Vulkan hry

Znáte někdo další hry které budou umět vulkan? Dík

Odpovědi na otázku

Co to meleš za nesmysly?

Vulkan api neznáš? Už na tom jede doom.

na androide novsie 3d, a na pc by to mal byt posledny DOOM (nemam to overene).bf1 ide na direct11 a 12bf4 ide na direct11 a mantle (pri radeon).najviac optimalizovaný by mal byt momentálne direct 11.

To jo, ale vulkan je prostě nejlepší. Když v doom máš o 40% lepší výkon než na diretx 11.

Tak těch 40% je v extrému (nenašel sem navíc test, kde by to bylo tolik co tvrdíš - max okolo 30%) a platí to pro AMD karty (RX 480 mělo 89 fps vs 121 fps (Vulcan) co se teď dívám, 1060 to bylo 101 a 104 fps) Takže to platí hlavně u RX karet, které mají v DX11 mizerný výkon a naopak v DX12 velice slušný...Jinak Vulkan by měla mít aktuálně AoS, ten DOOM a DOTA2 už dva roky co se dívám (nevim, nehraju) a zbytek záleží na enginech. Source 2 ho má mít (ta DOTA), UT4 ho myslím má teď nějak čerstvě, ID tech taky má (viz ten doom), Cry engine se teprve plánuje a Unity koncem roku... Takže nástup spíš tak reálně 2017/2018 podle mě...

https://www.youtube.com/watchScéna 2 skoro 40% přesněji 38%.

To není přesné. Těch 40% máš pouze na kartách od AMD, u Nvidie je to +5% max.

Proto to píšu, že AMD karty mají mimo Vulcan (hledám teď správné slovo ať nespustím flameWar) řekněme "horší výkon". To nemyslím jako hate, ale prostě těch 38% platí jen u Fury X a jen u jedné scény (u té před tím to bylo 30). On teda Vulcan by měl dělat i vyšší nárok u nVidií, ale prej to není dodělaný a kdesi cosi.... kdo ví...Ale jinak jakýkoliv nárůst je samozřejmě fajne, jen si myslím, že bude třeba počkat, protože už od začátku i IDtechu s Vulcanem počítali a Doom s tím i dělali. U her co se teď vyvíjí to jen tak ze dne na den "nezapnou"... Ale příslib implementace Unreal, Cry a Unity enginu zní dobře...

Spíše bych řekl, že AMD sází více na paralelizaci výpočtů, zatímco Nvidia na hrubou sílu, proto je právě u AMD vyšší nárůst výkonu při použití API, využívající právě onu paralelizaci (DX12, Vulkan) a proto tak propadá ve srovnání s Nvidií při použití starších API.

Což je taky jeden z možných výkladů...

Nic moc zatím. Asi až za 1-2 roky.