» Poradna » Web a internet

VPN a mobilní data

Zdravím,potřeboval bych poradit. Chci se připojit k routeru do domácí sítě z telefonu přes mobilní data. Bohužel mi to však nejde rozchodit. Normálně kdekoliv na wifi se z telefonu na VPN připojím. Přes data však ani ťuk. Kliknu na připojit, dobu to píše připojování ale nepřipojí se to. Ale v routeru to pokus o připojení zaznamená.Nevíte někdo, co s tím?Díky

Odpovědi na otázku

Vzhledem k tom co sem lidé občas píší pár otázek....-Normálně kdekoliv na wifi se z telefonu na VPN připojím.... ....to kde koliv je kdekoliv doma na WIFI ?-máte veřejnou IP pro ten router ?-od koho máte VPN ?

Kdekoliv znamená doma, v práci, na náměstí... Veřejnou ip samozřejmě na routeru mám, jinak bych se tam nepřipojil. VPN nepoužívám přes poskytovatele, ale mám jej nakonfigurovaný v tom routeru, tj. se připojuji prostě čistě na ten router.

a jinak ti ta VPN funguje ? Tedy ne z mobilu ale z jiného PC například..

A kdyz zaznamena, nemas tam log? Ji ak mam pptp ci l2tp nevo openvpn jako ja?

Mám tam nastaven log. Vždycky napíše jen TCP connection established a ip adresu. Jinak mám nastaven PPTP.

PPTP může být ten problém. Je tam použit GRE protokol, vzhledem k tomu že jsem se osobně setkal s tím že operátor nedokázal přenášet celkem normální UDP protokol, tak o funkčnosti GRE protokolu mám pochyby.Nemluvě o tom že PPTP bylo už dávno prolomené a není bezpečné.Chtělo by to vyzkoušet jiný typ. OpenVPN, L2TP/IPSec, SSTP, zda se to bude chovat lépe.

lespon to L2TP to ma taky kazdy router, a i Windows ma klienta. Takze Vyzjousejte nakonfigurovat ten

používám nespočet VPN na protokolu PPTP a jen pár L2TP - přes mobilní data žádný problém. Tazatel má spíš blbě nastavenej VPN server na routeru nebo NAT.Naopak se mi u některých wifi providerů stává že blokujou L2TP.. PPTP funguje statisticky líp (provoz si vystačí si s jedním portem, L2TP ne)

Obnovte me data na wifi