» Poradna » Notebooky

Vraceni zboží na prodejně do 14 dnu

jak je to při vrácení zboží na prodejně do 14 dnu bez udání důvodů

Odpovědi na otázku

Co jak je?

Toto plati pres eshop, ne na prodejně. Ani nevim, zda to jde uplatnit obednavka pres eshop a vyzvednuti osobne. Je to z duvodu, ze na prodejne ti to muzou ukazat, vyzkouset, coz pres eshop nejde. Takze nic vratit nemuzes. Jedine ze by shop mel akci, kde to maji v podminkach.

Osobní převzetí při objednávce přes internet je samozřejmě zcela normální a možnost odstoupení od kupní smlouvy stále platí.

Pokud je nákup online a zboží se vyzvedává někde, i tak platí 14 denní lhůta

Pokud nebyla uzavřena kupní smlouva online, 14 denní lhůta nevzniká a nelze jí uplatnit.Samozřejmě některé obchody zboží vymění, některé i vrátí peníze, ale nejsou povinni to udělat.

Jen bych poupravil, i pokud byl dohodnut prodej osobně mimo obchodní prostory s následnou koupí v kamenné prodejně, platí zde 14 denní lhůta.

Pokud sis koupila něco na prodejně, tak nikde nemáš zákonný nárok, cokoli vracet bez udání důvodu. Pouze některé supermarkety tuto možnost nabízejí, ale každý má pro to své podmínky a i jiné termíny pro vrácení. Musíš se zeptat tam.Pokud sis něco koupila z e-shopu a na prodejně jenom vyzvedla, pak musíš řešit odstoupení od smlouvy ve 14-denní zákonné lhůtě s e-shopem, nikoli s tou prodejnou.

A jak jsi zboží kupovala?