně k jednomu ůčtu? Pak ovšem nelze přidělovat práva ke složkám, resp. to nedává smysl.Google drive nevyžaduje, aby všichni přistupující měli účet Google...

ale možná si jen špatně rozumíme Pokud se jedná o 100 a více lidí, pak asi Dropbox je celkem dobré řešení, použij trik s pozvánkou a rázem je prostor mnohem větší

To nás napadlo taky, s pozvánkou by nám narostl hlavní účet, ke kterému by jsme všem přidělili práva - ale když se zaplní 16GB na daném účtu, tak při sdílení všem uživatelům se těch 16GB připisuje k limitu ...se základníma 2GB asi těžko - kdyby tam nebyla tato překážka, tak je to jedinečný výběr č.1 (mělo by to být free)

Jasně..Tak v tom případě google drive, 15 GB je podle původního dotazu v normě a přidělování práv je v pohodě.

Díky za tip - google drive by vyhovoval, jenže řešíme problém s účty. Pokud někdo má svůj účet a nechce jej využívat k našim účelům, tak bude pro tyto uživatele "složité" přepínat mezi účty jak v PC/prohlížeči, tak hlavně na android zařízeních.

Hledám něco podobného. Domnívám se ale, že Google neumožní přístup na Google Drive uživateli bez účtu pro zápis. Pro čtení ano, pokud to vlastník účtu povolí. Dále si myslím, že bude nutné se přihlásit a používat web rozhraní. Pokud se pletu, tak mne prosím opravte.Já bych potřeboval přímý přístup. Něco jako třeba k souboru na FTP serveru (pomocí hesla), aby šlo pracovat s uloženými soubory přímo z aplikací. O něčem takovém kdybyste někdo věděli...Pokud znáte server kde bych mohl zdarma uložit soubor (do 15MB) a měnit ho, nakonec ho ideálně i úplně smazat, bez řízení přístupu, dostupné všem (šifrování si zajistím sám)... beru také. Díky.

Kupte si nejaky maly NAS, I ten nejblbejsi to co chcete zvladne a data mate ve vetsim bezpeci nez v jakemkoliv cloudu.

To jsou zas napady. pokud to chcete na neco seriozniho tak but placenou sluzbu nebo jeste lepe NAS.

Jinak doporucuju znacku Synology, spolehlive, vyborne fungujici a u mobilu je podpora pro WP, iOS (iPhone, IPad) tak Android. Moznostma se to z cloud sluzbama neda srovnavat a co se tyce kapacity ta je jen na vas - dano vyberem modelu, pouzitych pevnych disku a pripadnou volbou Raid zapojeni.

Pak je asi nejlepší řešení služba copy.comTady dostaneš ihned po registraci 15GB. Případně pokud se registruješ přes referral někoho jiného, tak dostaneš bonus 5GB, tj celkem 20GB jen při registraci. Další data na svůj účet můžeš získat za refferaly co přivedeš (5GB za každého) a není omezen jejich počet. Nejlepší mají desítky TB jen díky referralům.Sdílení je zde řešeno férovou cestou. Tj když 10GB dat sdílí 4 lidé, tak každému z nich se odečte jen poměrná část. Tj každému se odečte jen 2.5GB.Klienta mají určite pro win, android, kde to používám. Mac a iOS mají také zaškrtlé že tam mají klienta, ale nepoužívám jablíčkové výrobky tak to nevyzkouším.Pokud to chceš vyzkoušet a mít rovnou těch 5GB bonus při registraci, tak můžeš použít můj refferal link: https://copy.com