» Poradna » Programy

Vrácení změn uložené fotky

Ahoj.
Mám fotku z dovolené. Upravil jsem ji, uložil, ale teď se mi nějak nelíbí ( já vím, demence ). Když zapnu složku tak miniatura té fotky je neupravená. To samé když tu fotky poprvé od zapnutí PC načtu - neupravená ale asi za čtvrt sekundy se změní na upravenou. Tak mně napadlo, zda-li by to nešlo vrátit nějak zpátky.

Díky

Odpovědi na otázku

v ultimate a proff verzi by meli byt u nekterych typu na pravem tlacitku i starsi verze souboru

Ale jen v pripade ze ma zapnute zalohovani a mezi nahranim fotky na pc a ulozenim jejich zmen doslo k tomu zalohovani. A kdyz se zalohovani zapina, tak predvyplnene hodnoty nastavi zalohovani v intervalu 1 tydne. Takze pokud mezi nahranim fotky a jejim zmrsenim ubehlo vice nez tyden, tak je tu sance ze to pujde obnovit.

Ale ja si myslim ze je ta fotka nenavratne pryc. To co se zobrazuje bude asi jen ta miniatura. A az se za tu ctvrt sekundu nacte skutecna fotka z disku, tak dojde ke spravnemu zobrazeni.
Jedine do PC tu fotku nahrat znovu z originalniho zdroje.

Tak to samozřejmě nejde. Základní poučka pro práci s fotkama je, že se pracuje s kopiema fotek, "negativy" slouží jako záloha. Navíc upravované fotky se zásadně neukládají, ale vždy se použije "uložit jako" .

mno,
pokud pracuju s kopií (nejlepší je hned si fotky vypálit na médium, odkud nejdou omylem smazat), tak nemusím dávat Uložit jako - zdržuje to a osobně jsem zyvklý používat Ctrl + S a tím se jistit, kdyby spadl editor.

Obávám se, že tazatel má smůlu, ledaže by si ten grafický soft dělal nějaké zálohy pro případ pádu aplikace, ale to asi není moc pravděpodobné.

Je tu cesta obnovení fotografie z fotoaparátu reps. z paměťové karty.

Jinak teda za blbost se platí.

Nonstop backup zapnutý u Acronisu třeba - obdoba Time Machine u Apple.

"Když tu fotku poprvé od zapnutí načtu..."
Čím načtu? V čem je upravovaná? V jakém formátu je uložená?

Tys fakt upravoval jediný originál? Pokud ano, tak to ber jako zkušenost. Sice jsi ji nemusel získat vastnoručně, ale alespoň si ji déle zapamatuješ.

+1

pokud bys ji upravoval v Adobe Phot. Lightroom 3 beta

tak tam bys to mohl v pohode vratit z5 i bez kopii

Sorry za opruz, ale "zapnu složku", to mně teda fakt pobavilo

Smazala jsem si fotky z večírku je možné je vrátit