» Poradna » Programy

Vstupní okénko pro zadávání dotazu v Google nesnáší znak mínus

Používám IE 11 a v něm Google. Když do hledače Google zadám termín obsahující mínus (např. UTF-8) okamžitě spadne a objeví hlášení, že pro potíže s webovou stránkou bylo třeba ukončit IE. To trvá asi 3 vteřiny a pak to slíbí, že Windows sdělí kde je řešení. Nesdělí to nic, ale Google se obnoví a lze pokračovat v práci. Žádný jiný problém při práci s PC nepozoruji.

Odpovědi na otázku

"...Používám IE 11 a v něm Google..." V něm "Google" opravdu nemáte.Textový řetězec: "UTF-8" nedělá vyhledávači Google žádné problémy. Webový prohlížeč není ovšem IE 11 a ani os není z Redmondu. Ovšem problém nebude v tom...

Pokud Vaše odpověď byla pokus o flame, asi Vás zklamu. Kajícně přiznám, že jsem se nepřesně vyjádřil když jsem se pokoušel popsat následující situaci: Po spuštění IE 11 zavolám URL Google a v okénku, které se objeví, se pokusím z klávesnice vložit - , nebo vložím ze schránky slovo obsahující - (např. UTF-8). Následuje hlášení, že pro potíže s webovou stránkou IE ukončil činnost. Pokud místo IE použiji GoogleChrome žádné nestandardní chování nepozoruji a Google stránky pojednávající například o UTF-8 normálně vyhledá. Ještě jednou se omlouvám.

S jakými právy k systému pracujete jako uživatel?

Běžně pracuji jako "Standardní UžIvatel". Admin účet používám skoro výhradně jen při instalaci. Ještě považuji za vhodné podotknout, že pokud "místo Google" použiji Yandex, Yahoo! a nebo Seznam, výše uvedený problém se neobjevuje.

Aspoň něco.Na tom druhém PC je instalován stejný os, stejné revize, atd?Pokud se založí druhý uživatelský účet, děje se to i v něm?

Na prvním ("problémovém") počítači je edice Professional, na druhém Home Premium. Na prvním se o ochranu stará Kaspersky, na druhém Eset. Programové vybavení je podobné (liší se však používané verze Wordu). Update jsou prováděny podobně, netroufám si ale říci, že jsou identické. I když druhý počítač (NB) byl původně pořizován jako cestovní, běží dnes většinou současně s prvým.Zřídil jsem nového standardního uživatele. I v jeho účtu znak - zlobí stejným způsobem.

A necpe se do toho idiotsky ten zázračný Eset?

To si v podstatě nedovedu představit, ale to může být důsledkem mých omezených znalostí. Pokud máte v tomto směru nějaký konkrétní poznatek budu rád. Připomínám pouze, že dotyčný Eset je nainstalován na druhém ("bezproblémovém") počítači a oba počítače nejsou trvale spojeny. Nežádoucí chování vůči slovům typu UTF-8 či F-15 se projevuje i tehdy, když je počítač s Esetem vypnutý.

https://s20.postimg.org/evq979r8r/IE11.png Chyba bude někde u tebe v systému, vše šlape jak má.Může se jednat o škodlivou breberku nebo mallware, který buď systém poškodil, nebo vyvolává pád IE. Proto bych ti jako první doporučil provést kontrolu MBAM https://www.malwarebytes.org/ .

Chyba bude zřejmě je někde v systému. Můj druhý počítač, který je s "provinilcem" spojen do sítě se v analogické situaci chová normálně. Virových testů jsem provedl řadu, včetně Vámi zmiňovaného MBAM.Spíš mi šlo o to jestli na takovéto trošku bizarní chování někdo nenarazil.Za Vaši odpověď a radu Vám každopádně děkuji.

win10+ie11+www.google.cz+F-15 se chová korektně

máš od naštepenej, skostnatenej, pravekej sedmičkovej lúzy "enem dve mínusky", za tú škaredú desinu.

Upřesňuji. Na počítači jsou instalovány Windows 7 Professional 32 Bit. Jde o starší PC, které není uváděné na seznamu zařízení vhodných pro Win 10.