» Poradna » Počítačové sítě

VPN pripojenie

Čaute. Poprosil by som skúsenejších o radu. Chcel by som si urobiť VPN pripojenie na domáci počítač. Mám pevnú verejnú IP, router TP Link TL-WR1043ND a nastavenú pevnú IP na PC kam sa chcem pripájať. Skúšal som vytvoriť prichádzajúce/odchádzajúce pripojenie vo Windows 8.1 podľa návodov na nete ale nedarí sa mi pripojiť. Dočítal som sa že treba ešte v routri nastaviť nejaký port ale s tým nemám skúsenosti. Poradí niekto ako ďalej? Vďaka.

Odpovědi na otázku

Používáš defaultní PPTP VPN server z Windows? Pak bys měl v WR1043ND na adresu počítače vytvořit virtuální server pro port 1723 (TCP+UDP).Dále bys měl v VR1043ND v Advanced/Security/Basic security povolit VPN PPTP passthrough.

Pokud jsi na počítač nainstaloval nějaký jiný VPN-server, musíš nám sdělit, jaký - z toho plyne port pro konfiguraci toho virtuálního serveru.

Ano, používam default z Windows. V routri som vytvoril virtual server pre port 1723, a IP som dal adresu PC na ktorý chcem mať prístup, protokoly All. VPN PPTP passthrough zapnutý. Ale asi robím niečo zle, lebo prístup stále nemám.

Pri vytváraní pripojenia zvonku mám dať v sprievodcovi do políčka Internetová adresa moju vonkajšiu pevnú IP od poskytovateľa internetu?

WR1043 ve verzi 1 umoznuje nahrat Open/DDwrt, kde neni problem rozchodit server primo na routeru. Takze zadne routy do vnitrni site, zadne smerovani portu, vse odpada. Staci nahrat novy FW doinstalovat openvpn-openssl a nakonfigurovat. Je to docela snadne a je spousty navodu. zalezi jako mas verzi toho 1043.PS: 2x mer a jednou řež. Pokud se rozhodnes na to openWRT, radeji se porad, at zvolis spravny obraz.