Všechny režimy grafické karty.

Ahoj, můžete mi prosím poradit, proč mi Win7 neukazuje všechny možné rozlišení grafiky? Mám od Gigabyte HD5850, kde by mělo být max. 2048x1536 a když dám rozlišení->Upřesnit->Adaptér zobrazit všechny režimy (v záložce monitor mám pryč zatržítko u "Skrýt režimy ..."), tak se mi zobrazí režimy do max. 1920x1080. Monitor je připojený přes DVI. Zkoušel jsem ještě na jiném PC (jiná konfigurace) a tam to taky neukazuje vše.Díky Bony

Odpovědi na otázku

Změna ovladačů grafiky.

No tak teď vím jakej máš s maximálním rozlišením monitor.

Že by to bylo proto, že DVI je digitální a grafika si díky němu může pokecat s tím tvým monitorem, který jí určitě bez keců prozradil, že umí maximálně jen 1920x1080?

Dobře, tvoje tvrzení bych bral, ale jak si potom vysvětlit např. rozlišení DVI v tomto datasheetu. Nejedná se sice o moji grafiku, ale narazil jsem na to, když jsem hledal info o rozlišení.... 1920x1200 DVI-S 2560x1600 DVI-D..?Bony

No a? To je maximum, co zvládne grafika přes DVI. Monitor to ale neumí, takže ti to nedovolí. Připoj k tomu toto a budeš to tam mít:http://www.czc.cz/nec-multisync-ea304wmi-bk... A k čemu ti to vůbec bude? I kdyby to tam šlo nastavit, budeš mít na LCD jen černo a nápis "Out of Range". Pak bys tu řešil, co s tím.

No řeším to proto, že chci koupit nový 24" monitor a ten má 1920x1200. Budu ho sice připojovat přes DP, ale když jsem narazil na to co jsem popisoval v dotazu, tak mě to zajímalo proč to tak je.Píšeš "monitor to ale neumí..." to jsem přece zrušil tím, že jsem odstranil zatržítko ze "Skrýt režimy které monitor neumí zobrazit".Bony

Snad si nemyslíš že ti 1200 pix nepude.. To tam nemáš nainstalovaný Catalysty? Že čučíš do wokenic?

Bylo mi jasný, že když je tam DP, tak to půjde, ale prostě jsem se chtěl mrknout, jaký max. rozlišení karta dává. Potom mi ale neštimovalo to s tím DVI co psal WiQiX a tím datasheetem. Prostě si myslím, že by měl OS ty režimy zobrazit (na co jinak by to tam bylo, že...)Bony

Na hóóóvno to tam je protože existují programy co ti nastaví rozlišení o kterým by nikoho ani nenapadlo přemýšlet zda vůbec může jít a ono to jde.

To funguje jen přes VGA. Přes digitální výstupy tam nesmysly nenacpeš. Připoj si monitor přes staré VGA a uvidíš, kolik nesmyslných rozlišení tam bude. Zvlášť po odškrtnutí tlačítka "Skrýt režimy které monitor neumí zobrazit".

A neboj, tak grafika zvládne jakýkoliv dnešní monitor obsloužit. Přes DVI sice končí na 2560x1600, ale přes DP zvládne i 4K.

Díky WiQiXu

nemuselo by to tak byť. U mojej prastarej Radeon 7000 som mohol mať aj väčšie rozlíšenie ako dovoľoval LCD. Rozlíšenie nad fyzickými možnosťami XP zobrazil virtualne. Ale nikdy po tom sa mi už toto nepodarilo. Celkom zaujímavá feature

No a jak se potom má člověk dozvědět podporované rozlišení grafiky bez toho, aby musel hledat specifikaci grafiky na netu? V OS jsou zobrazená rozlišení, podle názorů výše, pouze pro VGA, a zatím jsem nenarazil na program, který by podporovaná rozlišení zobrazil (zkoušel jsem GPU-Z, HW-Info, SysSpec... (tam jsou pouze převzaté z OS...))Je teda nějaký SW, který by rozlišení zobrazil?Bony

Vůbec to neřeš, prakticky každý monitor jde připojit k jakéholiv grafice.

Jo režimy, tak ty ti naskočí až připojíš monitor daného rozlišení jinak ti i AIDA64 bude detekovat jen to co podporuje monitor ne karta. Běžně umí karty +2K.