» Poradna » Mobily

Výběr chytrého telefonu

Zdravímrád bych pár rad k výběru chytrého telefonu.Vím, že se řeší WP a Android a je to věčné téma. Takže já spíše přednesu požadavky a rád bych pár typů.Dosud jsem používal jen "blbý" telefon a stačil mi bohatě. Vesměs na nic jiného než zatelefonování a SMS ho nepotřebuji. Nicméně mi teď "odešel" (LG, typ KP100) a ve stejný čas i naše ourdoorová gps Garmin, kterou jsem používal jak pro geocaching, pro toulky přírodou, tak i pro navigaci autemA tak jsem si řekl, že než oboje kupovat zvlášť, tak už teda chytrej telefon.Požadavky:- cena do 3000Kč- GPS modul + možnost offline navigace (podpora offline map Mapy.cz, možnost map a navigace ČR + Evropa), podpora Geocachingu (vím, že je to otázka aplikací). Ta offline navigace je nutnost !!! Nemám v plánu datový balíček a nehodlám se kvůli navigaci připojovat. - foťák: na kvalitě nebazíruju, na výlety máme extra foťák, takže zde jen jako doplněk (ofocení otvíraček, jízdních řádu, příležitostná dokumentace...atd).- wifi samozřejmě ano- mp3 přehrávač se taky šikne - výdrž co největší, dost cestujeme outdoorově, takže nehodlám furt řešit nabíjení. V klidu kolem 5-7 dní a v běžném provozu aspoň 3 dny - dá se?- svižný běh aplikací (browser hlavně)- ostatní věci nemají prioritu Tak tedy: Android nebo WP? A jaký typ telefonu?Líbí se mi celkem:Nokia Lumia (různé typy), mají už vestavěnou navigaci i mapy (WP)LG Optimus L5 nebo L7 (Android)

Odpovědi na otázku

Tak to je asi jeden z mála mobilů, co vydrží více než 1-2 dny. Pro jeho účely je nejspíš úplně jedno, jaký OS tam bude mít, takže to je velice zajímavá možnost.

bez mobilních dat ti velká část telefonů vydrží v pohodě několik dnů. Nepředpokládám teda, že by měl celý den v lese zapnutou wifi

Ale GPS nejspíš jo a ta žere mnohem více než wifi.

Ano je to jedno když HERE mapy jsou už i pro Android zcela zdarma https://play.google.com/store/apps/details :) .

Díky za tip,hledal jsem jen mezi renomovanějšími značkami, ale tohle vypadá dobře.Zde i jiné cenové relace:http://mobilni-telefony.heureka.cz/thl-4000/Ještě to pořádně omrknu.Nexus: ty odporují hned první podmínce Díky.

pokud ti stačí mapy pro turistiku, tak na offline turistiku jsou nejlepší Mapy.cz od Seznamu - sám používám.Možná bys uvítal použitelnost za horšího počasí, takže by se ti mohl líbit např. odolnější Xcover2 od Samsungu i když cenově je kapku výš... Ale zas mu nevadí deštík ani prach.http://mobilni-telefony.heureka.cz/samsung-s7710-galaxy-xcov... Autonavigaci tam od výrobce nemáš, ale Here jsou myslím zdarma i pro android, co jsem slyšel - mrkni na Google Play.

A jak je to s tou navigací? Z různých příspěvků mám různé dojmy.Některé mají již navigační aplikaci nainstalovanou (Nokia např.), do jiných se musí stáhnout. Kvalita jednotlivých aplikací je různá. OK. Mapy vím, že se dají offline stáhnout ty z Mapy.cz, které jsou suprové.Takže de facto toto stačí pro offline navigaci, je to tak? Žádná nutnost být on když chci trasu k cíli vyhledat. Chápu to dobře?A jinak:ano data v lese mít zapnuté nebudu, to skoro ani nikde jinde, nebo jen na chvíliale gps, tam se může stát (stává) že ho budu používat i několik hodin v kuse.Dá se říct, že když budu mobil průměrně využívat, tak bych chtěl výdrž alespoň 3 dny: v pátek v práci nabiju, po práci šup na víkend (=GPS, navigování, sem tam wifi když bude) a v neděli večer přijedu a dobiju. Když tohle, s malou rezervou vydrží tak spokojenost. A když ho moc využívat nebudu, tak aspoň těch 5-7 dní v nějakém klidovém režimu.

Mapy.cz umí trasu vyhledat jedině, když jsi online, jenže pokud jdeš lesem, tak ti to asi stejně moc nepomůže, protože ne všechny ty cestičky budou tzv. routovatelné, takže ti asi spíš by ukázal jen nějaký přibližný směr.Here mají být plně offline, takže by měly normálně fungovat. Já mám koupený Sygic, takže to neřeším.GPS několik hodin v kuse nevadí. U starého telefonu jsem ho sice vytřískal za den na 30% jenže jsem měl kvůli focení puštěný GPS logger se vteřinovým zápisem souřadnic, což při běžné navigaci nemáš a tolik to tudíž nežere.

S tím THL bys to mohl dát. Případně časem dokoupíš powerbanku a telefon ti vydrží déle než 2 týdny http://powerbanky.heureka.cz/iget-power-b-12000/ :) .

O routování po turist. cestičkách mi nejde, tam mi stačí vidět, po které cestičce jdu. Nepotřebuju v lese, aby mi to říkalo, že teď doprava. Navigaci potřebuju v autě, a to tak, že jsem v bodě A, vzpomenu si, že chci teď do bodu B, tak aby mi to bez připojení vyhledalo trasu, tu mi zvýrazněně zobrazilo na offline mapě a po této trase mě to navigovalo a upozorňovalo před křižovatkama, kudy se dát. To vše bez připojení !!! Tohle mapy.cz offline umí? A co HERE mapy?Power banku mám, sice ne s takovou kapacitou, ale aspoň něco. A na cestách ji používám.

mapy.cz to v offline režimu neumí.HERE by to umět měly, ale nemám v telefonu dost místa na další navigaci, abych to vyzkoušel Podle komentářů to normálně fungujehttps://play.google.com/store/apps/details

Samozřejmě :) . Na Androidu lze také stahovat offline mapy z Here maps. A nemusí se nastavovat cesta z bodu A do bodu B .

Takže čas postoupil a okruh se zužuje.Bude to Android a buď výše doporučovaný THL 4000 (byť pro mě noname značka, recenze jsou velmi slušné) nebo se mi ještě docela zamlouvá Sony Xperia E4http://mobilni-telefony.heureka.cz/sony-xperia-e4/Sice menší kapacita než předchozí (2300mAh), přesto však poněkud větší než většina ostatních. Dle zkušeností uživatelů výdrž přes víkend by mohla být.Máte někdo zkušenosti s tímto telefonem?A který teda raději zvolit nakonec?Ještě jednou díkyJarda

Takže THL 4000 je doma, teď se s ním seznamuju. Jak jsem psal, je to můj první chytrý telefon, takže vše je nové. Ale předběžně to vypadá na velkou spokojenost.