VR brýle

Ahoj ve spolek,Chtěl bych se tu s vámi poradit ohledně VR brýlí.Rozhoduji se mezi Oculus rift S a HTC vive. Sleduju všechny možné recenze ale stále se nemohu dobrat závěru. HTC vive má lepší obnovovací frekvenci a prý i lepší trakci pohybu, nicméně obraz není už tak ostrý jako u oculus rift s.Někdo nějaké zkušenosti, postřehy?Samozřejmě mít přebytečných 36k tak si koupim htc vive pro a neřešim.

Odpovědi na otázku

Rift S trackuje pomoci kamer, coz beru jako plus, nemusis mit vsude po pokoji krabicky. Vive ma oproti riftu sluchatka, ktere stejne ale beztak vymenis. Co z toho funguje lepe, netusim. 80/90 je minimalni rozdil, a stejne bude v dost hrach asi celkem problem dostat se na tyhle fps. Ten rastr vive mi prijde tragicky, vive pro jsou prestrelene cenou, rift s mi vychazi nejlepe. Taky jsem o nem uvazoval, ale pockam asi jeste nejaky ten rok co prijde

Jako taky si myslím že ten oculus rift s bude lepší. Hlavně je levnější o 4-5 tisíc. Ten obraz je daleko výraznější než u vive ale zase těžko říct jakej má vliv ta obnovovací frekvence, někde jsem i četl že to lidem vadilo a že to má míň kvalitní tracking, tím že to nemá ty stanice, a ty kamery to nezvládnou tak dokonale snímat. U toho vive zase musí bejt opruz mít takhle mázlej obraz. Zkoušel jsem si v Praze v alze htc vive pro a to byla pecka, jenže to základní vive bude asi těžkej rozdíl.Na víc do ČR se ještě oculus rift s nedováží.Plánuju to koupit nějak před vánocema a pochybuju že se něco razantního změní ať už cenou tak kvalitou, za těch pár měsíců.

Pro rift s hraje cena. Vive by za mě byl konkurent, kdyby měl kvalitnější obraz, více pro si řekne 36 tyček, což je úlet na to, co nabízí. A stejně mít na to vyhrazeno tolik, počkám radši na valve index. S tím trackingem je to asi trošku jinak. Nemám vyzkoušeno, ale jde zaprvé o to, že rift s pomocí těch kamer řeší i pozici ovladačů, no a může se stát, že je máš mimo pole těch kamer (za zády třeba). A zadruhé ty krabičky poberou větší místnost (5x5 vs 3x3 u rift s), prostě vzdálené objekty ty kamery už tak dobře nepobírají, a mate je to. Záleží na co to chceš hlavně používat. Já bych to měl hlavně na AC a ACC, takže tyhle dva "nedostatky" by mě vůbec netrápily. Pokud máš vyhrazenou místnost 5x5, může s tím mít tracking na riftu problém

...k té obnovovací frekvenci...ten rozdíl je minimální, 10hz, buď ti bude blbě na obou, nebo nebude blbě vůbec. Byla by velká náhoda, kdyby si byl to jedno procento populace, kterému to udělá rozdíl (bliju/nebliju). A jak říkám, třeba u zmíněné ACC bych musel dost ubrat, aby to jelo stabilních 80/90 fps. Nevím co máš za GK, ale pokud se nevlezeš do +/- top 3 herních grafik, tak se na tu refresh rate stejně asi nedostaneš

Tak budu to mít celkově na hraní, hlavně Pavlov VR, na to se asi těšim nejvíc a určitě budu chtít vyzkoušet spoustu jiných věcí.Je pravda v tom, že může občas dělat problém to snímání ovladačů už jsem to taky viděl i na YT že týpek měl najednou ruku bůhví kde.Ta cena dělá taky hodně, jediný co u mě u htc vive štve, je ten obraz.Co se týče indexu tak ten taky nebude nejlevnější cca 26 tisíc.

A GK mám GTX 1070ti 8Gb

Zdravim. Jen krátce k tématu vr.Durazně nedoporučuji jakékoli brýle od oculusu.první problém je kabel headsetu.podotykám,že kabel nelze koupit.HTC vive má podobný kabel a na všech známých e-shopech ho koupite. Další problém sluchátka.propojeni sluchátek neni spolehlivé na pružném popruhu. Oculus jsem koupil kvůli lepší ceně a hlavně ovladače měl ergonomický do ruky o dost lepší. Oculus je hrůza. Vyhybejte se obloukem jakéhokoli typu

Nesouhlas, taky krátce, mám rifty ve škole pro žáčky. Takže žádné ohledy se nevedou. Bez problému. Zvuk, obraz, kabely, ergonometrie. Kabel lze objednat na stránkách Oculusu. Doporučuji.

