» Poradna » Mobily

Vrácení nefunkčního telefonu ze záruční opravy.

Zdravím,chtěl bych se zeptat,jak je to se zákonnou lhůtou na 30 denní opravu reklamovaného zboží.Reklamovla jsem telefon, do kterého natekla voda i přes to že byl deklarován jako vodotěsný, cca do 5 metrů .Telefon ležel na vodním lehátku v dětském bazénu.Po 30 dnech mi vrátili telefon, s tím že je opravený ale k mému údivu nešel ani zapnout, jen problikl a to bylo vše.Poslal jsem jej nazpět,s tím že deklarovaná oprava v záruce víceméně neproběhla.Mají na to znova 30 dní ,nebo lhůta už vypršela? a mám nárok na vrácení peněz popřípadě nový telefon?

Odpovědi na otázku

S tímhle Vám poradit nedokážu, ale doporučím jiné stránky:https://www.asociace-sos.cz/Tam si myslím, že najdete odpovědi, případně tam odpovídají rovnou právníci, takže se dozvíte lépe než tady, co v této situaci zmůžete. Držím palce, já bych tam dojel a vrazil jim ten telefon rovnou do...

1) žádný telefon není deklarovaný jako vodotěsný, maximálně voděodolný. Ano, před několika lety někteří výrobci zpočátku uznávali reklamace těchto telefonů po vniku vody, ale už to nedělají a mají podmínky formulované tak, že se na vnik vody záruka nevztahuje.2) převzetím telefonu byla původní reklamační lhůta ukončena a jelikož nejsi schopen prokázat, že telefon při převzetí nefungoval, tak opětovným zasláním do servisu začíná běžet další 30denní lhůta (nevýhoda reklamace poštou).Nicméně se obávám, že nemáš šanci něco z nich získat, viz. bod 1). Mimochodem, co to je za telefon a prodejce?

Telefon je Samsung Galxy S7 Edge a prodejce Mobilking.cz .Je deklarovaná IP68 tedy což by mělo znamenat nejvyšší „stupeň krytí“ proti vniknutí cizího tělesa jako je voda a prach.Do vody jednoho metru podobu 30 minut.

No vidíš, nahoře píšeš 5m, teď už jen 1m a za chvíli zjistíš, že vodotěsný není :) Každopádně výrobci už to neuznávají, protože to záleží na dobrém uzavření všech krytek, což výrobce není schopen u zákazníka ohlídat. Každopádně mají v uživatelských manuálech, že za vnik vody neručí.

Žádný mobilking.cz neexistuje, možná tak mobilking.eu a mám z dřívějška silný pocit, že to není zrovna ultraseriózní prodejce :) Ale vážně, na vnik vody do telefonu ti dnes už žádný výrobce záruku nedá. Možná nějaký obskurní výrobce speciálních outdoorových telefonů, ale u těchto běžných ne.

Záruku uznali takže o tom už diskuze být nemusí.Jde o to že už to vrátili jako opravené ale přitom to opravené nebylo.Těch pět metru jsem střelil od boku ,protože jsem věděl že jsem o tom četl ale nepamatoval jsem si kolik přesně to je a nebylo to relevantní, protože toho se otázka netýkala.V tom názvu máš pravdu Mobilking.eu ne cz.Pokud deklaruje že telefon prošel zkoušku IP68 a tyto standardy nesplňuje tak bud klame spotřebitele a tím porušuje zákon a nebo, to bude pravda.Test IP68 se provádí "Chráněno proti intenzivně tryskající vodě. Voda míří 12,5 mm tryskou ve všech úhlech při průtoku 100 litrů za minutu při tlaku 100 kN/m2 po dobu nejméně 3 minuty ze vzdálenosti 3 metry."Když teda nebudu brát že je vodotěsný tak musí být vodě odolný a položený na lehátku kde do něj pronikla voda vodě odolný bohužel není.Ale jak říkám bavíme se o ničem protože reklamace uznána byla.

Tak uvidíš, že teď už uznána nebude :)

Viz manuál Základy, Nejdříve si přečtěte, Údržba odolnosti proti vodě a prachu:Nevystavujte zařízení rychle tekoucí vodě. Např. pokud telefon položený na lehátku dítě sestřelovalo vodním dělem (Do not expose the device to water moving with force, such as running water from taps, ocean waves or waterfalls). A celkem zásadní věta: Bez ohledu na klasifikaci je možné, že v určitých situacích dojde k poškození zařízení.

