Vyber 4k monitoru, programator

ahojte,potrebujem dalsi monitor a zrejme by som isiel do 4k.chcel by som sa opytat na realne skusenosti kto na tom pracujete.vyuzitie hlavne pracovne.taky rychly nastrelhttps://www.alza.sk/32-philips-328p6vubreb-d5... poziadavky dp, audio vystup, pivot(pouzivate niekto velky monitor na vysku?), hlavne aby sa na obrazovku dobre pozeralo dlhodobo.dakujem

Odpovědi na otázku

Na Vase ucely je to overkill, ale je to slusny monitor za uveritelny peniz.

teraz mam 2x24fullhd, a priestorovo je to uz dost limitujuce hlavne co sa tyka primarneho monitoru.

To je pochopitelne, ale HDR atd. k nicemu realne nepotrebujete. Nicmene pokud je cena akceptovatelna, smele do nej!

Aktualne uz par mesiacov pouzivam https://www.alza.cz/43-philips-436m6vbpab-d54... , dovtedy https://www.alza.cz/31-lg-31mu97z-b-d3948521.htm. Za 4k na 31-32" je hodne jemne rozlisenie a pre rozumne pouzivanie je nutne pouzivat 125-150% zoom, na 43" mozem bez problemov pouzivat 4k rozlisenie s 100% zoom bez toho aby som musel byt napeleny na monitore. T.j. mozem realne vyuzivat vyhody 4 FullHD monitorov, t.j. zmesti sa mi na pracovnu plochu vyrazne viac informacii. Zivi ma programovanie, v niektorych pripadoch pre video, grafiku potom pouzivam subezne i ten povodny 31" 4k LG monitor otoceny na vysku.

dakujem, v podstate stale zvazujem aj vacsiu uhlopriecku ako 32.

pro nekoho je 4k na 32" dost male a necitelne. Pokud nemate opravdu dobre oci tak zvazte tu vetsi uhlopricku.

ja by som si na pracu radsej vybral 3 rovnake monitory ako 1 velky. Teraz mam doma 40" ale v predchadzajucej robote som velku cast prace mal v kancli a na 24+22 sa mi robilo lepsie ako na tej 40. Na 40 sa zas lepsie pozeraju filmy a hraju hry - a preto ho aj mam, inak by som radsej tie mensie. Alebo potom spagetove uzke zaoblene 2x

alebo potom 48ku co nahradi 4x24

Pracuju s dvakrát 5k (5120×2880). Zkušenosti výborné, na desktop tak akorát. 4k na desktopu bych nechtěl; to je dobré tak leda pro notebook, ne pro velký desktopový monitor.Monitor na výšku nepoužívám. Raději si ve vývojovém prostředí dám dva „sloupce“ nebo (často) edituju v nějakém diff pohledu, takže mám monitory na šířku — jeden na kód, jeden na IM + dokumentaci.

tie 5k-cka su 27"? skolovanie na 100%?dakujem vsetkym za nazory

Ano, všechny 5k mám 27".Dvakrát HP Z27q, což je dnes už muzejní kousek, ale skvěle funguje; nevýhoda jsou 2 DisplayPorty na monitor.A jednou LG UltraFine 27MD5KL, což je mnohem modernější kus, který má na první pohled výhodu jednoho Thunderboltu, ale na druhý pohled jsou v tom jednom Thunderboltu schované (zase!) dva DisplayPorty, tj. taky je to "dvojmonitor", stejně jako většina 5k monitorů. Nicméně má vestavěný USB-C 10 Gb/s hub, napájení notebooků Thunderboltem, zvukovou kartu a reproduktory, webkameru -- nemůžu si ten monitor vynachválit jako dolpněk k notebooku.

samozrejme, a na ociach ma miesto okuliarov namontovany dalekohlad s 10x zoomom.

Jo, ještě jsem zapomněl na to škálování: Tak to mám na práci většinou 200% (při normálním sezení u stolu s monitory přede mnou) a v mimopracovní době 300% (když se je tak náhodně koukám na web, na videa atd. a většinou jsem od monitorů dva metry daleko).

mno, u velkého monitoru mne nikdy pivot nenapadlo používat a ono na práci s kódem mi stejně přijde výhodnější využít na velkém monitoru možnost víc oken vedle sebe.