Vive je z roku 2016, takze zastaraly. Ten tracking je rozhodne lepsi nez oculus, ale rozliseni je hruza.Mel jsem vive, pak vivepro (ktery az na rozliseni mi pripadal oproti vive jako downgrade, vydrzel jsem to pouzivat jen kvuli lepsimu rozliseni) a ted valve index kterej je nejlepsi ve vsech ohledech (az na to ze nema OLED, takze u LCD je potreba si zvyknout na horsi cernou barvu v tmavych scenach).bejt tebou zkusim oculus rift s ktery je z roku 2019, nez zastaraly vive z roku 2016

To máš nejspíš pravdu. U toho index prej jsou zase na prd ovladače tak nevím a hlavně to ještě není dostupné

ano to je problem - u indexu mi nejde u levyho ovladace spolehlive kliknout joystickem kdyz je joystick v horni poloze, povede se mi to treba na druhy pokus, nebo musim ubrat aby nebyl joystick uplne nahore a pak kliknout, ano to je docela problem ale zvykam si..Jinak proc mi vivepro prisel jako downgrade, s normalni vive jsem pouzival moje drahy kvalitni sluchatka, vive pro ma integrovany, ne zrovna nejkvalitnejsi, ktery se nedaji nijak odpojit a zadnej konektor na sluchatka. Dalsi vec je ze mi to nestabilne sedelo na hlave, dotyka se to jen tvare, vrsku hlavy a malym mistu za hlavou, kazdejch par minut jsem to musel rovnat zpet do stredu oci, pri pohybu se to vzdy pohlo a kdyz to nebylo na stredu tak to bylo vic nebo min rozmazany. Normal Vive sedel stabilne a Valve Index sedi taky dobre.Valve Index je hodne super hlavne na zavodni hry, 120Hz je nadherne plynuly (144hz uz moje 1080ti moc nezvlada,zalezi ale na konkretni hre), treba ETS2 je fakt zazitek jak ta silnice plynule ubiha.

Ktory VR headset ma subjektivne najlepsie rozlisenie?Ktory VR headset ma najvacsi vyber dobrych hier? Mna bavia hlavne strielacky a zavody...

Měl jsem tejden půjčený Oculus Rift HD a i přes pocitově horší rozlišení a rozostřený obraz u krajů jsem z toho byl celkem nadšenej. Nepoužíval jsem ovšem ovladače a jen seděl v křesle a hrál Elite Dangerous a WarThunder nebo Forzu.. na simulátory je to uplně super. Nižší rozlišení a nebo to že je to od prostředka ke kraji rozostřený ti při hře až tak nevadí. Kartu jsem měl jen 1060/6GB a hrát se to všechno dalo bez nějakýho cukání klidně hodinu v kuse a špatně mi nebylo.Za mě bych si to klidně koupil kdybych na to ty peníze měl. Jako relaxace je to fakt nádhera.

Takže teda asi nakonec oculus rift S když to tak čtu. :)Jen jsem zvědavý kdy bude dostupný v čr

ještě když jsem se vloni koukal na cenu Oculusu HD u nás a na německym Amazonu tak tam vyšel asi o 20-30% levnějc. Porozhlídni se taky tam, některý věci posílají bez problémů do ČR, poštovný zdarma.

cca o 2000 levnější než alza.. doprava zdarma..https://www.amazon.de/dp/B07PTMKYS7/ref=cm_sw_e...

Nedalo mi to nenapsat.rozhodně se obloukem vyhybejte jakehokoli headsetu od oculusu. Důrazně varuji před touhle značkou. Dodneška nelze koupit náhradní kabel. Problémy se sluchatky je druhým problemem. Na htc vive koupíte vše bez problémů. Nejsem jediný kdo měl problém a nebýt bezdrátové soustavy, můžu brýle zahodit

Právě ty Rift S jsem si měl nedávno možnost vyzkoušet a zatím to vidím tak, že si je asi taky koupím. Dost mě to přesvědčilo. Koukal jsem i na nějaké srovnání s jinými značkami, viz třeba https://www.testino.cz/vr-bryle a přijde mi, že za tu cenu je to prostě dobrá volba.