» Poradna » Mobily

Vstup do věže pro Gramo audiotechnika at lp60

Dobrý den, prosím radu jaký vstup použit pro připojení gramofonu audiotechnika lp at 60 do věže technics saeh 600 aby byl zvuk jako z CD? Gramo má možnost přepínání na zabudovaný předzesilovač velice děkuji jan.jezek@icis.cz

Odpovědi na otázku

Výstup přenosky se zapojuje do vstupu PHONO (v tom případě musí být zabudovaný předzesilovač vyřazený).Pokud není PHONO vstup k dispozici, použije se AUX (LINE - IN). V tom případě je nutno vestavěný předzesilovač použít.

Dobrý den, děkuji za odpověď, chtěl bych vědět rozdíl v kvalitě zvuku u vstupu fono, vcr, vdr velice děkuji

Takový parametr jako "kvalita zvuku" u vstupu neexistuje. Každý ten vstup má určitý způsob zapojení a impedanci obecně vhodnou pro to zařízení, které k němu má být připojeno.

Různé vstupy nejsou pro různou kvalitu, ale proto, aby byly přizpůsobeny zdroji signálu.

Z gramodesky nikdy stejnou kvalitu zvuku jako z CD mít nebudete, to je technicky nemožné.

Formuluj přesně "kvalita zvuku"

No, já ji definuji technickými parametry, nikoliv vlastními dojmy. Jinak to nedokážu, a na duchy nevěřím.

Musel jsem si rejpnout, bylo to nahození na smeč. Já to beru podle ucha, ne podle technických paramatrů CD. Třeba u posledního alba Ozzyho je kvalita zvuku (resp. práce zvukaře) velice špatná.

No, to já to podle ucha neberu.

Ona je ta kvalita "gramofonoveho" zvuku znacne nadhodnocovana...

Ano, převodem na CD formát se analogový zvuk degraduje, i když jen málo. S MP 3 už je to mnohem horší.

Ta věc žádný vsup pro gramofon nemá (ve smyslu pro přenosku bez předzesilovače). Lze připojit jen linkové, takže není co řešit.

Já tam ale vstup pro PHONO vidím:https://picclick.it/Technics-SA-EH600-Stereo-...

Beru zpět, má. Vyzkoušejte oba režimy a vyberte co líbí více. Rozdíl v předzesilovačích mezi zesilovačem nebo gramofonem této kategorie bude asi prašť jako uhoď.

Dobrý den, velice všem děkuji za objasnění, jen mi šlo o to zda nemohu věži ublížit při zapojeni integrovaného zesilovače v gramu do jiného vstupu než phono děkuji

Pokud zapojíš gramofon do vstupu PHONO a zapomeneš vestavěný předzesilovač vypnout, bude věž masivně přebuzena, zejména na nejnižších frekvencích, takže to nebude hrát, ale jen mohutně dunět. A bude to zkreslené, navíc riskuješ poškození beden, nebo koncových zesilovačů.