» Poradna » Programy

VPN

Používám program pro VPN Cisco AnyConnect a chtěl bych ho nahradi vestavěnou VPN ve Windows 10. Bohužel se mi, ale vestavěná vpnka nespojí se serverem, ale ta od Cisca ano. Je to normální? Nebo by to mělo být jedno a bez problému by mi měly fungovat všechny programy pro VPN?Dík

Odpovědi na otázku

Proc se o to snazis? Cisco VPN se vetsinou instaluje ve firmach a umoznuje spravcum firemnich VPN serveru nastavit zabezpeceni, opravneni a pristupy podle role uzivatele.Nejsem si jisty, ze tohle umi Windows 10. A skoro urcite neumi zvladnout profily a politiky zaslane pro AnyConnect klienta.

Já bych řekl že je to normální. Cisco nabízí mnohem více možností nastavení. Hlavně co se týče toho co se nastaví na "serveru" a klient ti to vnutí a bez toho tě nepřipojí. Pamatuji si, že někde to dokonce kontrolovalo zda antivirová kontrola proběhla v posledních 5ti dnech a když ne tak se to nepřipojilo. A tohle ti vestavěný windows klient rozhodně dělat nebude.

Děkuju, to jsem právě nevěděl, ale myslel jsem si to.Klienta od Cisca jsem chtěl odinstalovat, protože jsem myslel, že bude stačit ta vestavěná vpn a připadalo mi zbytečný mít dva programy na stejnou věc.

To se nedá vůbec srovnat. VPN od M$ je primitivní a navíc průstřelná. Proto se takřka nepoužívá.