TELEFONU BYLA UZNÁNA ZÁRUKA, já už nevím jak to mám napsat .Byl převzat a byl opraven výměnou vnitřních komponentů.Byl vrácen s tím že je opraven a plně funkční.Přišel ,vzal jsem pokoušel zapnout nešl.Dal jsem ho na nabíječku ( možnost slabé baterie).Ani poté nešel zapnout.Reklamoval jsem jako ŠPATŇE OPRAVENÝ telefon.Jen jsem se ptal jestli i když jsem ho dostal po reklamaci špatně opravený jestli se původní 30 denní lhůta počítá jako uplynulá nebo navazuje nová.Bylo mi odpovězeno že pokud jsem ho převzal poštou bere se na novo.

Kdybys reklamoval osobně, závadu uviděl hned při vyzvednutí a odmítnul převzít, běží původní lhůta. Pokud jsi reklamoval poštou a telefon přijal, nemáš jak dokázat, že telefon hned nefungoval, takže teď máš novou reklamaci a lhůtu. A je více než pravděpodobné, že ti to teď kvůli vodě už neuznají.

zadny prodejce si nevezme na triko, ze ti rekne, ze s tim telefonem muzes delat cokoliv a nic se nestane, to by byli proti sobe, protoze od prodeje nemaji o telefonu prehled a zakaznici jsou idioti, co si treba naprasknou kryt a pak jim tam natece nebo ho vystavi extremnim podminkam a pak se divi.

Tak jasně že ne ale jelikož telefon není nijak mechanicky poškozený a není na něm ani škrábnutí, těžko brát že jsem ho nějakou silou poškodil.Ležel pouze na lehátku nikdo po něm nic nestříkal .To je jako bych ho nechal na dešti.

To těžko, lehátko na vodě je plné vody. Jinak by se tam nedostala. Každopádně jsi pravděpodobně neměl pořádně zavřené krytky konektorů.

Mobilking, není to ten prodejce, který měl na stránkách v kontaktech zrzavou krávu z databanky v 26 letech působící ve 200 firmách a blonďatou pornoherečku Dido Angel? Nebo si je pletu s jinou garážovou firmou?

Jasně, že jo http://mobilking.eu/kontakt/

Omlouvám se za nepřesnost: Veronika Ondruchová stihla ve svých 25 letech působit „pouze“ ve 128 společnostech.https://www.detail.cz/osoba/veronika-ondruchova... Přeji co nejméně nervů při reklamaci ve společnosti vedenou na bílého koně nebo zrzavou krávu.

Ted už jsem reklamoval špatnou opravu ,ne vodotěsnost.Telefon jsem odeslal před týdnem a půl po telefonické dohodě.takže z toho bych asi strach neměl.Na to aby zamítli reklamaci mají 3 dny.Jelikož jsem ho posílal doporučeně vím že ho převzali 17.7 takže bych řekl že i lhůta na odmítnutí reklamace už uplynula.

Jenže pokud to telefonu natekla voda, tak máš prostě smůlu, viz. formulace v manuálu. A to že ti to jednou uznali vůbec neznamená, že musí uznat už vždycky. A pozor, reklamovat špatnou opravu v záruce nelze, protože jsi ji neplatil. Ty můžeš maximálně odmítnout převzetí opravy, ovšem to jsi neudělal (poštou to ani není možné). Takže opětovným zasláním k opravě začíná běžet NOVÁ lhůta 30dní.

Asi tak nějak , reklamace z vodou byla uznána a vyřízena "rádoby " telefon opraven.Ted už jsem defakto reklamoval nefunkční telefon.Který sem já víceméně nijak nepoškodil.

Poškodil, vnikem vody. To že ti to jednou uznali jim nezakládá povinnost uznávat to už navždy :) Oni jsou schopni prokázat, že tam voda vnikla a tím pádem konec záruky, smůla.

Ten svůj pokus o opravu dokonce můžou prezentovat jako nadstandardní vstřícný krok, který se bohužel ale nepovedl :) Každopádně je to nezavazuje k dalšímu opravování zdarma, pokud v telefonu prokazatelně byla voda.

Už samotný význam věty "reklamuji, protože jsem telefon "utopila" je všeříkající.Chtělo by to trochu soudnosti. Reklamovat můžeš něco co se ti rozbije bez tvého přičinění. Jinak je to vyčůranost.

