» Poradna » Programy

Výber časti obrázka

Zdravím vás. Chcem sa opýtať či poznáte nejaký program free kde sa dá z obrázka nejaká časť označí a skopíruje do iného obrázkaNapr. postava. Niečo ako laso vo photoshope. Pretože keď sa ručne označuje cesta tak je to také trhané.

Odpovědi na otázku

jasně, třeba GIMP má taky laso.

No ale ja zháňam funkciu ako je v tom gimp nástroj cesty tak vo photoshope sa to robí tak isto ibaže keď spojím začiatok a koniec tak sa mi to dá skopírovať a premiestniť na iné miesto ale v gimp to neviem.

cesty neznám, ale když si lasem vyberu jakoukoliv oblast a spojím počáteční a koncový bod výběru, tak se celá ta oblast označí a jde pomocí Ctrl+C zkopírovat nebo Ctrl+X vyjmout a můžeš si ji vložit do jiného obrázku, jiné vrstvy ve stejném obrázku atd.