» Poradna » Mobily

Výběr 4k televize

Ahoj, chci si pořídit novou televizi. Moje požadavky: 49-55palců, hdr, 4k, cenu bych rád do 16 000kč.Co budu na televizi dělat: hrát hry (ps4, xbox one s), možná sledovat nějaký ultra hd bluray film (přehrávání z xbox one s)Chtěl bych, aby bylo možné na televizi přehrávat stažené 4k filmy z usb flashky, popřípadě externího hdd (velikost jednoho filmu cca 30-70gb). Zvládne běžný externí disk přehrát tyto filmy bez sekání? Bude kvalita stejná jako kdyby se jednalo o originální ultra hd bluray film?Nejvíce mě zaujala asi tato televize https://www.mall.cz/televizory/philips-55pus6... je ideální na hraní konzolových her? Díky moc za zodpovězené dotazy popřípadě návrh jiné televize v podobné cenové kategorii

Odpovědi na otázku

V této ceně všechno sracky.

Harddisk to zvládne v pohodě, ale televize za 16000 takový datový tok těžko.

To znamená, že se to bude sekat? Je mi jasný, že obraz u televize za 16 tisíc bude horší než u nějaké za dvojnásobek, ale opravdu to nepřehraje plynule?

No 70GB na film je už fakt hodně vysoký datový tok, to ti nikdo nezaručí, že to zvládne procesor v TV.

No hlavne nevim ci ted vsichni blbnou s takovymi datovymi toky... jedni koukaji na tyhle silenosti a druzi na parsetmegove DVD ripy, coz takhle nejaka zlata stredni cesta? Kdyz prichazel h265 kodek tak jako jeden z hlavnich benefitu bylo uvadeno ze i prez narust rozliseni (4k) nebude enormni narust datoveho toku

Taky mi trochu uniká smysl takových toků pro domácí sledování :)

mě se u Philipsu líbí ten Ambilight. Je to opravdu příjemná funkce, kterou nikdo z konkurence nenabízí. Co se ale týče přehraní 70gb filmu, tak to nevidím reálně. To se dá ale naštěstí vyřídit jiným způsobem.

ten Ambilight mě taky zaujal (né jako funkce kterou bych potřeboval, ale příjemné zpestření navíc oproti konkurenci). Na 4k filmy skrz usb mám tedy zapomenout a stahovat pouze fullhd? popřípadě to zkusit a počítat s tím že to možná nezvládne? originální 4k filmy pokud budu mít přehrávač který je podporuje tak ale nebudou problém ne?Jinak na běžné konzolové hraní taky tato televize bude dostatečná, ne? 50 Hz by snad neměl být problém když televize podporuje herní režim (nyní hraju na 60hz fullhd monitoru a vše v pořádku, ale chtěl bych si občas hraní užít ve velkém obraze)Snažím se také myslet do budoucnosti kdy 4k bluray filmy budou standardem a bude napříkald playstation 5 který bude podporovat 4k a měl by vyjítmožná již na konci roku 2019

Treba prehravanim na TV nebo Xboxu primo ze site, bez nutnosti neco nekam kopirovat, prenaset a neustale zapojovat 😉

Hlavne nie 50Hz

Co tadle? https://www.alza.cz/55-sony-bravia-kd-55xe709... 1. místo v časopise Computer z dostupných 4K TV, nízků input lag u her

Tak jo zkusím to ještě takhle: kdyby jste měli rozpočet 20 tisíc korun a chtěli jste co nejlepší televizi na ps4, xbox one a přehrávání bluray filmů a ideálně 4k filmů z usbčka tak co pořídíte? Neříkejte mi že všichni máte OLED televize za 50 tisíc kč

Ne, já mám Panasonic za 12 a jsem spokojený :)

já na nějaké 4K filmy z vysoka kašlu a FHD video mi stačí

Mě taky, je to paráda. 4K využívám jen pro sledování YouTube, kde už nějaký materiál je. Ale jinak FHD film bohatě stačí, nepotřebuju počítat hercům chlupy v nose :D

Nebo “hereckam” nekde jinde

jsem někde slyšel, že důvod, proč není moc porna ve 4K je právě to, že jsou vidět veškeré různé "nedostatky"

Takový "občan Havel " ve 4K bude určitě jedinečný zážitek.

to už dnešní televize zvládnou přehrávat bluray ripy mkv i s externími titulky přímo z USB bez spojovacího multimediálního centra ? Já mám X-treamer Pro a bojím se co bude až odejde

To je nejaka uchylka, neustale vsechno mezi zarizenimi v domacnosti presouvat na USB discich/flashkach? Jiz docela dlouho existuje vymozenost jmenem pocitacova sit, do ktere je mozne i vetsinu dnes prodavanych TV zapojit a nasledne vyse uvedene odpada.

a ty šikovnější to rovnou streamujou z netu.