» Poradna » Web a internet

Vpn

Zdravim , mam placenoou vpn avg A potrebuju byt pripojeny prez mobil ( hotspot ) notebook pripojim k hotspolu a internet funguje ale vpn aplikace nejde pripojit pise ze jsem offline a mam se pripojit k internetu ....Kdyz se pripojim ke klasicke wifi z routru funguje normalne dokaze mi nekdo poradit ?

Odpovědi na otázku

Mechanismu proč ti to nejde vysvětlit neumím. V minulosti jsem laboroval s VPN připojením v mobilu a z toho vysílání jako hotspot a také mě to nešlo. Jinak mám za to, že VPN s ročním předplatným od avg apod. jsou finanční nesmysly. Na Stacksocial jsem koupil dvě lifetime VPNka (Unlimited, VPN-S) a obě chodí naprosto v pohodě. Mají i český server. Pravda, ta VPN-S není úplně doživotní, odečítá se 20 let. :)) Unlimited mám 3 roky a stále funguje. Při nákupu si jen musíš rozmyslet kolik potřebuješ slotů, tedy zařízení na kterých to v jeden moment může běžet. Slot zabírá např. i každý účet ve Win. Vymazání přihlášeného slotu ze zařízení lze v účtu VPN provést jen 1x/1xtýden (u Unlimited). Takže se s tím nedá libovolně šachovat. Sám jich mám koupených 10. Samozřejmě fungují i na Androidu. Pokud to nevyřešíš zkus nějaké jiné VPN free verze nebo se připojit přes VPN Opery nebo TOR.

Ciste teoreticky, nektera zarizeni, kdyz se pripoji k hotspotu z mobilu, detekujou sit jako sit, kde jsou pocitana data a muzou omezit nektery sluzby, ktery (ne)muzou komunikovat.Zkus mrknout na tuto na NB...

nn tohle nastaveni :D mam zvladnute v klidu i reinstalaci programu ....

Mě se stalo, že mi přes mobilní data nefungovalo žádné UDP spojení. Prostě mi jen UDP pakety padali někam do černé díry. TCP fungovalo korektně. Čím to bylo netuším. Ale pokud tvoje VPNka pro spojení používá UDP tak by to mohlo být tím. Například openvpn v defaultu používá UDP. Co používá avg nemám absolutně tucha.