VPro připojení ke KVM a ext.grafika

Ahoj, na vzdáleném PC je aktivní AMT, vzdálené připojení do BIOSu přes VNC je funkční . PC obsahuje jak integrovanou, tak ext. grafickou kartu (nVidia Quadro). Problém ale nastane, když v BIOS změním jako výchozí ext.grafiku. VNC podporuje pro AMT jen integrovanou grafiku... Jak z toho ven, když potřebuju vzdáleně do BIOSu přistoupit, ale zároveň potřebuju mít aktivní ext.grafiku? Díky

Odpovědi na otázku

Nijak to že nemá akceleraci virtualizaci jiné grafiky je normální.Terminál ( VNC) neslouží pro práci s výkonougrafikou.

Díky, jen nechápu, proč vPro dávají i do desktop CPU (kde uživatelé mívají často ext.grafiky), proč to nedávají jen do serverů.Bony

Protože vPro je na vzdálenou správu počítačů a nikoliv na vzdálenou práci s počítači. Na konfiguraci SW, na instalaci OS a jeho opravu.... Nikoliv na to aby někdo pracoval permanentně vzdáleně s náročnou grafikou. Od toho jsou jiná řešení nVidia Quadro, nebo Matrox.

Jasně, ale právě ani do toho BIOSu pro správu se nedostaneš, když máš aktivní ext.grafiku a to je ten problém co řeším. Tady je info od VNC, že pro AMT musí být aktivní integrovaná grafika: https://support.realvnc.com/Knowledgebase/Article/Vie...

Tak to je moje chyba zbežně jak se tom přečetl sem si to vykládal jako akcelerovaná grafika přes VNC ale už v OS . Nikoliv se dostat do BIOSu.Jasně pokud pro přístup do BIOSu je vyžadována Intelí je potřeba předem v BIOSu zvolit natvrdo buď automatický, výběr nebo Intelí. Otázka co vše ten BIOS má nebo nemá nastavené.

OK, . No právě. PC, který využívá ext. grafiku a nenabootuje, tak mám smůlu, musím se jít proběhnout...