Je velmi zaujimave ze ti prvu opravu uznali ako zarucnu. Lebo aj ked je mobil oznacovany ako vodotesny, vodeodolny a vnikne do neho voda, vyrobca to neuznava ako zarucnu opravu. V mobile su totiz detektory, ktore ked sa sfarbia, tak je zarucna oprava vylucena.

Tie drbnute pasiky sa ti zafarbia aj ked si das mobil v lete do vrecka

No když se totálně propotíš, tak možná, ale to je v pořádku, protože to reaguje na vnik kapaliny. A to je pot ještě daleko agresivnější, než voda :)

Zrejme nie na kazdom mobile. Nedavno som riesil vymenu display-u na mojom viac ako 2 rocnom iPhone 6s a tie detektory boli biele. Mobil dostal kazde leto svoju davku potu, ked ze som ho nosil v prednom vrecku nohavic.

Z pohledu BFU jde ale opravdu o divnověc. Třeba dneska ráno při cestě do práce jsem poslouchal rádio a tam soutěž o Samsung S9, kde moderátor četl nějaké PR kecy o tom, jak s tím jde jít do vody a do bazénu a jaký z toho koupání budou pěkný fotky. Málem jsem se vyboural. BFU pak dojde k tomu, že s mobilem může do vody a je to.

Ahoj Milane, pokud bys sem potom napsal výsledek reklamace, byl bych rád. Třeba jsou tu "škarohlídi".j

Telefon si musíš vždy po převzetí zkontrolovat, klidně si dej na čas třeba 20 minut. Prodejce tě nemůže za to vyhodit a ani běžné nemůže opustit obchod, tak mu nezbývá, než tam čekat, až si to vyzkoušíš.Následně, pokud převezmeš protokol s telefonem a podepíšeš jo, uzavřela se tato reklamace a pokud tam přijdeš znova, běží nová 30 denní lhůta (kde nárok na vrácení peněz máš 31. den), pokud byl nákup na fyzickou osobu.Voděodolnost se standardně zamítá, protože lidi nerozumí IP67/IP68 v reálném světě - i proud z vodovodu má vyší tlak, než je tlak v hloubce jednoho metru. Voděodolný telefon nikdy nevystavovat úmyslně ponoření do vody. Souhlasím s tím, že by měl déšť a polití přežít pokaždé, bohužel výrobce to vždy nevidí takto a proto je v každém manuálu obvykle napsané, že voděodolnost časem degraduje používáním zařízení, jeho ohýbání v kapse a působením teplot jako pojistka.V reklamacnim protokolu je standardně napsané, co zákazník požaduje (oprava, výměna, vrácení peněz). Alespoň Cybersoft i6 (systém co používá Alza, Mironet, CZC a další) to tam píše a takové můžeš očekávat vyřešení reklamace, protože jsi to podepsal. Teď ti nezbývá, než čekat a doufat, hádám, že to bude buď nějaká blbost (zapomenutý nepřipojený kabel apod.) a opraví to, nebo tam nacpou díly z Číny a když budeš moct prudit, tak ti řeknou, že telefon jeví známky používání mimo IP68. Případně ho lehce ohnou něco podobného. To se skutečně občas děje u neautorizovaných servisů. Samsung má Kraken servis v ČR, tedy pokud není telefon z šedého dovozu, měl by být opravován tam.

Tohle jsou srandy, které si na IP67 nebo IP68 jen hrají. Tohle jsou outdoorové telefony, které opravdu vydrží to ponoření do vody, umývání pod tekoucí vodou, ponoření do piva, do oleje...https://www.euronics.cz/caterpillar-s41-dual-sim-... https://www.czc.cz/evolveo-strongphone-q9-lt...

Bohužel např. u B15Q byl tak tristní firmware (samovolné restarty i když byl telefon položený na stole, po 2 firmware updatech se to aspoň dalo používat, ale aspoň 1 pád denně byl pravidlem)... Takže jako další jsem koupil Samsung XCover i když je to jiná liga co do odolnosti

Dobry vecer,dcera dala za telefon pres 30tisic,vodotesny jak uvadite.Prestal fungovat,zcernala najednou obrazovka.Dala ho do servisu a vratili ji ho s tim,ze se ji tam zrejme dostala voda a na to se nevztahuje zaruka.Pardon,vse ma od teto znacky od hodinek az po sluchatka..v zivozte si takovou znacku nekoupim,jen vydelavaji na lidske blbosti.