» Poradna » Notebooky

Vulkan Run Time

zdravim a prosim o radu,pri poslednej aktualizacii NVIDIA mi nainstalovalo samostatny program Vulkan Run Time.co stym nehat,odinstalovat?neviem co to znamena,ak ide o hry-tie nepouzivam.dakujem.

Odpovědi na otázku

Pokud nehrajete, tak Vulkan nepotrebujete. (Pokud ho v tuto chvili vubec nekdo potrebuje..) Takze to klidne muzete odinstalovat. Ale kvuli trose mista na disku je to celkem zbytecna prace.

nikde není napsaný, že je Vulcan jenom pro hry ...

Je to Vulkan. Ne "Vulcan".Nikdo to napsane neni, ale v tuto chvili tomu tak je. A nebude se na tom nijak rychle nic menit. (Presnejsi by bylo napsat, ze v tuto chvili je Vulkan celkem na nic, ale proti tomu by mel zase nejaky neznalek-stoura urcite chytre kecy. ;o) )

omlouvám se za to C .... velmi 1) chtěl jsem říct, že vulkan není nic škodlivého a určitě neběží na pozadí a teday nevytěžuje systém2) zajímavé, že pán si všiml, že se mu nainstaloval vulkan, ale už není schopný si o tom nic zjistit3) je to stejné jako s dx a podobně ... podporu v systému nejspíš máte, ale buď na to nemáte HW nebo obsah ...

Smutný spíš je, že se tu někdo zeptá, k čemu ten Vulcan slouží, a místo rozumné odpovědi se tu jen nějaký jelita pošťuchujou kvůli K nebo C, ale výsledná informace je naprostá nula. Nakonec jsme se tu stejně nic nedozvěděli a to mi tenhle odkaz vyskočil jako první, když jsem dnes hledal, co že ten Vulkáán vlastně je a k čemu slouží. Takže za mě pánové: Děkuji za nulové info.

Tak to si vystihnul přesně:))Člověk poprosí o radu a dostane hromadu hoven:)Hlavně že je to tady samej odborník a znalec!!!

Ale no ták... dovolím si nesouhlasit s tónem Vašeho příspěvku, pane Balwis. Pro mě byla odpověď přesně definována panem Mysel_1! ..jasně, můžu si přečíst elaboráty, co přetejkaj podrobnostma o Vulkanu, ale nikde tam nebude psáno to, na co se ptá tazatel - navíc je to nejspíš tazatelKA (Mária), takže trochu shovívavosti a respektu vůči dámě, pánové Naopak je chvályhodné, že se Mária raději zeptá a má o to zájem! Né jako kdejaké čuně, co má v kompu třista nástrojových lišt, deset antivirů, samozřejmě Ask a lištičku a všemožné performendz tůlz, jez ! Hezký den ve spolek..

Informační hodnota mínus pět .. pravděpodobně jste chtěl pouze zalichotit, Vy kavalíre

Děkuji pánové info. Vulkan run na co je v systému byla dobrá je mi 77 roku a každý den se musím děkuji a dobrou práci pánové

Nevěřím, že je Vám 77 let. Lidé Vašeho věku umí psát bezchybně a i kdyby ne, nepustili by na veřejnost tolik hrubek...

Takže jsem se dozvěděl velké kulové

"Maarty88", Ty seš kvalitní blb!

zde je vice info pro pochopeni

Tohle bylo pro mě jako člověka věnujícího se amatérsky počítačům přes třicet let velmi užitečné.Pro dámu by to chtělo zjednodušit.Snad něco jako že se jedná o program k lepšímu využití výkonu grafické karty pro hry.

A jsme o něco starší, ale chytřejší nejsme pánové. Vývoj se prokecl v roce 2014 , tady se o to zajímala ta slečna jak jsem si všiml, a článek opsal že snad v roce 2016 se toho dožijeme. Je rok 2017 VULKAN už je hotový a dokonce běží pod ním už jedna desková aplikace , a za tu dobu co všichni slintáme a ani nevíme jakého buřta uzříme, tak se mezi tím naše miláčky staly zastaralímy a jejich Video číče zestárly a jsou z nich rachotiny kteríé si už s Vulkánem ani nečutnou.Pánové a to bylo řečí tak snad jste časem i zmoudřeli

Nainštalovala ho posledná aktualizácia od nvidii. Je to niečo ako OpenGL alebo DirectX. Vulkan je nový grafický štandard. Nie je to malware alebo vírus. Ak vám nechýba ten 1MB na harddisku tak ho tam kludne nechajte.