» Poradna » Počítačové sítě

VPN před DMZ

Nevím jestli to napišu spravně ale mam maly problem....Provider mi k memu VPN routeru(TP-LINK 192.168.17.1-LAN) povolil jen IP 192.168.0.2 WAN (jede na 192.168.0.1 -antena na střeše) v DMZ...Když v routeru zadam ručně IP- 192.168.0.2(protože tak je to v DMZ)..masku 255.255.255.0 ...branu 192.168.0.1 a DNS 192.168.0.1NA VPN i když je na TP linku puštěny se neda vubec připojit....Provider mi dal IP na kterou se mužu připojit jako by veřejnou IP 99.99.99.99 - (přiklad) ale VNP klient ve win to vubec nebereKdyž mam připojeni od jineho providera ktery ma přimo veřejnou IP v routeru jede to hned na prvni šup....

Odpovědi na otázku

A jakýpak typ VPN používáš? Moderní VPN nemají s tímto typem zapojení problém (pokud je tam opravdu plné 1:1 mapování)

Stalo by za to to cele namalovat.Stalo by za to nepouzivat nesmyslne vyrazy typu "antena" misto napr. typu zarizeni.Stalo by za to aspon prozradit, o jakou VPN se jedna.Z toho popisu vyse vime tak maximalne to, ze "je to rozbite". :o(

Omlouvám se ale asi to nedava moc smysl....ale schema je nasledovneNovy provider ktery neni schopny dat veřejnou IP - antena na střeše na přijem internetu (192.168.0.1)-kabel do routeru tp link ax1800 do wanu kde je konfigurace wan 192.168.0.2 (to je to povolene DMZ) , 255.255.255.0 - brana 192.168.0.1 a DNS 192.168.0.1(obě adresy jsou IP anteny na střeše

Z tebe to leze jak z chlupaté deky - TP-Link AX1800 umí dva typy VPN - který z nich používáš (asi tuším - ono jeden z nich je složitější na konfiguraci ale bezproblémový, druhý jednoduchý ale už zastaralý a některé nové síťové prvky ho blokují)

VPN Server...když to dám normalně na mojeho providera ktery ma veřejnou IP tak mi normalně nastavene VPN + klienti-hesla a klič funguje.....Pokud Tp-link připojim k jinemu providerovi ktery pustil u nej jen DMZ nejde to.... i když mi dal jeho veřejnou adresu na tom jeho zařizeni...říkám tomu prostě antena z ktere leze muj přivod do WAN TP LINKU

A ten TP link dokaze VPN bez verejnej I?Je tam OpenVPN a PPTP VPN

..bez verejnej IP?

Treba se casem opravdu dozvime, co tam vlastne ma a jak to ma nastavene..

TP-link ma VPN Server - L2TP/IPsec(nastaveny klič+uživatele+hesla)...když to dám normalně na mojeho providera ktery ma veřejnou IP tak mi normalně nastavene VPN + klienti-hesla a klič funguje.....Pokud Tp-link připojim k jinemu providerovi ktery pustil u nej jen DMZ nejde to.... i když mi dal jeho veřejnou adresu na tom jeho zařizeni...říkám tomu prostě antena z ktere leze přivod do WAN - TP LINKU

To co nazyvas Antenou bude najskor router.A v nom trreba nastavit presmerovanie portu na tvoju internu adresu TP linku a VPN port.

JOJO to jsme si myslel hned....nejsem nějaky sitovy odborik....na jaky port tedy když použivam na tp linku VPN L2TP/IPsec ????? Nějak se mi nedaři dohledat na jakem portu to běži

V tom providerově routeru ("anténě") nestačí jenom nastavit DMZ na IP-adresu tvého routeru, ale taky bývá někdy nutné povolit VPN pass-through (povolit průchod VPN-paketů).

Hledáš toto nastavení ve Windows: https://learn.microsoft.com/en-us/troubleshoot/window...
Ten router je za NATem z pohledu internetu, k tomu se Windows klient bez úprav registru nepřipojí.

VPN server - L2TP/IPsec....

Jestli máš L2TP/IPSec tak je někde blbě udělané mapování portů, tahle VPN chodí při tomto způsobu zapojení spolehlivě - asi nezbude nic jiného než prudit providera.

Neni udělane mapovani portu jen DMZ pravě...a tohle mě zajimalo jestli provider má udělat map portu že to jinak normalně přes to DMZ nepujde

DMZ je v pořádku, ale je nejspíš ještě nutné povolit VPN pass through. (DMZ je totéž jako mapování portů, jenom to platí pro všechny porty naráz).

Spiše mě zajimá jestli neni třeba udělat nějaky port forwarding ? nebo to DMZ normalně proleze do toho TP linku kde je puštěny VPN server ?

Ak je spravené DMZ, tak forwardovanie portov není potrebné. Portforward presmeruje jeden verejný port na jeden privátny. DMZ robí v podstate to isté, akurát nesmeruje jeden port ale všetky. Z tvojho pohľadu v tom není rozdiel.

Tak děkuji všem...Opravdu funguje při DMZ jen uprava registru ve WIN jak tu někdo poslal link....mazec..-))Děkuji Děkuji Dekuji