» Poradna » Web a internet

VPN pro sledování českého Netflixu a HBOGo ze zahraničí

Situace je takováto; budu pár měsíců v zahraničí (mimo EU) a chtěl bych nadále sledovat český Netflix a HBOGo (v dané zemi lokální verze těchto služeb není).Problém je v tom, že obě streamovací společnosti asi blacklistují IP adresy, které patří hostingovým poskytovatelům v Pražských datacentrech.Zkusil jsem doposud dva komerční VPN poskytovatele (ProtonVPN a AirVPN) a ani jeden z jejich českých serverů mi nefungoval.Chápu, že asi nejlepší je si nastavit VPN server doma, ale na to technicky/časově momentálně nemám, takže hledám alternativa.Buďto nejaký další VPN poskytovatel, který blokován není, anebo nějaký server hosting, kde ideálně nabízí nějaký one-click VPN balíček (nastavovat si na VPS VPN je taky nad moje možnosti).Díky za každou radu.

Odpovědi na otázku

Tak jednou z variant, u které záleží na uploadu tvé přípojky doma je, že by sis třeba na domácím compu zprovoznil Hamachi a skrze něj RDP, či si jen nainstaluješ na obě zařízení Parsec a budeš se koukat jednoduše doma na PC a záznam obrazovky pak můžeš streamovat kamkoli do světa se ti zlíbí.

Děkuji za radu. Je to sice lehčí varianta než vlastní VPN server, ale když už budu mít doma comp s RDP přístupem, tak to bych se mohl dokopat k nastavení VPN serveru. Nemusí to asi být OpenVPN. Možná je wireguard či tinc lepší na install.Každopádně já to nakonec vyřešil takto; zkusil jsem dalšího VPN providera (ExpressVPN) a tam mi funguje aspoň Netflix.

Jaký máš do doma router? Mohla by jít VPN nastavit na něm.

Nemel by ses ho nejdriv zeptat, jestli ma verejnou IP adresu?

Máš pravdu :), ale ta případně stojí cca. 100 Kč / měsíc. Router bude výrazně dražší.

Vyzkoušej toto:https://ceskevpn.cz/

Používám tohle:https://stacksocial.com/sales/vpn-unlimited-lifet... Mají také český server. Funguje to v pohodě, jestli, ale nebude blokován těžko říci. Je to však pravděpodobné. Cena se odvíjí od počtu slotů (za $39 - 5, $75-10) , což znamená počet míst (zařízení), kde můžeš VPN používat včetně mobilů. Myslím, že se počítají i jednotlivé účty v PC. Při obsazení všech slotů lze vymazat a tedy i následně nahradit 1-1x za týden. Za ty peníze lifetime je sranda.

Nesmyslná geoblokace. Nakopal bych za to Netflix do..