» Poradna » Web a internet

Všestraný wifi router

Dobrý den,¨chtěl bych se zeptat jaký wifi router si mám koupit pokud bydlím v 4+1 bytě a chtěl bych ho mít celý pokrytý. K routeru bude připojen 1 počítač a 2 chytré telefony. Za router jsem ochotný dát 1400 korun. Potřebuji kvalitní spojení na online hry (League of Legends, Counter Strike GO...) a stahování (hry, filmy...).Předem děkuji za odpověď.Vlasák

Odpovědi na otázku

Doporučil bych třeba tento: https://www.alfa.cz/product.php

Zrovna tenhle router je dost vtipný v tom, že sice nabízí úžasných až 1.2Gb/s bezdrátově (vím, je to jen reklamní blábol), ale má jen 100Mb/s WAN/LAN porty. Takže pokud má někdo připojení k internetu přes 100Mb/s, nebo si chce doma více počítačů připojit kabelem, tak je v pytli.

S ohledem na to, ze od toho routeru vlastne nic nechces, tak si to na eshopu serad podle ceny a nejaky si vyber. V tehle cenove kategorii to tak jak tak zadna hitparada nebude, takze vybirej podle osobnich sympatii.Wifi pokryti na konkretnim prostoru a materialu z jakeho je postaveny dum, takze v tom ti fakt nikdo neporadi.

* Wifi pokryti zalezi na konkretnim...

Co se týče pokrytí, tak taky může být problém v rušení od sousedů, takže je klidně možné, že ve vašem bytě už wifi spolehlivě fungovat nebude, pokud už několik vašich sousedů wifi provozuje.

Bydlím v panelovém bytě, takže stěny jsou z panelu. Pokud na mém mobilu zapnu vyhledávání wifi, najde to 3 routery.

A tři wifi sítě je maximum aby se vzájemně nerušili, takže by bylo potřeba udělat měření, jak silné jsou a na jakých kanálech vysílají a teprve podle toho se rozhodnout, jestli je nějaká šance na další wifi síť. Je velmi pravděpodobné, že v nejvzdálenější místnosti bude sousedův signál silnější.

Ale houby. Jde i o kanály a o "sílu" všech WiFi sítí. Jestli mu to najde JEN(!) 3 WiFiny, tak je docela výjimka. Dneska se dá s nadsázkou říct, že kamkoli člověk vleze, tak najde min. 5 WiFi a v bytových domech klidně třeba 10 WiFi, i víc. Ale většina jich je daleko, slabých a nijak neohrožujících. ---------------Jinak pro tazetele, ty nepotřebuješ nijak "všestranný" WiFi router, nic takového ani není. WiFi router je prostě WiFi roiter. Prostě potřebuješ prostě nějaký slušný WiFi router. Např:https://www.alza.cz/zyxel-nbg-4615-v2-d304096... https://www.alza.cz/tenda-n60-d381595.htm

Wifi se dá běžně provozovat i v objektech, kde naskenuješ třeba 20 cizích wifi Já bydlím v řadovce v celkem husté zástavbě a když teď na mobilu pustím wifi analyzer, tak chytím minimálně 10-15 cizích wifi, z toho jich 3-5 je docela silných. Přesto nemám žádné problémy se svým signálem po celém domě. Bez takové schopnosti by wifi přestalo být úplně použitelné. Stačí si jen zjistit, které jsou od přímých sousedů a jsou nejsilnější, těch bude maximálně pár jednotlivých a těm kanálům se vyhnout. Pak ne

Pokud bys chtel usetrit a presto mit kvalitni router, zvaz https://www.alfa.cz/product.php - bez ohledu na cenu je to jeden z nejlepsich, jake se daji domu koupit.Ale jak uz psali jini, pro byt 4+1 v neznamem prostredi a neznamym poctem WiFi siti v okoli ti nikdo kompletni pokryti nezaruci.