» Poradna » Mobily

Výběr 65" TV pro rodiče

Zdravím,chci rodičům na Vánoce pořídit novou TV. Jsou opravdu průměrní uživatelé, takže nepotřebují nějaké extra funkce, ale momentálně vybírám mezi dvěmi televizemi - https://www.czc.cz/philips-65pus6262-164cm/2... https://www.czc.cz/lg-65uk6300mlb-164cm/2345... Předem upozorňuji, že nemají playstation ani PC, tudíž vybírám televizi na sledování filmů, fotbalu a televizních zpráv. Domácí kino mají, tudíž zvuk TV není rozhodující. Pokud by byla lepší možnost do 20 000,- Kč rád si nechám poradit. Předem díky všem za odpověď :)

Odpovědi na otázku

Za mne rozhodne Philips.

Za mě Philips ani omylem. Několik Philips TV, co jsem za poslední rok zkoušel, mělo děsně zabržděné reakce na ovládání. Než to jen přeplo kanál nebo nedej bože vlezlo do menu nastavení, tak u toho člověk strávil mladí. Na všechno se tam čekalo mnohem déle, než jsem zvyklý u jiných TV. A to říkám přes to, že tak před pěti lety jsem teprve vyhodil svoji 20 let starou Philips CRT 55cm, která byla tenkrát suprová. Ale ty moderní TV se jim alespoň po stránce ovládání moc nedaří.

Philips je skutečně hrůza, tak nekomfortní ovládání má málokdo. To samé Thomson. Pro starší lidi nepoužitelné. Samsung bezva, LG taky ujde. Nic jiného nebrat!

Nebál bych se ani Panasonic, ten aktuálně mám doma a taky v pohodě.

Cokoli jsem v životě potkal a mělo to na sobě znaku Philips byl šrot (možná tak umí holící strojky, nicméně po svých zkušenostech s tou značkou bych to nikdy nekoupil). Brácha má dost drahou Philipsku TV a jak sám říká, nejhorší výběr v životě. A přesně jak píše JackBrno, tak si nejvíc stěžuje na příšerné reakce ovladače.

Philips mám, bral jsem ho hlavně kvůli kvalitě obrazu, kdy za tu cenu byla kvalita obrazu z mého pohledu stejná jako u dražších TV. Ale jak tu psali jiní, ten systém je pomalej. Rodiče na to asi nebudou mít zapojený různá zařízení a půjde jim o hlavně o příjem TV, tak to bych volil jinou značku, byť za cenu horšího obrazu.

Jako majitel Philipsu bych ho beznemu uzivateli... nedoporucil.Me je to jedno, ja to mam jen jako zobrazovac kde je trvale prepnuto na HDMI vstup, zvuk mam resen samostatne prez AV reciver. Obraz u tohoto modelu je paradni, jedna se o VA panel. Takze pomalost systemu nebo v smart system v podstate k nicemu me nezajima.Kazdopadne nejsilenejsi kombinace je Philips s jinak uz vcelku pouzitelnym AndoidTV OS... nevim co inzenyri v Philipsu delaji ale to co vyplodili je opravdu silenost. Doporucil jsem jeden takovy pred dvema lety znamym, ze bude pouzivat jim zname prostredi atd. No divim se ze ta TV jeste neletela z okna, protoze si dela opravdu co chce a kdy chce.

reakce jsou sice pomalejší, ale za mě to vykoupí Ambilight. To je prostě pecka a to nikdo jinej neumí. Já třeba půjdu do Philipsky znovu.

Jenže to je funkce, která vynikne podle toho, jak TV umístíš. Pokud to kupuje starším rodičům, může být tv utopená v nějaké obývákové stěně a podobně. Navíc, ne každému se tento efekt líbí (proto to lze vypnout). Třeba mě tedy ne.

Obě značky mají špatné LCD panely. V této cenové relaci bych volil Samsung, Sony nebo Panasonic.

Ohledně LCD panelů v LG: RGBW podfuk už je všeobecně známý a kromě špatného obrazu z PC asi bude horší podání barev. RGBW by ale měl teoreticky zvýšit statický kontrast, resp. ztmavit černou.Opak je pravdou. LG má extrémně špatný statický kontrast, obraz je jako v mlze. Měl jsem možnost srovnat novou LG s 10 let starým Panasonicem, obojí IPS. Ale také s novým PC monitorem IPS od LG. V obou případech má TV LG výrazně nižší kontrast. Vyšší kontrast u IPS Alpha od Panasonicu je celkem očekávatelný, ale smutný je rozdíl mezi TV a monitorem stejné značky. Tím se u mě značka LG hodně shodila.

Od levnějších 65" renomovaných firem žádný zázrak nečekej. Při téhle velikosti bych se soustředil na, sice obtížně zjistitelnou, nativní frekvenci panelu - 100Hz kvůli sportu. Je to občas zjistitelné na https://www.displayspecifications.com. Pozor hodnoty tam jsou pro 60Hz síť. (120 odpovídá 100). Dále by mě zajímalo podsvícení, Edge občas má s touhle velikostí problémy. Levnější 100Hz bych spíše hledal u výrobků tureckého Vestelu. ( Finlux, Toshiba, JVC apod.) Možná by cenově vyhověl i čínsko francouzský TCL Thomson ( 70% čínská TCL, 30% Thomson). O plzeňské Hisense zatím moc údajů nevím.

On i ten Philips bude nejspíš Vestel.

Vestel dělával pro Philipse tzv. vstupní modely, například 32PFL3517H. Jaké značky Vestel vyrábí je na https://en.wikipedia.org/wiki/Vestel. Toho Philipse mám na chalupě už 6 let, je to kupodivu 100Hz, spolehlivá ale s nepoužitelným továrním nastavením s kterým jsem si hrál 2 hodiny s nosem na panelu.