» Poradna » Windows (a jiné OS)

VPS restart (cron)

Dobrý den,Někdo velice schopný a rozumný člověk, co by mi pomohl s relativně malinkou blblostí? Na mém VPS mi takřka chybí poslední věc a tím je Automatický restart.Jednoduše přes crontab. Žádný bash/php skript nehledám.Jednoduchý příkaz do crontabu.Za slušnou pomoc děkuji.

Odpovědi na otázku

A cim presne potrebujes poradit? Jak to napsat do cronu, nebo jak restartovat server? Melo by stacit zavolani "/sbin/reboot" (v zavislosti na konkretni distribuci to muze byt jinak).

Zdravím,Ano, s tím, jak to napsat do crontabu. Distribuce je Linux Debian 10 64 bit

init 6 nebo jakejkoliv jinej prikaz na reboot.. nebo o co ti jde ?Hledal si na google a nic si nemohl najit ?https://www.google.com/search

.. ale zajimnalo vy me proc je duvod ten server automaticky restartovat ? To nejsou windows.. Vsechny linuxovy servery co nekde provozuju se restartujou maximalne tak jednou za 2 roky kdyz se vypne proud na dyl nez udrzi UPS...

Používám Debian 10 na náročnější herní servery, z toho důvodu jsem téměř přesvědčen i z technických důvodu o tom, že je vhodné stroj pravidelně restartovat.

U Windows ano, u Linuxu ani tak ne.

Ne, ani u Windows. Prakticky u zadneho dnesniho OS urceneho pro server.

Hm, to jste přesvědčen špatně. Ono se to nijak zvlášť nerestartuje ani na těch Windows, mimochodem...

napr. restart kazdy den o pulnoci:0 0 * * * root halt --reboot