» Poradna » Počítačové sítě

VPN funguje len cez wi-fi

Mam windows 10 / a optiku do prace sa musime pripajat cez VPN. Pouzivam obcas aj notebook ale na 99% pouzivam na pracu desktop. Na notebooku mi VPN fungovala od zaciatku, na desktope sa pripojila ale system sa spraval ako keby pripojena nebola. Tak som hladal dovod 2x som preinstaloval cely system a nie a nie spojazdnit VPN. Potom som prisiel na to ze ked desktop pripojim cez wifi adapter a odpojim sietovy kabel tak VPN funguje, (smutne je ze cez wifi mam 30x pomalsi speed test takze tu optiku potom naplno nevyuzijem - a preto vzdy po praci zapajam do pocitaca ethernetovy kabel). Otazka je preco uz ma nebavi stale vypajat a zapajat sietovy kabel. Moze to byt nejakymi nastaveniami routera alebo v com moze byt problem?

Odpovědi na otázku

Kontrola nastavení VPN a Vaším pracovním adminem. Pouštět cizí PC do sítě hmmm....Jo na PC můžete mít nastavené nějaké DNS servery které VPN nepodporují , stejně firewall nebo zabezpečovací software ale to co vy jste nenapsal my nevíme.

Není to vázaný přes MAC adresu?

Ovladače síťové karty máš aktuální, nebo nějaký šrot z Windows nebo od výrobce mainboardu? (Pokud máš náhodou kartu Realtek, terá dělá s ovladači dodanými Microsoftem velmi často naprosto nečekané problémy, aktuální ovladače jsou tady: http://www.realtek.com/downloads/downloadsView.aspx )