» Poradna » Notebooky

Vrácení notebooku do 14ti dnů - prodejna CZC

Zdravím,chtěla jsem se poptat na pár věcí ohledně ultrabooku, který jsem včera koupila.Kupovala jsem ho přes internet na stránce firmy CZC, notebook mi poté přišel na jednu z jejich poboček, až doma jsem ale zjistila, že je notebook fáákt obrovský, už dříve jsem měla 15.6", ale snad žádný nebyl takhle velký jako tenhle,...Tak jsem se chtěla zeptat, jestli, když jim to odnesu na tu jejich pobočku, nic jim k tomu neřeknu, proč ho vracím a tak, jestli si to ode mě vezmou a jestli mi pošlou peníze zpátky?Doufám v kladné odpovědi a díky,.. :)

Odpovědi na otázku

Ano.

A ty peníze mi pošlou na účet? Protože když jsem notebook kupovala, platila jsem hotově a myslím, že ani do zadávání údajů při koupi jsem číslo účtu neuváděla.

Cit.Když vrátím zboží ve dvoutýdenní lhůtě, dostanu hned peníze zpět?Na pobočkách CZC.cz vám peníze za vrácené zboží můžeme vyplatit ihned (pokud jste kupující = vaše jméno je uvedeno na faktuře).Pokud zboží vracíte na některé z poboček sítě CZC Partner, vyplácíme peníze na účet.

Ještě jsem se chtěla zeptat, měla jsem připlacenou záruku na krádež nebo poničení, ty peníze mi také vrátí?

Toto nevím. Zde je PDF - kompletní podmínky pojištění a prodloužené zárukyOmluvám se, ale nemám čas to dnes již prostudovat.https://www.czc.cz/spustili-jsme-novou-sluzb...

Spoločnosť má 15 dní na odoslanie peňazí na účet po vystavení dobropisu od odstúpenia od zmluvy. To však platí, len pri potvrdenej reklamácií (4x rovnaké chyby alebo 3x rozdielne) a diaľkovom predaji prebratého tovaru poštou/kuriérom.

Oprava: aj prebraté z pobočky, ale musí byť kúpené cez internet

Podľa EÚ smerníc to funguje na Slovensku takto: Ak ste preberali tovar z pobočky osobne, nevzťahuje sa na zariadenie vrátenie tovaru do 14 dní. Keďže prebratím na pobočke spoločnosti ste nepísané súhlasili s pravidlami kamenného obchodu. Tak to má ochránené na Slovensku Alza. Je na dobrej vôli predajcu, či vráti peniaze za tovar do 14 dní. Ak by vám tovar prišiel poštou/kuriérom, až vtedy by sa naň vzťahovalo vrátenie tovaru podľa smernice o diaľkovom predaji. Niektoré eshopy majú však aj doplnkové služby ako spätné odkúpenie zariadenia do 18 mesiacov od kúpy atď. Neviem ako to je v ČR.

Pozor, to však neplatí ak tovar uzavriete cez internet a potom preberiete na pobočke aj keby bola Alza alebo CZC proti. Pošlite na nich českú ČOI

Zní to logicky. Tato možnost vrácení byla totiž zavedena právě proto, že při koupi přes internet si nemůžete výrobek "osahat" a až při rozbalení zjistíte, že to není to, co jste očekávali. Při osobním převzetí na pobočce e-shopu to možné je a logicky by tady možnost vrácení být neměla.

Uz davno soudy konstatovaly, ze odber neni rozhodujici. Nakonec k fyzickemu prevzeti dochazi ve vsech pripadech. Na tvrzeni, ze logicky by moznost vraceni byt nemela, lze i namitat moznost/nemoznost identifikace prebirajiciho. Co treba kdyz to napr. prebira asistent hendikepovaneho? Atd.... Rozhodujici je, jak byla uzavrena smlouva. Tentokrat kupni.

vraceni do 14ti dnu lze za stanovenych podminek a jedna z nich je ze zbozi neni pouzite.. pokud jste notebook uz zapnula a napr. ve windows provedla zakladni pocatecni instalaci, tak jste ho uz pouzila a CZC Vam zrejme strhne nejakou castku za "uvedeni do puvodnho stavu" - protoze notebook uz neni tak jak byl pri vybaleni...Proc se ale ptate tady a ne v CZC kde vam to zrtejme obratem sdeli ?

z mé zkušenosti na mostecké pobočce vše proběhlo bez problémů, když jsem vracel netbook asus, sepsali všechny potřebné dokumenty a do týdneostatně s přístupem personálu na této pobočce jsem velmi spokojen