» Poradna » Počítačové sítě

VPN přístup k zařízením v domácnosti včetně airplay

Zdravím,doma mám synology, na kterém mi běží L2TP/IPSec VPN server, ke kterému se připojuji ze svého MacBooku.MacBook v tu chvíli dostane adresu 10.0.0.1Zbytek sítě mám na domácím routeru nakonfigurovaný na 192.168.1.XPokud se chci připojit k synology, stačí dát připojit k serveru a zadat jeho lokální adresu (192.168.1.10), ale nevidím ho ve standardně dostupných síťovích umístěních, tak jak bych ho viděl, kdybych byl připojený přímo do domácí sítě. Stejně tak nevidím možnost stremování přes airplay do AppleTV nebo SONOS zařízení.Co je potřeba nakonfigurovat. aby se MacBook choval i přes VPN, jako že je "doma"?Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Musíte nastavit routování mezi oběma sítěmi tj. mezi 192.168.1.x a 10.0.0.xBuď přímo v nastavení té VPNky a nebo na nějakém routeru do kterého jsou všechna zařízení zapojená.

Obavam se, ze u ukecanych protokolu, zalozenych na broadcastech, to routovani moc nepomuzeMP

Nesmysl. 10.0.0.0/24 je IP pool pro VPN klienty na Synology. Routing funguje out-of-the-box. A zjevne funguje, kdyz se tazatel pripoji na Syno pres jeji adresu v LAN. Apple miluje (a vyvinul a stale z nepochopitelnych duvodu provozuje) vec, ktera se jmenuje Bonjour/Zeroconf. Nejzarivejsi vlastnosti tehle sragory je, ze predpoklada, ze vsechna zarizeni jsou v jednom subnetu - takze je to asi 30 let pozadu, nepocita to se segmentovani do VLAN, VPN pripojenim atp. V ruznych scenarich/nasazenich to lze s velkou snahou rozbehat. Nebo take ne. Bud to ma podporu primo v zarizeni nebo se pouziva Avahi - https://en.wikipedia.org/wiki/Avahi_(software) . https://www.macobserver.com/community/nas-questiona/v...