» Poradna » Ostatní

Vráceni zboží do 10dnů

Dobrý den.Chci se zeptat. Když si objednám noťas přes internet a dam osobní odběr. A při osobním odběru budu to chtít koupit na splátky. Platí i v tomto případě vrácení zboží do 10 dnů ?Děkují za odpověď. Hanka

Odpovědi na otázku

Na vrácení zboží máš 14 dnů a to na zboží objednané na dálku.Když tedy objednáš zboží a do objednávky uvedeš úhradu formou úvěru, tak i pak platí tato ochrana zákazníka.Akorát jestli zaplatíš nějaké poplatky za zpracování úvěru, tak ty asi propadnou...ale nejlépe uděláš, když zavoláš do příslušného obchodu.

Při objednávce na dálku můžeš zboží vrátit do 14 dnů. Ale při koupi na úvěr tu může být malý problém. Zboží má nějakou cenu, ale při koupi na úvěr to je třeba o 10% dražší. Obchod dostane od úvěrové společnosti peníze za zboží, ale těch 10% si nechá úvěrová společnost. Při vrácení zboží tedy můžeš dostat zpět jen peníze v ceně zboží. Pak pokud je možné předčasně splatit úvěr, tak ho splatíš a možná ti třeba nebudou počítat ten poplatek nebo třeba ano. To si radši prostuduj podmínky úvěru.