» Poradna » Počítačové sítě

VPN či jiné řešení

Zdravím. Chtěl bych slyšet názory, či návrhy na toto:
mám malou domácí sít o 5ti počítačích (NB). Před nima je WiFi router. do něj je přípojený Externí sítový disk (1TB). Pevná IP je samozřejmá pro toto řešení. Potřebuji z venku přistupovat na externí box. Poříidl jsem tedy ADSL Wifi router s VPN serverem. Jenže pro připojení na, po pár hodinách, nastavný router pro VPN je potřeba klient přímo od firmy, která router dodala (ZyXELL . jedná se o ZyXEL P-661HW-D3), který stojí dalších 1000 Kč na každý počítač. A je tak nespolehlivý, že když už se připojím, tak nemůžu procházet sít,nebo se vůbec nepřipojím. Jednoznačné řešení by byl server třeba jen s Win SRV SBS 2003, ale toje velká investice. Jaké máte návrhy na toto řešení?
Strušeně : Z venku přistupovat na externí box za routerem a kopírovat a sosat z něj malá data

Děkuji

Odpovědi na otázku

ten disk mas asi zapojeny ako ftp server, tak presmeruj verejnu ipcku na neho

Jako FTP zapojený není...
ještě pro další upřesnění, jedná se o Western Digital Mybookworld II